• IV Wildecki  Konkurs Piosenki Szkolnej ♪♫♫

• Serdecznie zapraszamy na IV Wildecki Konkurs Piosenki Szkolnej

Który odbędzie się w auli Zespołu Szkół nr 5 w Poznaniu, ul. Różana 1/3

• Termin : 21 maj 2019 r.  godz.12:00

W konkursie można wziąć udział w  kategoriach soliści  lub zespoły wokalne na trzech poziomach:

1.Szkoła podstawowa  klasy 1-3

2.Szkoła podstawowa klasy 4-6

3.klasy 7-8 i III klasa gimnazjum

• KRYTERIA  OCENY:

Organizatorzy powołują komisję konkursową, która kierować się będzie następującymi kryteriami oceny: emisja głosu, dykcja i artykulacja, intonacja, rytmika, frazowanie, zróżnicowanie dynamiki, agogika, barwa, dobór repertuaru, interpretacja, wyraz artystyczny.

• Przebieg konkursu i nagrody:

Każdy uczestnik prezentuje jeden utwór.

Podczas przesłuchań organizatorzy konkursu zapewniają nagłośnienie, pianino,  magnetofon, odtwarzacz CD, laptop (dopuszcza się półplaybacki).

Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy uczestnictwa. Jury powołane przez organizatora przyzna 3 miejsca w każdej kategorii wiekowej .

•  Zgłoszenia:

Czytelnie wypełnioną kartę zgłoszenia prosimy dostarczyć do dnia

30 kwietnia 2019 r. pocztą elektroniczną  maleckaa@poczta.fm

Przetwarzanie danych osobowych i prawa autorskie

1. Administratorem danych osobowych jest Koordynator konkursu. Administrator danych osobowych przetwarza dane w rozumieniu rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE oraz ustawy z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2018 roku, poz. 1000).
            2. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak niezbędne do udziału w konkursie. Podane dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu realizacji konkursu. Zgoda na przetwarzanie danych może zostać cofnięta w każdej chwili.
            3. Warunkiem udziału w konkursie jest złożenie formularza konkursowego wraz z wymaganymi oświadczeniami.
            4. Przystępując do konkursu uczestnik oświadcza, że wykorzystane podkłady i opracowania muzyczne nie naruszają praw autorskich oraz jakichkolwiek innych praw osób trzecich.

Dodatkowe informacje dotyczące konkursu można uzyskać u koordynatora konkursu: Agnieszka Małecka tel.605-189-515 ;

KARTA ZGŁOSZENIA

Zespół Szkół nr5 w Poznaniu

Konkurs Piosenki Polskiej

Nazwa i adres szkoły

Imię i nazwisko opiekuna
            telefon kontaktowy

Imię i nazwisko wykonawcy,
            kategoria wiekowa

Tytuł piosenki

Potrzebne pomoce do występu

Informacja o wykonawcy

VII. Ustalenia końcowe:

1. Organizatorzy zastrzegają sobie prawa do rejestracji i publikacji wykonań konkursowych.
            2. Uczestnicy konkursu przyjeżdżają na koszt własny.

Serdecznie zapraszamy!

Konkurs finansowany jest ze środków otrzymanych od Rady Osiedla Wilda.

• ZUMBA dla Stasia

• W sobotę 30.03.2019 r. w sali gimnastycznej naszej szkoły odbędzie się akcja charytatywna "Zumba dla Stasia", Zapraszamy w godz 10.30-13.00. Szczegóły na plakacie.

• Drzwi otwarte już za nami

• W sobotę 9 marca w naszej szkole odbyły się DRZWI OTWARTE. Na powitanie zaśpiewał chór szkolny pod batutą pani Agnieszki Małeckiej. Następnie pan dyrektor przedstawił ofertę szkoły dla najmłodszych uczniów oraz zapoznał Rodziców ze szczegółami naboru.

Po części oficjalnej rodzice wraz ze swymi pociechami korzystali z przygotowanych przez nauczycieli różnych atrakcji. Największym powodzeniem cieszyły się pokazy szermierki oraz zabawy sprawnościowe. Można było sprawdzić swoje talenty matematyczne mierząc, ważąc i rozwiązując zagadki. W salach można było zmierzyć się z doświadczeniami chemicznymi, zagadkami historycznymi oraz wykonać pracę plastyczną. Wszyscy dobrze się bawili.

Mamy nadzieję, że spotkamy się w nowym roku szkolnym.

• Uwaga ósmoklasiści i gimnazjaliści!

• W zakładce AKTUALNOŚCI/REKRUTACJA/KLASA VIII I III GIMNAZJUM znajdziecie najświeższe informacje o naborze oraz dokumenty, które pomogą Wam zorientować się w zasadach rekrutacji do szkół obowiązujących w nowym roku szkolnym.

• TESTY SPRAWNOŚCIOWE DO KLAS SZERMIERCZYCH!!!🤺

• 🤺🤺 UWAGA NASTĄPIŁA ZMIANA TERMINÓW!!!!🤺🤺

Testy sprawnościowe dla przyszłych pierwszoklasistów i czwartoklasistów odbędą się 11.03.2019 r. oraz 13.03.2019 r.

11.03.2019 r. testy odbędą się w sali gimnastycznej, wejście od boiska szkolnego w godzinach 16:00 - 17:30.

13.03.2019 r. testy odbędą się w sali szermierczej koło biblioteki na 3 piętrze w godzinach 16:00 - 17:30.

Serdecznie zapraszamy🤺🤺🤺

• Fantastyczny występ uczniów naszej szkoły w Lesznie!

• W sobotę 2.03. 2019r. nasi uczniowie wzięli udział w zawodach szermierczych.

W pięknym stylu wywalczyli:

• w kategorii młodzik: 5m. ROKSANA GAŁĘSKA i 8m. OLIMPIA CZAPRACKA.
            • w kategorii chłopców: 6m. ADAM GRUPIŃSKI.
            • w kategorii dzieci: 2m. wywalczyła KORNELIA WICHER, 5m. zajęła WERONIKA WACHOWIAK, 6m. ZUZANNA SZUSTAK, 7m. YVETTE ZBOROWSKA, 8m. NATALIA MORACZEWSKA, 11m. PATRYCJA HOŁUBOWICZ.
            • w kategorii floret chłopców: 3m. wywalczyli ERYK WOŹNIAK I JULIUSZ KUJAWA!

SERDECZNE GRATULACJE!

• Wicemistrz ortografii

• 27.02.2019r. w Szkole Podstawowej i Liceum Ogólnokształcącym Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego w Poznaniu, odbył się XI Międzyszkolny Konkurs o tytuł Mistrza Ortografii dla uczniów kl. III-VIII oraz klas III gimnazjalnych.

Tytuł wicemistrza (po dogrywce) wywalczyła uczennica naszej szkoły - Agnieszka Łukaszewska z kl. VIIIb. Gratulujemy!

Patronat Honorowy nad konkursem objął Instytut Filologii Polskiej UAM, natomiast Patronat medialny Radio Emaus.