• Wycieczka do Malborka

• W dniach 1-2 czerwca uczniowie klasy 4b i 5b pod opieka wychowawców uczestniczyli wycieczce, która była piękną lekcją historii na temat życia w zamkach krzyżackich oraz rozwoju kultury chrześcijańskiej na ziemiach polskich.
            Dzieci zwiedziły zamek w Golubiu Dobrzyniu, zamek w Malborku oraz Bazylikę Katedralną w Pelplinie. W wolnej chwili skorzystały z boiska do piłki nożnej i zabaw na placu.
            To był miło spędzony czas!

• Wigilia tuż, tuż

• Klasa 4 wzięła udział w staropolskiej Wigilii w ośrodku wypoczynkowym w Oćwiece.

W połączeniu ze świąteczną scenerią i zajęciami praktycznymi (pieczenie pierników, bułeczek, dekorowanie stroików) poczuliśmy atmosferę wigilijną.

Była to doskonała zabawa połączona z przekazywaniem  wiedzy na temat polskiej tradycji wigilijnej, obrzędów i praktyk, dziś już prawie zapomnianych.

• Wycieczka klas piątych do Torunia

• 18 listopada uczniowie klasy 5a i 5b udali się na wycieczkę do Torunia zorganizowaną przez wychowawców. W tym dniu dzieci odwiedziły Centrum Nauki Młyn Wiedzy, obejrzały seans w Planetarium oraz zwiedziły Stary Rynek z przewodnikiem.