• Informacje bieżące

    •  

     ROK SZKOLNY 2023/2024

     ---------------------------------------------------------

     LETNI DYŻUR WAKACYJNY

     Informujemy, że w roku szkolnym 2023/2024 nasze przedszkole będzie pełniło dyżur w miesiącu sierpniu.  Natomiast w lipcu przedszkole będzie nieczynne. Szczegóły dotyczące zapisywania dzieci na dyżur będa podane w stosownym czasie z odpowiednim wyprzedzeniem.

     ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

     ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

     W tym wyjątkowym czasie Świąt Bożego Narodzenia

     Składamy wszystkim Rodzicom

     Najserdeczniejsze życzenia

     wspaniałych chwil spędzonych przy Wigilijnym stole, wszelkiej pomyślności, pogody ducha i radości.

     Życzymy, aby Nowy Rok 2024 przyniósł wszystkim jak najwięcej zdrowia, szczęścia i spełnienia marzeń.

      

     Dyrekcja i Pracownicy Przedszkola 115

     --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ŚWIĄTECZNA SESJA ZDJĘCIOWA

     Drodzy Rodzice,

     Dnia 24.11 odbędzie się w przedszkolu Świąteczna sesja zdjęciowa "Świąteczne kartki". Szczegółowe informacje znajdują się w przedszkolu.

     --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

     ZAJĘCIA TANECZNE   SPOTKANIE  INFORMACYJNE

     Drodzy Rodzice,                                                                                                                                            zapraszamy Rodziców, którzy zapisali swoje dzieci na zajęcia taneczne na spotkanie informacyjne z instruktorem tańca, które odbędzie się  czwartek 5.10.2023r. o godz. 16.00

     --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

     SPOTKANIE INTEGRACYJNE

     Mamo, Tato ćwicz i baw się ze mną, bo: „W zdrowym ciele zdrowy umysł!”

     Serdecznie zapraszamy na spotkanie integracyjne, które odbędzie się 26.IX 2023r. o godz. 16.00.

     Prosimy ubrać wygodny strój (spodnie lub legginsy) i obuwie na zmianę umożliwiające swobodne zabawy ruchowe.

     Gimnastyka Korekcyjna - Publiczne Przedszkole nr 5 TĘCZOWA PIĄTKA w ...Gimnastyka Korekcyjna - Publiczne Przedszkole nr 5 TĘCZOWA PIĄTKA w ...

     ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

     ULGA  ZA POBYT

     Szanowni Państwo,

     zgodnie z Uchwałą Rady Miasta Poznania z dnia 30 czerwca 2023 roku rodzicom przysługują zniżki w odpłatności za pobyt dziecka w przedszkolu (nie dotyczy żywienia). Ulga przysługuje na wniosek Rodzica. Wniosek oraz Uchwała zawierająca dokładne informacje, komu przysługuje ulga są do pobrania w zakładce DRUKI DO POBRANIA na naszej stronie. Wniosek należy wydrukować, podpisać i dostarczyć do przedszkola do 13 września 2023r.  Można go również pobrać w przedszkolu w wersji papierowej.

     Jednocześnie przypominamy, że opłaty pobierane są z dołu, czyli za wrzesień odpłatność będzie naliczona na początku października. Płatność regulujemy w nieprzekraczalnym terminie do 20 nastepnego miesiąca! W tytule wpisujemy imię i nazwisko dziecka oraz grupę. Opłątę za pobyt i wyżywienie wpłacamy co do grosza na dwa odrębne konta; żywieniowe i pobytowe. Prosimy o dokładność i dostosowanie sie do wytycznych podczas realizacji opłat.

     ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

     ZEBRANIA ORGANIZACYJNE

     Drodzy Rodzice,                                                                                                                                                  zapraszamy na zebrania organizacyjne:

     6.09.2023r. godz. 16. 00 - grupy: Misie i Koziołki                                                                                                7.09.2023r. godz. 16.00 - grupy: Jeżyki, Pszczoły i Sowy

     Informujemy, że na zebrania przychodzimy bez dzieci.

     ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

     Drodzy Rodzice, Kochane Dzieci!

     Mamy nadzieję, że czas urlopu był dla Państwa czasem wypoczynku, relaksu, ale przede wszystkim chwilą oderwania się od problemów i spraw zawodowych. A dla dzieci czasem beztroskiej zabawy i ciekawych przygód w gronie rodzinnym. Tym bardziej miło nam powitać Państwa i dzieci w nowym roku szkolnym, a w szczególności naszych „ Nowych Przedszkolaków” oraz ich Rodziców, którzy po raz pierwszy przekroczą próg naszego przedszkola. Dołożymy wszelkich starań, aby nasze „Nowe Przedszkolaki” czuły się u nas dobrze i szybko zaaklimatyzowały się w naszym przedszkolu.

     Zaczynamy już 1 września.

     Poniżej przekazujemy Państwu podstawowe informacje dotyczące funkcjonowania placówki w nowym roku szkolnym 2023/2024, a w szczególności w pierwszych dniach września. Rodziców „ Nowych przedszkolaków”, którym nie udało się wziąć udziału w zebraniu informacyjnym w czerwcu uspokajam, że z początkiem września odbędą się zebrania organizacyjne we wszystkich grupach. Informacja o terminach spotkań ukaże się na stronie internetowej oraz na tablicy informacyjnej w przedszkolu.

     <<PIERWSZY DZIEŃ W PRZEDSZKOLU.odt>>

     Organizacja wejścia i wyjścia dzieci do i z przedszkola

     Aby usprawnić organizację wejścia do przedszkola w pierwszych dniach września na tablicach przed wejściem do przedszkola, a także w holu przedszkola będą wywieszone listy dzieci z przyporządkowaniem do konkretnych grup. Prosimy o zapamiętanie nazwy grupy, w której jest Państwa dziecko. Niestety ze względu na ciągłe zmiany związane z rekrutacją nie możemy jeszcze w chwili obecnej podać ostatecznych list. Aby jednak było  łatwiej odnaleźć Państwu swoje dziecko na liście podaję roczniki dzieci przyporządkowane do grup.

     GRUPA MISIE – 3,4-latki

     GRUPA KOZIOŁKI – 4, 5-latki

     GRUPA JEŻYKI – 5-latki

     GRUPA PSZCZOŁY/ zerówka-6, 5-latki

     GRUPA SOWY/ zerówka-6, 5-latki

     Rodzice dzieci już uczęszczających do przedszkola, tak, jak do tej pory wchodzą tylko na hol przedszkola i przekazują dziecko paniom pomocom.

     Rodzice dzieci „ nowych”  podają paniom pomocom (po odnalezieniu na liście nazwiska swojego dziecka) nazwę grupy, do której jest zapisane dziecko, a następnie tylko jeden z rodziców zaprowadza dziecko do szatni, pomaga się dziecku przebrać, żegna się z dzieckiem ( im szybciej przebiega pożegnanie, tym łatwiej się rozstać ). Następnie dziecko wchodzi ( już bez rodzica ) do sali gdzie opiekę nad dzieckiem przejmuje nauczycielka grupy.  W pierwszych dniach oczywiście można dziecko odebrać wcześniej informując o tym fakcie nauczycielkę lub panią pomoc z grupy.

      

     NAJWAŻNIEJSZE  INFORMACJE  DOTYCZĄCE  FUNKCJONOWANIA  PRZEDSZKOLA

     1. Przedszkole czynne jest w godz. 6.30 – 17.30.
     2. Dzieci należy przyprowadzać do godz. 8.15! po tym czasie przedszkole jest zamykane i przeprowadzana jest dezynfekcja holu przedszkola.
     3. Godziny posiłków: 8.30-śniadanie, 11.00-obiad/zupa, 13.00- obiad/drugie danie, 14.00- podwieczorek.                    Godziny posiłków w ciągu roku mogą ulec zmianie o czym będziemy na bieżąco informować. Każda sala posiada dystrybutor z wodą, która jest dostępna na życzenie dzieci.
     4. Ze względów organizacyjnych prosimy o przyprowadzanie i odbiór dzieci zgodnie z zadeklarowanymi przez Państwa godzinami pobytu (deklaracje będą rozdawane podczas zebrań grupowych). O zmianie godzin pobytu dziecka w przedszkolu prosimy informować co najmniej jeden dzień wcześniej. Dzieci odbieramy po podwieczorku od godziny 14.30 dzwoniąc na domofon do konkretnej grupy i wywołując dziecko podając imię i nazwisko dziecka.       
     5. Prosimy o zaopatrzenie dzieci w obuwie przedszkolne (tradycyjne paputki zapinane na rzepy lub wsuwane – dzieci nie przynoszą klapek i crocsów, tego rodzaju obuwie będzie  zwracane !) oraz w rzeczy do przebrania – wszystko w woreczku, który powinien być podpisany. Prosimy o ubieranie dziecka wygodnie i stosownie do pogody.
     6. Dzieci nie przynoszą do przedszkola żadnych przedmiotów np. zabawek, żywności, picia, ręczników (ze względu na higienę ręczniki mamy jednorazowe). Nasze „Nowe Przedszkolaki” mogą przynieść jedną niewielką przytulankę, która na pewno doda im otuchy.
     7. Do przedszkola może być przyprowadzane tylko dziecko zdrowe. Nie tylko podwyższona temperatura ciała świadczy o chorobie. Dziecko z widocznym katarem, kaszlem może nie zostać przyjęte do przedszkola.
     8. Prosimy o poinformowanie nauczycielki w grupie (najlepiej na piśmie), jeżeli dziecko ma jakiekolwiek problemy zdrowotne wymagające szczególnej uwagi.
     9. WAŻNE! PROSIMY O WYPISANIE UPOWAŻNIENIA DO ODBIORU DZIECKA, JEŻELI DZIECKO MA BYĆ ODBIERANE PRZEZ INNE OSOBY NIŻ RODZICE.                                                                                       Upoważnienia do odbioru dziecka są do pobrania na naszej stronie internetowej w zakładce DRUKI DO POBRANIA, a także w wersji papierowej w przedszkolu. Osoby upoważnione do odbioru dzieci muszą mieć ukończone 18 lat. Jeżeli upoważnienie ma być na cały rok szkolny, to prosimy o wpisanie na upoważnieniu daty do 30.08.2024r. Z początkiem każdego nowego roku szkolnego upoważnienia tracą ważność i we wrześniu muszą być wypisane na nowo.

     WAŻNE! Prosimy, aby osoba upoważniona do odbioru dziecka zawsze miała przy sobie dokument potwierdzający jej tożsamość ( najlepiej dowód osobisty ). W przypadku braku takiego dokumentu dziecko nie będzie wydane.

     1. W pierwszym tygodniu podamy Państwu dokładne terminy zebrań informacyjnych w poszczególnych grupach.
     2. Informacje bieżące dla rodziców są umieszczane na tablicy informacyjnej w holu przedszkola, a także na stronie internetowej przedszkola.  Zespół Szkół nr 5 w Poznaniu (zs5.poznan.pl) w zakładce: PRZEDSZKOLE.

     Karolina Masiakowska                                                                                                                                          wicedyrektor do spraw przedszkola

     ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

     ROK SZKOLNY 2022/2023

      

     DYŻUR WAKACYJNY

     Drodzy Rodzice,

     wszystkie informacje dotyczące dyżuru wakacyjnego są na bieżąco umieszczane w zakładce ZAPISY NA DYŻUR WAKACYJNY.

      

     ŻYCZENIA WAKACYJNE

     ZEBRANIE INFORMACYJNE - NOWI RODZICE

     Zapraszamy Rodziców,     

     których dzieci po raz pierwszy przestąpią próg naszego przedszkola na zebranie informacyjne, dnia 29 czerwca 2023r. o godz. 15.00 

     Z poważaniem

     Karolina Masiakowska

     zastępca dyrektora   

     do spraw przedszkola                                                          

     ​​​​​​

     DYŻUR WAKACYJNY

     Drodzy Rodzice,

     informacje łącznie z wnioskami do pobrania są w zakładce DYŻUR WAKACYJNY.

      

     ŻYCZENIA WIELKANOCNE 

     DEKLARACJE KONTYNUACJI 2023/2024

     Drodzy Rodzice, 

     informujemy, że aby Państwa dzieci uczęszczały do naszego przedszkola w przyszłym roku szkolnym 2023/2024, składają Państwo deklarację kontynuacji edukacji przedszkolnej w terminie od 7.03-13.03.2023r. (druk Państwo otrzymają w przedszkolu). Prosimy o czytelne wypełnienie druku deklaracji i zwrot do przedszkola najbezpieczniej do piątku 10.03.2023r. Na wniosku wymagane są podpisy obojga rodziców !

     Druk deklaracji w wersji elektronicznej do pobrania poniżej.

     druk deklaracji


     Drodzy Rodzice!

     Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału  w rodzinnym konkursie „Poznańska Pyra”. Praca konkursowa ma być wykonana z prawdziwego ziemniaka.  Prace prosimy podpisać imieniem i pierwszą literą nazwiska oraz nazwą grupy.
      

     Wszystkie prace będą wystawione w holu przedszkola. Dla uczestników przewidziane są nagrody oraz dyplomy.
     Z uwagi na wykorzystanie prawdziwego ziemniaka, prace konkursowe prosimy przynosić

     od 20.02.2023r. do 23.02.2023r.   Ogłoszenie wyników nastąpi 24.02.2023r.

     Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców z dziećmi do udziału w konkursie!


     DRODZY RODZICE! 

     Informujemy, że w czasie ferii podwieczorek w przedszkolu będzie o godzinie 14.00. Od godziny 14.15 dzieci mogą być już odbierane. 

     Podczas ferii, dzieci z młodszych grup nie będą leżakowały.


     Uwaga – grupa Koziołki ! 

     Drodzy Rodzice,                                                                                                                                                                              ze względu na chorobę nauczycielki prowadzącej grupę, zaplanowana na dzień 27 stycznia uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka  odbędzie się w innym terminie, o czym Państwa odpowiednio wcześniej poinformujemy.  

     Drodzy Rodzice!

     Informujemy, że w dniach

     28.12.2022r. – 30.12.2022r.

     nastąpi zmiana godzin posiłków:

      

     8.30

     ŚNIADANIE

     10.00

     PRZEKĄSKA

     11.00

     ZUPA

     13.00

     II DANIE

     14.00

     PODWIECZOREK

      

     W dniach 27.12.- 30.12.2022r. dzieci

     z grup młodszych nie będą leżakowały.


      

      


     SZLACHETNA PACZKA

     Szanowni Państwo!        

     Nasze przedszkole wspiera akcję Szlachetna Paczka. Pragniemy pomóc małżeństwu Pani Darii (47 lat) i Panu Robertowi (43 lata), którzy wychowują syna Alana (12 lat).

     Pani Daria choruje na stwardnienie rozsiane. W codziennym życiu pomaga jej mąż, który zmuszony został zrezygnować z pracy, by pomóc żonie. Uśmiech na twarzy rodziców wywołuje ich 12-letni synek Alan.

     Najważniejszymi potrzebami rodziny są: żywność oraz chemia. Zapasy pozwolą odetchnąć finansowo i podnieść jakość życia rodziny chociaż na jakiś czas. Rodzina potrzebuje gumolitu do przedpokoju lub karty podarunkowej do sklepu budowlanego, na jego zakup, gdyż na podłodze jest sam beton. Wymiary potrzebnego gumolitu to 2m na 4m.

     Rodzina będzie wdzięczna za:
     - Żywność trwałą: herbata, kawa, ryż, mąka, kasza, makaron, cukier, olej, dżem, owoce i warzywa w puszkach, konserwy rybne, konserwy mięsne.
     - Środki czystości: mydło / żel myjący, szampon, szczoteczka i pasta do zębów, płyn do płukania, proszek do prania, płyny czyszczące, płyn do mycia naczyń.
     - Materiały szkolne: sztaluga i zestaw malarski do malowania obrazów dla Pani Darii. Mimo swojej ciężkiej choroby kobieta stara się malować wszystkimi siłami. Jest to dla niej sposób na zapomnienie o chorobie.
     - Dla Alana: zeszyty, farbki, papier kolorowy, plecak, bloki, klej, nożyczki, przybory do pisania, kredki, plastelina, piórnik.
     - Dodatkowo rodzinie przydadzą się: ręczniki, pościel (poszwy, prześcieradła), koc.

     Szczególne upominki:
     Pani Daria: Zestaw kosmetyków Dove, Pan Robert: Portfel czarny, Alan: Karty lub bony podarunkowe do sklepów. Karty podarunkowe prosimy przekazywać bezpośrednio do nauczycielek w przedszkolu.

     Zbiórka darów dla rodziny odbywa się w naszym przedszkolu i trwa do 09.12.2022r. Serdecznie zachęcamy do przyłączenia się do akcji i pomoc rodzinie. Otwórzmy nasze serca, bo każde dobro wraca.

                                                                                                                                                   


     ŚWIĄTECZNA SESJA ZDJĘCIOWA

     Drodzy Rodzice,
     w piątek 9 grudnia odbędzie się w przedszkolu świąteczna sesja zdjęciowa pt: " Świąteczne kartki"- życzenia od Gwiazdora. Szczegółowe informacje na temat zdjęć można uzyskać w przedszkolu. 
      

     WYSOKOŚĆ OPŁATY ZA PRZEDSZKOLE
     Drodzy Rodzice,
     zgodnie z Uchwałą Rady Miasta Poznania z dniem 1 listopada 2022 zmienia się wysokość opłaty za korzystanie z wychowania przedszkolnego i wynosi 1,14 zł za każdą rozpoczętą godzinę faktycznego pobytu dziecka w przedszkolu. Do tej pory opłata wynosiła 1 zł.  W zakładce "DRUKI" do pobrania cały tekst Uchwały nr LXXI/1300/VIII/2022.

     JESIENNA SESJA ZDJĘCIOWA 

      
     Drodzy Rodzice,
     w czwartek 20 pażdziernika mamy w przedszkolu jesienną sesję zdjęciową. Wzór kalendarza i zdjęcia w ramce jest wyłożony w holu w przedszkolu . Szczegółowe informacje na temat rodzajów zdjęć można uzyskać w przedszkolu. 
      

     PIĄTEK 14.10.22 – ZMIANY ORGANIZACYJNE 

     Drodzy Rodzice, 

     informujemy, że w piątek 14 października są zmienione godziny posiłków. Śniadanie – 8.30 (bez zmian), drugie śniadanie-10.30 (za podwieczorek), obiad-12.30 (zupa i drugie danie).  W tym dniu grupy Misie i Koziołki nie śpią. Dzieci można odbierać już od godziny 13.00. 


     i-Przedszkole – PROBLEMY TECHNICZNE, A PŁATNOŚCI

     Drodzy Rodzice!

     administrator strony iPrzedszkole poinformował nas, że nadal są problemy techniczne z obsługą systemu. Jest to sytuacja niezależna od nas. W związku z tym naliczone kwoty za pobyt jak i wyżywienie otrzymają Państwo wyjątkowo w wersji papierowej w przedszkolu. Nie udzielamy informacji przez telefon. 

     dyrekcja Przedszkola


     ZEBRANIE RADY RODZICÓW

     Zapraszamy na pierwsze w tym roku szkolnym zebranie nowo utworzonej Rady Rodziców, które odbędzie się w naszym Przedszkolu w środę 05.10.2023r. o godz. 16.00. Obecność obowiązkowa! 


     ULGA - ZA POBYT

     Szanowni Państwo,

     zgodnie z Uchwałą Rady Miasta Poznania z dnia 9 lipca 2019 roku rodzicom przysługują zniżki w odpłatności za pobyt dzicka w przedszkolu ( nie dotyczy żywienia). Nie ma ulgi w opłatach za żywienie. Ulga przysługuje na wniosek Rodzica. Wzór wniosku poniżej. Wniosek należy wydrukować, podpisać i dostarczyć do przedszkola najpóźniej do 19 września 2022r. Wniosek można również pobrać w przedszkolu w wersji papierowej.

     >>> Uchwała Rady Miasta<<<

     >>>wniosek ulga za pobyt<<<

     Jednocześnie przypominamy, że opłaty pobierane są z dołu, czyli za wrzesień odpłatność będzie naliczona i pobierana do 10 października. 


     ZEBRANIA ORGANIZACYJNE                                                                                                                            

     Drodzy Rodzice!
     Zapraszamy na zebrania organizacyjne.

     12.09.2022- godz. 17.00 – grupy Misie i Koziołki. 

     14.09.2022-godz. 17.00 - grupy Jeżyki, Pszczoły, Sowy.  

     O godz.17.00 zebranie wspólne z dyrektorem przedszkola, następnie rodzice przechodzą na zebrania w grupach. Ze względów lokalowych prosimy, aby w zebraniu brał udział tylko jeden z rodziców. Prosimy również, aby w zebraniu nie uczestniczyły dzieci, które powinny być odebrane zgodnie z deklaracją.


     ​​​​​GRUPY

     Drodzy Rodzice,
     nasze Przedszkolaki w roku szkolnym 2022/2023 są przydzielone do poniższych grup. Udostępniamy linki, któ zawierają pełne listy dzieci. Ze względu na przepisy RODO nie podajemy pełnych nazwisk dzieci, ale tylko początkowe litery.  Prosimy zapamiętać nazwę grupy, do której jest przyporądkowane dziecko, co usprawni organizację w pierwszym dniu pobytu dziecka w przedszkolu. Na początku przyszłego tygodnia podamy Państwu terminy zebrań organizacyjnych w poszczególnych grupach.
      
      
      

      
      
     Drodzy Rodzice, Drogie Dzieci,

     witamy Was bardzo serdecznie po długiej przerwie, w nowym roku szkolnym. Mamy nadzieję, że wakacje były bezpieczne, słoneczne i pełne ciekawych przygód. W szczególności jest nam bardzo miło powitać naszych „ Nowych Przedszkolaków” oraz ich Rodziców, którzy po raz pierwszy przekroczą próg naszego przedszkola. Dołożymy wszelkich starań, aby nasze „Nowe Przedszkolaki” czuły się u nas dobrze i szybko zaaklimatyzowały się w naszym przedszkolu. Zachęcam również do zapoznania się ze skróconym poradnikiem dla rodziców, pt. " Pierwszy dzień w przedszkolu", link poniżej:

      << pierwszy dzień w przedszkolu>>

      

     Zaczynamy już 1 września.

     Poniżej przekazujemy Państwu podstawowe informacje dotyczące funkcjonowania placówki w nowym roku szkolnym 2022/2023

     1 września - organizacja wejścia i wyjścia dzieci do i z przedszkola

     Na klatce schodowej przed wejściem do przedszkola (na tablicy), a także w holu przedszkola ( na tablicach) będą wywieszone listy dzieci z przyporządkowaniem do konkretnych grup. Prosimy o zapamiętanie nazwy grupy, w której jest Państwa dziecko. Usprawni, to organizację w pierwszych dniach pobytu dziecka w przedszkolu.

     - rodzice dzieci już uczęszczających do przedszkola, tak, jak do tej pory wchodzą tylko do holu przedszkola i przekazują dziecko paniom pomocom. 

     -nie zostawiamy dzieci samych w holu przedszkola ! Do momentu przekazania dziecka pracownikowi przedszkola odpowiedzilność  za dziecko ponosi rodzic. Aby uniknąć tłoku, na teren przedszkola dziecko wprowadza tylko jeden rodzic. Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość, ponieważ w pierwszym dniu jest zawsze dużo zamieszania.

     - rodzice dzieci „ nowych” podają paniom pomocom nazwę grupy, do której jest zapisane dziecko, a następnie jeden z rodziców zaprowadza dziecko do szatni, pomaga się dziecku przebrać, żegna się z dzieckiem ( im szybciej, tym będzie łatwiej się rozstać ) i dziecko wchodzi ( już samo, bez rodzica ) do sali gdzie opiekę nad dzieckiem przejmuje nauczycielka grupy. W tym dniu panie pomoce bdą pomagały odbijać karty zegarowe rodzicom, którzy pierwszy raz przyprowadzają swoje dziecko do przedszkola. Warto zapamietać numer karty, co na pewno się przyda w następnym dniu.

     1. Przedszkole czynne jest w godz. 6.30 – 17.30.

     2. Dzieci należy przyprowadzać do godz. 8.15, po tym czasie przedszkole jest zamykane i przeprowadzana jest dezynfekcja holu przedszkola.

     3. Przybliżone godziny posiłków: śniadanie -8.30, 11.30-obiad/zupa, 13.30- obiad/drugie danie, 14.30- podwieczorek. Każda sala posiada dystrybutor z wodą, która jest dostępna w każdej chwili na życzenie dzieci.

     4. Ze względów organizacyjnych prosimy o przyprowadzanie i odbiór dzieci zgodnie z zadeklarowanymi przez Państwa godzinami pobytu. O zmianie godzin pobytu prosimy informować co najmniej jeden dzień wcześniej.

     5. Dzieci odbieramy po podwieczorku najwcześniej od godziny 14.50 dzwoniąc na domofon do konkretnej grupy i wywołując dziecko. Jednak przez pierwsze dwa tygodnie ze zrozumiałych względów rodzice trzylatków mogą oczywiście odbierać dzieci wcześniej, jeżeli jest taka potrzeba ( najlepiej pomiędzy posiłkami), ale prosimy o przekazanie takiej informacji nauczycielce lub pani  pomocy w momencie przyprowadzenia dziecka.

     6. Prosimy o zaopatrzenie dzieci w obuwie przedszkolne (tradycyjne paputki zapinane na rzepy lub wsuwane – dzieci nie przynoszą klapek i crocsów) oraz w rzeczy do przebrania – wszystko w woreczku, który powinien być podpisany. Prosimy o ubieranie dziecka wygodnie i stosownie do pogody.

     7. Dzieci nie przynoszą do przedszkola żadnych przedmiotów np. zabawek, żywności, ręczników, szczoteczek do mycia zębów itp. Nasze „Nowe Przedszkolaki” mogą przynieść jedną niewielką przytulankę, która na pewno doda im otuchy.

     8. Do przedszkola może być przyprowadzane tylko dziecko zdrowe. Nie tylko podwyższona temperatura ciała świadczy o chorobie. Dziecko z widocznym katarem, kaszlem nie może być przyjęte do przedszkola.

     9. Prosimy o poinformowanie ( najlepiej na piśmie) nauczycielki w grupie, jeżeli dziecko ma jakieś problemy zdrowotne.

     10. RODZICU, PAMIĘTAJ O WYPISANIU UPOWAŻNIENIA DO ODBIORU DZIECKA I DOSTARCZENIU DOKUMENTU DO PRZEDSZKOLA. UPOWAŻNIENIA DO ODBIORU DZIECKA PRZEZ INNĄ OSOBĘ NIŻ RODZIC SĄ DO POBRANIA W ZAŁĄCZNIKU, A TAKŻE W WERSJI PAPIEROWEJ W PRZEDSZKOLU. Osoby upoważnione do odbioru dzieci muszą mieć ukończone 18 lat.

     WAŻNE! Prosimy, aby osoba upoważniona do odbioru dziecka miała przy sobie dokument potwierdzający jej tożsamość ( najlepiej dowód osobisty ). W przypadku braku takiego dokumentu dziecko nie będzie wydane.

     << druk upoważnienia >>

     1. Informacje bieżące dla rodziców są umieszczane na tablicy informacyjnej w holu przedszkola, a także na stronie internetowej przedszkola.

     2. Dzieci rodziców mających zaległość w odpłatności za przedszkole nie będą przyjęte do placówki, do czasu uregulowania należności.

     3. W pierwszym tygodniu podamy Państwu dokładne terminy zebrań organizacyjnych w poszczególnych grupach.


     ROK SZKOLNY 2021/2022

     BEZPIECZEŃSTWO
     Drodzy Rodzice,
     rozpoczął się remont elewacji szkoły. Przypominamy o bezwzględnej konieczności zachowania zasad bezpieczeństwa oraz o zakazie zbliżania się do terenu przeprowadzania prac budowlanych. 

     DYŻUR WAKACYJNY - zmiana godzin posiłków

     Drodzy Rodzice,
     w czasie dyżuru wakacyjnego zmieniają się godziny posiłków:
     8.30- śniadanie (bez zmian)
     10.00-II śniadanie
     11.45- obiad/zupa
     13.30-obiad/II danie.
     Woda do picia jest dostepna dla dzieci cały czas kiedy tylko dziecko ma ochotę.
     Dzieci przyprowadzamy do godz.8.15, a odbieramy od godziny 14.00. W czasie dyżuru dzieci nie leżakują.

     DYŻUR WAKACYJNY - UPOWAŻNIENIA

      
     Drodzy Rodzice,
     przypominamy, że na czas dyżuru wakacyjnego obowiązują nowe upoważnienia na odbiór dzieci. Poprzednie straciły ważność. Upoważnienia w formie papierowej są dostępne na miejscu w przedszkolu. Poniżej wersja elektroniczna do wydruku.
      

     Drodzy Rodzice,
     kolejny rok szkolny za nami - rok, który nie był łatwy
     zarówno dla Państwa, dla dzieci jak i dla nas.  
      
     Dlatego bardzo Państwu dziękujemy
     za całoroczną współpracę, zrozumienie i życzliwość,
         a przede wszystkim za zaangażowanie w życie przedszkola.
      
     Wyrazy podziękowania składamy również Radzie Rodziców.
     Dziękujem za poświęcony czas oraz wkład w realizację działań
     podejmowanych na rzecz naszego przedszkola.
      
     Życzymy Państwu oraz dzieciom
     słonecznych, radosnych i bezpiecznych wakacji.
     Do zobaczenia we wrześniu!
      
     Dyrekcja, grono pedagogiczne
     oraz wszyscy pracownicy przedszkola.
      
     Przypominamy jednoczesnie, że nasze przedszkole jest zamknięte od 1 lipca do 5 sierpnia.
     Dzieci, które zostały zapisane na dyżur wakacyjny zapraszamy od 8 do 31 sierpnia.

     17.06. 2022 - ZMIANA GODZ. POSIŁKÓW

     Drodzy Rodzice,
     ze względów organizacyjnych w dniu 17.06.2022 będą zmienione pory posiłków.
       8.30 - śniadanie (bez zmian)
     10.00 - przekąska
     12.00 - obiad
     13.30 - podwieczorek
     Po podwieczorku dla dzieci jest jeszcze chlebek oraz woda. W tym dniu dzieci nie mają leżakowania.

     ZEBRANIE ORGANIZACYJNE 

     Zapraszamy wszystkich Rodziców dzieci nowo przyjętych, które po raz pierwszy przekroczą próg naszego Przedszkola dnia 1 września 2022 r. na zebranie organizacyjne w dniu 24.06.2022r. o godz. 16.00. Zebranie odbędzie się w naszym Przedszkolu w sali Misie. Ze względów organizacyjnych prosimy, aby w zebraniu uczestniczył tylko jeden rodzic.

     Z poważaniem

     Karolina Masiakowska
     zastępca dyrektora

      DZIEŃ MAMY

     „Kto mnie kocha?”
     Kto mnie może kochać więcej?
     Zmarznę- grzejesz moje ręce,
     Zszywasz spodnie, budzisz rano,
     Miód smarujesz mi na chlebie.
     Ty mnie kochasz, a ja Mamo
     Bardzo, bardzo kocham Ciebie.

     Wszystkim Mamom w dniu Ich Święta wiele całusków, miłości i przytulasków!


     Drodzy Rodzice i Kochane Dzieci!
     Zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych
     przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.
     Wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i przjaciół.
     Smacznego jajka, mokrego dyngusa oraz udanego " Zajączka "
     życzą
     dyrekcja i pracownicy Przedszkola nr 115

     PIĄTEK 15.04 ZMIANA GODZIN POSIŁKÓW

     Drodzy Rodzice,
     informujemy, że w piątek ulegną zmianie godziny posiłków.
     8.30 - śniadanie 
     10.00 - przekąska
     12.00 - -obiad
     14.00 - podwieczorek
     W tym dniu dzieci można odbierać już od godz. 12.30

     LISTA KANDYDATÓW ZAKWALIFIKOWANYCH I NIEZAKWALIFIKOWANYCH 

     Drodzy Rodzice,

     13 kwietnia 2022r. o godz.12.00 w przedszkolu zostanie wywieszona lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przedszkola na rok szkolny 2022/2023. Więcej informacji w zakładce: <<REKRUTACJA>>


     OSTATNI DZIEŃ ZAPISÓW DZIECI DO KL. I

     Drodzy Rodzice dzieci z rocznika 2015 z grup Sowy i Kangury
     Uprzejmie przypominamy, że rozpoczął się ostatni tydzień zapisów do klas I  w rekrutacji na rok szkolny 2022/23.
     Wnioski i zgłoszenia należy składać maksymalnie do piątku 15.04.2022.

     WNIOSKI NA DODATKOWY DYŻUR WAKACYJNY DO ODDZIAŁU MIĘDZYPRZEDSZKOLNEGO W Szkole Podstawowej nr 26 ( na czas przedłużonego zamknięcia naszego przedszkola z powodu remontu).

     Szczegółowe informacje podajemy w zakładce "DYZUR WAKACYJNY ".


     DEKLARACJA O KONTYNUACJI EDUKACJI PRZEDSZKOLNEJ NA ROK 2022/2023

     Drodzy Rodzice,

     w dniach 7-11marca 2022 r. - rodzice dzieci już uczęszczających do naszego przedszkola składają deklaracje o kontynuacji edukacji przedszkolnej na nowy rok szkolny 2022/2023. Deklaracje będzie można pobrać w wersji papierowej na miejscu w przedszkolu w dniach 7-11.03.2022r. lub pobrać w wersji elektronicznej do wydruku ( link poniżej ). Zwrotu deklaracji (najpóźniej 11.03.2022r.) można dokonać na miejscu w przedszkolu lub ewentualnie jako skan dokumentu drogą elektroniczną na adres: sekretariat@zs5.poznan.pl

     Przypominamy, że na deklaracjach powinny być podpisy obojga rodziców. 

     deklaracja do wydruku


     SOLIDARNI Z UKRAINĄ 

     Drodzy Rodzice, 

     W związku z tragiczną sytuacją wojny na Ukrainie chcemy przyłączyć się do akcji Fundacji Bilingwo, która organizuje pomoc rzeczową dla rodzin ukraińskich. Fundacja współpracuje z ZS5 pomagając całym rodzinom, a w szczególności dzieciom obcojęzycznym, które uczęszczają zarówno do szkoły jak i do naszego przedszkola przystosować się do życia w naszym kraju.  

     Dlatego zachęcamy Państwa do przynoszenia artykułów pierwszej potrzeby, takich, jak: śpiwory, ciepłe koce, karimaty, ręczniki, ciepłą odzież (nie używaną, a jeżeli to czystą w dobrym stanie) środki czystości (m.in. mydła, żele pod prysznic, chusteczki mokre i suche, pieluchy, środki higieny osobistej dla kobiet, ręczniki papierowe i inne), a także suchy prowiant (suche jedzenie z dłuższą datą do spożycia) oraz soki.  

     Wszystkie, te produkty będzie można przynieść do naszego przedszkola w godzinach jego funkcjonowania ( 6.30-17.30 ). Produkty można także dostarczyć do biura Fundacji na ul. Wrocławską 25/3 w Poznaniu.
     Telefon kontaktowy do Fundacji :791 088 630. 
      

     Z góry dziękujemy za pomoc i ludzką solidarność . 

     Zespół Przedszkola 


     PONIEDZIAŁEK WRACAMY DO PRZEDSZKOLA

     Szanowni Państwo,
     Z radością mogę Państwu przekazać wiadomość, że prace naprawcze usuwające skutki awarii zmierzają do pozytywnego rozwiązania. Informuję o wznowieniu działalności szkoły i przedszkola od poniedziałku w normalnym trybie łącznie ze świetlicą i stołówką.
     Co prawda prace trwają i będą jeszcze trwały przez wiele dni, ale mam pewność, że najważniejsze podzespoły niezbędne do bezpiecznego uruchomienia ogrzewania będą uruchomione.  
     Został uruchomiony jeden z dwóch naszych kotłów na podstawie odbudowanej instalacji elektrycznej. Jednak zostało uszkodzonych 75% pomp podających ogrzewanie do budynku. Trwają intensywne prace nad ich wymianą.
     Skutki powstałej awarii będziemy usuwać jeszcze przez kilka miesięcy. W tej chwili priorytetem jest zapewnienie ciepła do końca sezonu grzewczego, aby realizować nasze zadania.
     Zakończono prace związane z odbudową przyłącza wody. Pozostały prace związane z usuwaniem skutków zalania pomieszczeń i odtworzenia zieleni i małej architektury przed budynkiem.
     Miejmy nadzieję, że nadchodzący czas przyniesie więcej dobrych wiadomości i więcej zewnętrznego i wewnętrznego pokoju.

     Tego Państwu serdecznie życzę na dzisiaj i na nadchodzący czas.

     Z poważaniem
     Dobiesław Figuła


     KOMUNIKAT 

     Drodzy Rodzice,

     około południa w dniu dzisiejszym ( 4.03.2021r.) poinformujemy Państwa czy dzieci będą mogły wrócić do przedszkola od poniedziałku. Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby tak się stało. Prace nad przywróceniem ogrzewania cały czas jeszcze trwają.

     Pozdrawiam serdecznie

     Karolina Masiakowska


     DALSZE ZAWIESZENIE ZAJĘĆ

     Drodzy Rodzice,

     Robiliśmy dzisiaj wszystko żeby utrzymać temperaturę umożliwiającą działanie wydzielonej przestrzeni przedszkola, a jest to bardzo trudne ze względu na kubaturę pomieszczeń. Przez cały dzień  ogrzewania temperatury nie udało się podnieść  na tyle, aby zapewnić komfort termiczny.

     Niestety z tego powodu od jutra, tj. 1.03 do piątku 4.03.2022r. powtórnie musimy  zawiesić działanie oddziałów przedszkolnych. Tym bardziej, że w najbliższych dniach zapowiadane są przymrozki. Zdrowie dzieci jest tutaj najważniejsze.

     Sytuacja naprawy kotłowni potrwa co najmniej do końca tygodnia. Oprócz odbudowania instalacji elektrycznej trzeba będzie przeprowadzić testy szczelności instalacji gazowej i poszczególnych podzespołów kotłowni. Bezpieczeństwo ludzi i budynku jest tutaj priorytetem.

     W tym czasie jest też odbudowywane przyłącze wody. (Po odkopaniu instalacji okazało się, że była ona zbudowana w roku 1910. Przy okazji informuję, że w tym pechowym dniu było około 10 awarii wodociągowych w mieście)

     Bardzo mi przykro, że muszę przekazywać te trudne informacje. Tym bardziej, że wiem, iż uczniowie i nauczyciele chcą wrócić do normalnego funkcjonowania. Rozumiem, że wielu rodziców jest w trudnej sytuacji opiekuńczej. Jeżeli potrzebne będą zaświadczenie o sytuacji szkoły - np. do pracy - proszę o nie zwracać się do sekretariatu.
     Pracownicy szkoły są na miejscu.

     Można też przynosić dary dla Ukrainy, które zbieramy w holu szkoły.

     Wiele osób z zaangażowaniem pracuje nad usunięciem awarii, ale wymaga to czasu. Bardzo jestem wdzięczny za wiele wyrazów zrozumienia dla tego nieszczęścia, które nas wszystkich dotknęło.

     Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zgłaszali chęć zaangażowania się w pomoc, sprzątanie po awarii. Dziękuję tutaj Radzie Rodziców. Państwa postawa jest niezwykle wartościowa i budująca. Na całe szczęście nie było, nie ma takiej konieczności.
     Zostały zalane dwa pomieszczenia. W jednym była nasza bardzo cenna kotłownia. Ale nie było innych strat, choć oczywiście po osuszeniu trzeba będzie przeprowadzić niezbędne naprawy. Nie ucierpiały żadne pomieszczenia dydaktyczne, lub używane przez dzieci i nauczycieli.

     Mam nadzieję, że kolejne przekazywane informacje będą już określały moment, w którym zakończy się ta nieprzewidziana przerwa w zajęciach szkolnych.

     Wszystkich serdecznie pozdrawiam i życzę wielu sił do przezwyciężania trudności.

     Dobiesław Figuła


     POWRÓT DZIECI DO PRZEDSZKOLA

     Drodzy Rodzice, 

     W poniedziałek 28.02.2022r. przedszkole wraca do normalnego funkcjonowania.  

     Sytuacja wygląda następująco; 

     • do budynku szkoły zostało doprowadzone tymczasowe ujęcie wody, które umożliwia powrót przedszkolaków do przedszkola. Odbudowa stałego przyłącza wody potrwa jednak dłuższy czas. Jednak dostęp do wody oznacza uruchomienie sanitariatów, kuchni oraz możliwość podjęcia czynności związanych z zachowaniem czystości i warunków higienicznych w przedszkolu. 

     • o wiele trudniejsza jest sytuacja związana z ogrzewaniem budynku. Ponieważ nastąpiło całkowite zalanie kotłowni, szczególne ucierpiały instalacje elektryczne i elektroniczne sterowanie kotłownią. Cały czas trwają intensywne prace związane z podjęciem dalszych decyzji co do możliwości uruchomienia ogrzewania. Odbudowa instalacji elektrycznej już się rozpoczęła. W tej chwili nie można jednak przewidzieć daty uruchomienia centralnego ogrzewania w budynku. Na ten czas ogrzewanie w przedszkolu zapewniają nagrzewnice, które bez problemu są w stanie ogrzać sale przedszkolne i są bezpieczne w użyciu. 

     • cieszymy się, że przedszkolaki mogą wrócić do przedszkola i rozpocząć nowy tydzień uczestnictwem w przedstawieniu o poznańskich koziołkach, które udało się przełożyć z piątku. 

                Do zobaczenia w poniedziałek

                Pozdrawiam serdecznie

                Karolina Masiakowska
                wicedyrektor
                Przedszkole nr 115

     AWARIA - DALSZE INFORMACJE

     Drodzy Rodzice,

     ze względu na prace naprawcze, które będą kontynuowane także w dniu jutrzejszym ( 25.02.2022r.) zawieszenie zajęć zostaje przedłużone również na piątek, tj. 25.02.2022 b.r.  Zależy nam, aby dzieci mogły wrócić do przedszkola, dlatego robimy wszystko, aby jak najszybciej usunąć awarię. Jutro poinformujemy Państwa czy zajęcia będą mogły być wznowione juz od poniedziałku. Na chwilę obecną jeszcze tego nie wiemy.

     Z poważaniem

     Karolina Masiakowska


     AWARIA - INFORMACJE
      
     Szanowni Państwo,

     Przekazuję aktualne informacje:

     1. Zajęcia stacjonarne w szkole i przedszkolu są odwołane do jutra, tj. do czwartku 24.02.2022. Należy się jednak spodziewać przedłużenia zawieszenia w związku z zaistniałą sytuacją, o której informację zamieszczam poniżej.  

     W sytuacji losowej, która nas spotkała nie ma możliwości prawnych prowadzenia zdalnej edukacji - LEKCJE NIE BĘDĄ SIĘ ODBYWAŁY. Podstawa prawna:  18 ust. 2, pkt. 2 Rozporządzenie Ministra Edukacji i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. wsprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach iplacówkach (Dz. U. z 2020 poz. 1604 tj.) 

     Bardzo żałujemy, że w tej sytuacjach nie ma możliwości prowadzenia zdalnej edukacji, mimo, że jako nauczyciele jesteśmy do niej gotowi.

     2. W wyniku pęknięcia rury doprowadzającej wodę do szkoły nastąpiło całkowite -  prawie po sufit - zalanie kotłowni, a w efekcie tego poważne zniszczenia urządzeń centralnego ogrzewania.  

     Aktualnie w całej szkole nie ma wody. Nie mamy czynnych toalet, zamknięta jest stołówka - zarówno w przedszkolu, jak i szkole. Nie działa ogrzewanie i temperatura w pomieszczeniach odczuwalnie spada.

     Trwa szacowanie zniszczeń i możliwości jak najszybszego uruchomienia placówki. Już wiadomo, że konieczne będzie kompletne odbudowanie przyłącza wody do szkoły przez Aquanet, a w dalszej kolejności uruchomienie zniszczonej kotłowni.
     Awaria jest bardzo poważna i w związku z tym można spodziewać się wydłużenia czasu zawieszenia edukacji (o czym będziemy informować).

     3. Z powodu całkowitego zamknięcia szkoły oraz niemożności zapewnienia higienicznych warunków pobytu uczniów w budynku, świetlica w dniu jutrzejszym nie będzie funkcjonowała. Z tego samego powodu nie będzie czynne przedszkole.

     4. Stołówka jest nieczynna do odwołania. Nie ma w tym momencie możliwości przygotowywania żadnych posiłków.  

     5. Zawieszenie zajęć nastąpiło na podstawie decyzji organu prowadzącego szkołę. Zostało poinformowane także Kuratorium Oświaty.

     Mam nadzieję, że awarię uda się usunąć jak najszybciej i dzieci wrócą do szkoły i przedszkola zgodnie z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa i higieny. O zmianach funkcjonowania placówki będę Państwa na bieżąco informował.  

     Z poważaniem
     Dobiesław Figuła


     GRUPA  KOZIOŁKI - KWARANTANNA

     Drodzy Rodzice,

     w dniu dzisiejszym przed godziną ósmą otrzymałam zgłoszenie zachorowania na covid dziecka z grupy Koziołki. Zgodnie z obowiązującym dotychczas rozporządzeniem i zaleceniami Sanepidu dzieci, które były w przedszkolu dnia 7 lutego ( ostatni kontakt z dzieckiem zakażonym ) mają nałożoną w dniu dzisiejszym kwarantannę. Jeżeli chodzi o dzień jutrzejszy to prosimy, aby śledzili Państwo na bieżąco stronę Ministerstwa Zdrowia oraz doniesienia medialne, ponieważ ma ukazać się nowe rozporządzenie znoszące od 11 lutego b.r. ( czyli od jutra ) kwarantannę po bliskim kontakcie. W takim wypadku dzieci będą mogły prawdopodobnie już jutro wrócić do przedszkola. Ale na chwilę obecną jeszcze tego nie wiemy. Proszę również mieć przy sobie komórkę ponieważ mogą Państwo otrzymać wiadomość o zniesieniu kwarantanny, również drogą SMS-ową.

     Jeżeli sytuacja ulegnie zmianie oczywiście zostaną Państwo od razu powiadomieni.

     Z poważaniem

     Karolina Masiakowska

     zastępca dyrektora


     DZIEŃ BABCI I DZIADKA

     Z okazji Dnia Babci i Dziadka wszystkim Babciom i Dziadkom składamy najlepsze życzenia;

     zdrowia, szczęścia, radości, pociechy z wnucząt i wielu, wielu miłych chwil spędzonych w gronie rodzinnym.


     GODZINY POSIŁKÓW

     Drodzy Rodzice,

     informujemy, że w czasie ferii zimowych nastąpiła zmiana godzin posików.

     8.30 -śniadanie

     10.00 - przekąska

     12.00 - obiad

     14.00- podwieczorek


     ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

     Jak obyczaj każe stary, według przodków naszej wiary,
     Pragniemy złożyć Państwu życzenia w dniu Bożego Narodzenia.
     Niech ta gwiazdka betlejemska, co przyświeca nam o zmroku,
     Doprowadzi Was do szczęścia w nadchodzącym Nowym Roku.

     Zdrowych, spokojnych i pełnych rodzinnego ciepła świąt Bożego Narodzenia.

     Odpoczynku od codziennego zabiegania oraz chwili zadumy.

     Wszelkiej pomyślności w Nowym Roku oraz spełnienia w życiu osobistym i zawodowym

     życzą Dyrekcja i Pracownicy Przedszkola nr 115


     SZCZEPIENIA DZIECI W WIEKU 5-11 lat

     Drodzy Rodzice,

     ruszyły szczepienia dla dzieci w wieku 5-11 lat. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na ten temat na stronie Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Link poniżej

     szczepienia dzieci - Kuratorium Oświaty


     NOWY PRZYPADEK COVID

     Drodzy Rodzice,

     w dniu dzisiejszym zgłoszono nowy przypadek zachorowania na covid w naszym przedszkolu. Szczegóły dotyczące postępowania i nałożonej kwarantanny zostały opisane na stronie iPrzedszkole.


     ORGANIZACJA PRZEDSZKOLA W DNI ŚWIĄTECZNE

      

     Drodzy Rodzice,

     ze względów organizacyjnych prosimy o wpisywanie na listy do 10 grudnia (włącznie) deklaracji czy dzieci przyjdą do przedszkola w dniu 24.12.2021 ( Wigilia ) oraz po Świętach w dniach : od 27 do 31.12.2021. Listy są wyłożone w holu przedszkola.

     Można także, przesłać informacje poprzez iPrzedszkole do pani intendentki Martyny Moskalik.

     Z góry dziękujemy za współpracę. 


     List Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministra Zdrowia

     w sprawie szczepień dzieci w wieku 5-11 lat
      

     Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek oraz Minister Zdrowia Adam Niedzielski skierowali do rodziców i opiekunów wspólny list dotyczący szczepień dzieci w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19. W liście ministrowie informują o rekomendacji Europejskiej Agencji Leków dotyczącej szczepień w tej grupie wiekowej. Przytaczają także dane świadczące o skuteczności i bezpieczeństwie stosowania szczepionki wśród najmłodszych. Informacje zawarte w liście mają pomóc rodzicom i opiekunom w podjęciu świadomej i odpowiedzialnej decyzji dotyczącej szczepień dzieci w wieku 5-11 lat.

     Link  do strony z listem poniżej:

     http://ko.poznan.pl/kuratorium/aktualnosci_kurator/2021/12/list-ministra-edukacji-i-nauki-oraz-ministra-zdrowia-w-sprawie-szczepien-dzieci-w-wieku-5-11-lat/


     BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ ŚWIĄTECZNY 

     Drodzy Rodzice,

     chociaż pandemia pokrzyżowała nam wiele planów, a czasu do świąt coraz mniej, postanowiliśmy nie rezygnować z organizacji Bożonarodzeniowego Kiermaszu Świątecznego. Jest to wydarzenie, które w sposób wręcz magiczny wprowadza nas w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

     Nie możemy pozwolić, aby już przygotowane dekoracje nie ozdabiały stoisk naszego kiermaszu. Dlatego gorąco prosimy o włączenie się w organizację tego wydarzenia i zaangażowanie o ile, to tylko możliwe wszystkich członków rodziny do wykonania różnych dekoracji i ozdób świątecznych. Oczywiście dzieci podczas zajęć będą również tworzyły rózne ozdoby, aby uatrakcyjnić ofertę naszego kiermaszu. Można również przynieść po prostu kupione ozdoby. Jedynym ograniczeniem w tym roku są pierniki, których ze względów bezpieczeństwa nie możemy wystawiać na naszych stoiskach.

     Kiermasz odbędzie się tak jak dwa lata temu ( zachęcam do obejrzenia zdjęć kiermaszu w zakłądce GALERIA PRZEDSZKOLA  - LATA 2019/202), w holu przedszkola w terminie 9 i 10 grudnia ( czwartek i piątek ), a organizacją zajmą się mamy z Rady Rodziców. Wykonane ozdoby można przynosić do środy 8 grudnia.

     Jeszcze raz gorąco zachęcamy wszystkich Rodziców do zaangażowania w organizację Kiermaszu. Nie dajmy pandemii odebrać nam  tej wspaniałej atmosfery Świątecznego Kiermaszu!


     KONIEC ZAWIESZENIA ZAJĘĆ

     Drodzy Rodzice, 

     od 26 listopada przedszkole jest już otwarte, sale zostały  posprzątane i poddane dezynfekcji.  Wszyskie dzieci zapraszamy  serdecznie, Wasze przedszkole już na Was czeka.


     KALENDARZ IMPREZ

     Drodzy Rodzice,

     ze względu na zawieszenie zajęć, niektóre z wydarzeń zaplanowanych wcześniej w Kalendarzu Imprez nie odbędą się. Częśc postaramy się przełozyć na inny termin, o czym będziemy Państwa na bieżąco informować, dlatego prosimy śledzić stronę Przedszkola  i portal iPrzedszkole.


     ZAWIESZENIE ZAJĘĆ

     Drodzy Rodzice,

     sytuacja związana ze zgłoszonymi przypadkami zachorowania na covid 19 w naszym przedszkolu zmienia się z dnia na dzieńW chwili obecnej zgłoszone przypadki, potwierdzone pozytywnym wynikiem testu mamy już w czterech grupach. W związku z powyższą sytuacją mając na względzie bezpieczeństwo dzieci i personelu przedszkola decyzją Sanepidu i Wydziału Oświaty zajęcia stacjonarne w naszym przedszkolu zostają zawieszone.

     Przedszkole od 18.11.2021 do 25.11.2021 (włącznie) będzie zamknięte i poddane dezynfekcji. Nauczycielki przechodzą na tryb pracy zdalnej o czym szczegółowo będą Państwo powiadomieni poprzez stronę iPrzedszkole. Proszę śledzić zakładkę AKTUALNOŚCI na stronie internetowej przedszkola oraz portal iPrzedszkole. Będą tam na bieżąco umieszczane wszystkie istotne informacje dotyczące obecnej sytuacji.

     Życzę Państwu zdrowia i abyśmy jak najszybciej wrócili do normalnego funkcjonowania przedszkola.

     Pozdrawiam serdecznie
     Karolina Masiakowska
     zastepca dyrektora

     KWARANTANNA 

     Drodzy Rodzice,

     Informujemy, że dwie nauczycielki z naszego przedszkola mają pozytywny wynik testu na covid. W związku z tym zgodnie z zaleceniem Sanepidu dzieci z trzech grup są na kwarantannie. Reszta grup funkcjonuje normalnie. Oczywiście przestrzegamy wszystkich wytycznych dla placówek oświatowych określonych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ministerstwo Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego. Jednak pogarsza się sytuacja epidemiczna w całm kraju, dlatego bardzo prosimy, aby zwracać uwagę na zdrowie dzieci i nie przysyłać swoich pociech do przedszkola chociażby z katarem lub niewielką temperaturą. Proszę, aby na terenie przedszkola podczas przyprowadzania i odbioru dzieci zakładać maseczkę. Zalecam również, aby podczas odbioru dzieci na terenie przedszkola przebywał tylko jeden rodzic/opiekun. Druga osoba może poczekać na zewnątrz.

     Drodzy Rodzice miejmy wszyscy szacunek dla siebie i nie narażajmy się wzajemnie. Mam nadzieję, że przetrwamy ten trudny okres kierując się empatią, zrozumieniem i wzajemną życzliwością.

     Życzę Państwu i dzieciom dużo zdrowia
     Karolina Masiakowska
     zastępca dyrektora

     DYŻUR - 12 LISTOPADA

     Drodzy Rodzice !

     Informujemy, że podczas dyżuru w dniu 12 listopada zmienione są godziny posiłków.

     Śniadanie -8.30

     Przekąska – 10.00

     Obiad – 12.00

     Podwieczorek – 14.00

     W tym dniu dzieci można odbierać już od godz. 12.30, a dzieci najmłodsze nie będą spały.

     Przyprowadzamy dzieci zgodnie z wcześniej wypełnioną deklaracją 


     DZIEŃ NAUCZYCIELA

     Naszej Pani dziś składamy
     słoneczne życzenia:
     zdrowia, szczęścia i radości
     i marzeń spełnienia.
     Aby zawsze było słońce
     i uśmiech na twarzy,
     aby wszystko się spełniło,
     o czym Pani marzy.

     W tym wyjątkowym Dniu dziękujemy wszystkim Rodzicom, za kwiatki, wyrazy uznania i podziękowania. Za wsparcie i miłe słowa. To dla nas bardzo ważne, że obdarzają  nas Państwo swoim zaufaniem  i powierzają nam swoje największe Skarby czyli dzieci. 


     ZEBRANIE RADY RODZICÓW 

     Zapraszamy Rodziców z poszczególnych trójek grupowych na zebranie Rady Rodziców, które odbędzie się w dniu 13.10.2021r. ( środa ) o godz. 16.00 w sali Sowy. Przypominamy o zabraniu ze sobą maseczek. 


     ORGANIZACJA WEŚCIA DO PRZEDSZKOLA

     Drodzy Rodzice,

     Przypominamy, że zgodnie z informacją podaną na zebraniach od 20 września b.r. zmienia się organizacja wchodzenia Rodziców z dziećmi do Przedszkola. Wszyscy Rodzice wchodzą do Przedszkola do wyznaczonej w holu przestrzeni wspólnej. Rodzic odbija kartę zegarową i przekazuje dziecko razem z kartą pani pomocy (warto zapamiętać numer karty). Następnie Rodzic sprawnie opuszcza teren Przedszkola. W razie dużego tłoku panie pomoce będą prosić o wchodzenie po 5 osób ( 5 rodziców z dziećmi ) i oczywiście pomagać Rodzicom w odbijaniu kart. Początki  organizacyjne są zawsze trudne, dlatego prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość.

     Z góry dziękujemy!


     ULGA - ZA GODZINY POBYTU

     Szanowni Państwo,

     zgodnie z Uchwałą Rady Miasta Poznania z dnia 9 lipca 2019 roku, Rodzicom przysługują ulgi w odpłatności za przedszkole za godziny pobytu dziecka w przedszkolu. Nie ma ulgi w opłatach za żywienie. Ulga przysługuje na wniosek Rodzica. Wzór wniosku do różnych ulg poniżej. Należy wydrukować, podpisać i dostarczyć do przedszkola. Wniosek można również pobrać w przedszkolu.

     >>> Uchwała Rady Miasta<<<

     >>>Druk wniosku do wydruku<<<

     Jednocześnie przypominamy, że opłaty pobierane są z dołu, czyli za wrzesień odpłatność będzie naliczona i pobierana do 10 października.


     ZEBRANIA ORGANIZACYJNE

     Zapraszamy na zebrania organizacyjne, które odbędą się w poszczególnych grupach w dniach:

     Grupa I – Misie - 8.09.2021r.- godz. 16.15

     Grupa II – Sowy – 9.09.2021r. – godz. 16.30

     Grupa III Koziołki – 9.09.2021r. – godz. 16.15

     Grupa IV – Pszczółki – 8.09.2021r. – godz. 16.30

     Grupa V – Kangury – 7.09.2021r. – godz. 16.00

     Prosimy, aby, dzieci nie uczestniczyły w zebraniu.


     WITAMY PRZEDSZKOLAKÓW I RODZICÓW

     Szanowni Rodzice!

     1 września rozpoczynamy zajęcia edukacji przedszkolnej.

     Przekazujemy Państwu informacje dotyczące funkcjonowania placówki w nowym roku szkolnym 2021/2022

     1. Przedszkole czynne jest w godz. 6.30 – 17.30.
     2. Przybliżone godziny posiłków: śniadanie – 8.30, II śniadanie – 11.30, obiad – 13.30.
     3. Dzieci należy przyprowadzać do godz. 8.15, po tym czasie przedszkole będzie zamknięte i przeprowadzana będzie dezynfekcja.
     4. Prosimy o przyprowadzanie i odbiór dzieci zgodnie z zadeklarowanymi przez Państwa godzinami pobytu. Odbiór dzieci po obiedzie od godziny 14.00. Dzwonimy na domofon do konkretnej grupy i wywołujemy dziecko.
     5. Na klatce schodowej przed wejściem do przedszkola będą wywieszone listy dzieci z przyporządkowaniem do konkretnych grup oraz inne ważne informacje dot. funkcjonowania przedszkola.
     6. W celu usprawnienia organizacji wejścia i wyjścia dzieci do i z przedszkola zgodnie z wytycznymi MEN ustalamy:

     - do 17 września na teren przedszkola będą wchodzić tylko rodzice dzieci 3-letnich, w maseczce i po uprzednim zdezynfekowaniu rąk ( zbiornik ze środkiem dezynfekującym znajduje się przy drzwiach) - panie pomoce pomogą rodzicom odbić kartę i zaprowadzić dziecko do grupy.

     - pozostali rodzice nie wchodzą na teren przedszkola, tylko przekazują dzieci bezpośrednio paniom pomocom, które będą otwierały drzwi. Panie pomoce odbijają karty zegarowe. Nie zostawiamy dzieci samych na schodach przed drzwiami. Aby uniknąć tłoku, na teren przedszkola dziecko wprowadza tylko jeden rodzic.

     Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość oraz zachowanie w miarę możliwości bezpiecznych odstępów.

     1. Prosimy o zaopatrzenie dzieci w obuwie przedszkolne (najlepiej zapinane na rzepy, nie rekomendujemy klapek, crocsów) oraz w rzeczy do przebrania – wszystko podpisane w woreczku.
     2. Dzieci nie mogą przynosić do przedszkola żadnych przedmiotów np. zabawek, żywności, ręczników, szczoteczek do mycia zębów itp.
     3. Do przedszkola może być przyprowadzane tylko dziecko zdrowe. Nie tylko podwyższona temperatura ciała świadczy o chorobie. Dziecko z widocznym katarem, kaszlem nie może być przyjęte do przedszkola.
     4. Prosimy o pisemne informacje ( wstępnie wystarczy odręczna notatka z podpisem rodzica) dotyczące zdrowia dziecka (alergie, choroby przewlekłe).
     5. Prosimy o ubieranie dziecka wygodnie i stosownie do pogody.
     6. Kontakt z nauczycielem telefonicznie ( telefon do przedszkola : 61 833 23 58 ), a także poprzez iPrzedszkole ( rodzice dzieci nowoprzyjętych otrzymają wkrótce loginy do strony iPrzedszkole).
     7. RODZICU, PAMIĘTAJ O WYPISANIU UPOWAŻNIENIA DO ODBIORU DZIECKA I DOSTARCZENIU DOKUMENTU DO PRZEDSZKOLA.                                                           UPOWAŻNIENIA DO ODBIORU DZIECKA PRZEZ INNĄ OSOBĘ NIŻ RODZIC SĄ DO POBRANIA W ZAŁĄCZNIKU, A TAKŻE W WERSJI PAPIEROWEJ W PRZEDSZKOLU. Osoby upoważnione do odbioru dzieci muszą mieć ukończone 18 lat.

     WAŻNE! Prosimy, aby osoba upoważniona do odbioru dziecka miała przy sobie dokument potwierdzający jej tożsamość ( najlepiej dowód osobisty ). W przypadku braku takiego dokumentu dziecko nie będzie wydane.

     1. Dzieci rodziców mających zaległość w odpłatności za przedszkole nie będą przyjęte do placówki, do czasu uregulowania należności.
     2. W najbliższym czasie podamy informacje o zebraniach informacyjnych w poszczególnych grupach.

     druk upoważnienia


     ZEBRANIE ORGANIZACYJNE DLA RODZICÓW DZIECI NOWO PRZYJĘTYCH - miejsce spotkania 

     Drodzy Rodzice!

     Ze wzgledu na trwający remont Przedszkola, zebranie odbędzie się na terenie Szkoły. Wejście do Zespołu Szkół nr 5 ( z narożnika ) od strony skrzyżowania ul. Różanej i Niedziałkowskiego. Prosimy, aby  pamiętać o zabraniu maseczek. 


     ZEBRANIE ORGANIZACYJNE DLA RODZICÓW DZIECI NOWO PRZYJĘTYCH

     Drodzy Rodzice!

     Zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się dnia 24 sierpnia 2021r. o godz. 16.00. ( jeżeli sytuacja pandemiczna na to pozwoli ). Ze względów organizacyjnych prosimy o przyjście bez dzieci. Prosimy, aby pamiętać o maseczkach.

     Zachęcamy również, aby śledzić na bieżąco naszą stronę internetową oraz aktualne wytyczne Ministerstwa Zdrowia odnośnie sytuacji pandemicznej.


     ROK SZKOLNY 2020/2021

     WAKACYJNE ŻYCZENIA

     Drodzy Rodzice,

     dziękujemy za ten trudny zarówno dla dzieci, dla Państwa jak i dla nas rok szkolny. Dziękujemy za wyrozumiałość, współpracę, miłe słowa i wsparcie. Mamy nadzieję, że we wrześniu wrócimy już do normalnego funkcjonowania przedszkola. Życzymy Państwu i dzieciom udanych zdrowych i bezpiecznych wakacji. 


     UWAGA NABÓR WAKCYJNY

     Drodzy Rodzice,

     prosimy o zapoznanie się z pismem z Wydziału Oświaty dotyczącym zgłoszenia dziecka do tworzonych w okresie wakacji ( sierpień ) oddziałów międzyprzedszkolnych. Prosimy o uważne przeczytanie harmonogramu z wykazem placówek.

     Przypominamy, że nasze przedszkole pełni dyżur wakacyjny w miesiącu lipcu.

     Zasady zapisu dziecka:

      1. Z opieki w oddziale „międzyprzedszkolnym" mogą skorzystać w pierwszej kolejności dzieci uczęszczające w roku szkolnym 2020/2021 do przedszkoli/oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Miasto Poznań, ktôre z racji remontów tub prowadzonych inwestycji mają skrócony czas opieki wakacyjnej krótszy niż 5 tygodni.
      2. Z opieki w oddziale „międzyprzedszkolnym” mogą skorzystać wyłącznie dzieci rodziców pracujących.
      3. W celu zapisania dziecka do oddziału „międzyprzedszkolnego" należy wypełnić wniosek o przyjęcie na dyżur wakacyjny oraz złożyć go w swoim przedszkolu macierzystym w dniach 22-30 kwietnia  2021 r. do godziny 14.00  (zał.nr  1) wraz z oświadczeniem o zatrudnieniu (zał. nr 3).
      4. Do dnia 14 maja 2021 r. rodzice otrzymają informację zwrotną potwierdzającą zakwalifikowanie na dyżur wakacyjny do oddziału „międzyprzedszkolnego", wraz  z informacją o godzinach pełnionego dyżuru w poszczególnych placówkach.
      5. W celu potwierdzenia zapisu Rodzic będzie zobowiązany do wypełnienia karty zgłoszenia dziecka oraz opłacenia kosztów wyżywienia w terminie od 14-28 maja 2021 r./ Dokumenty zostaną przekazane przez placówkę macierzystą 14 maja 2021.
      6. Nie ma opłaty za pobyt dziecka w placówce.
      1. Brak wpłaty za wyżywienie  jest  równoznaczny  z  rezygnacją  zapisu  dziecka  do oddziału „międzyprzedszkolnego".
      2. Zgodnie z kartą zgłoszeń zapis dziecka do oddziału „miedzyprzedszkolnego” będzie możliwy tylko do jednej wybranej placówki w określonym terminie nie krótszym niż 2 tygodnie.

     WNIOSEK I OŚWIADCZENIE SĄ DO POBRANIA W PRZEDSZKOLU ORAZ PONIŻEJ W POSTACI LINKÓW.

     ZAŁĄCZAMY RÓWNIEŻ PISMO Z WYDZIAŁU OŚWIATY ORAZ HARMONOGRAM Z WYKAZEM PLACÓWEK

     pismo do rodziców

     https://drive.google.com/file/d/1PGpXOjizNWuPXIGqOht62DlmZfQpADg_/view?usp=sharing

     wniosek

     https://drive.google.com/file/d/10Qhhne1laLbPvBfegPoAhQNjtfO3bXsj/view?usp=sharing

     oświadczenie o zatrudnieniu

     https://drive.google.com/file/d/1KERT6AiT6G9hWCzYJcUZpRdGRmCtPcGx/view?usp=sharing

     harmonogram

     https://drive.google.com/file/d/1egwbgIB3BFlnNm54OLlU1VxEyc5cCRYy/view?usp=sharing


     PRZEDŁUŻENIE OGRANICZENIA FUNKCJONOWANIA PRZEDSZKOLA

     Szanowni Rodzice,

     informujemy o przedłużeniu do 18 kwietnia czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Uprawnieni rodzice zobowiązani są do wypełnienia  i dostarczenia wniosku o przyjęcie dziecka (osobiście lub elektronicznie) do dnia 9 kwietnia do godz. 12.00  - druk z wnioskiem do pobrania poniżej oraz jako załącznik na iPrzedszkole. Informację można również przekazać telefonicznie do piątku 9 kwietnia do godz. 12:00. Zajęcia będą nadal realizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Dla dzieci pozostających w domu będą wysyłane przez nauczycielki propozycje zajęć. Prosimy śledzić wiadomości na platformie iprzedszkole. Kontakt z nauczycielkami poprzez iprzedszkole w godz. 8.00 – 13.00. Zachęcamy rodziców i dzieci do codziennego odczytywania wiadomości.

     Życzę Państwu dużo zdrowia i spokoju.                                                                                                                  Urszula Pańczak zastępca dyrektora ds. przedszkola

     >>> druk wniosku


     ŻYCZENIA 

     Zdrowych, spokojnych, rodzinnych, radosnych Świąt Wielkiej Nocy,

     wesołego Alleluja, nadziei na lepszy czas i tradycyjnego Śmigusa Dyngusa,

     a dla dzieci  radosnego spotkania z Zajączkiem

     - życzą dyrekcja i wszyscy pracownicy Przedszkola


     INFORMACJE Z WYDZIAŁU OŚWIATY

     Szanowni Rodzice,

     w związku z ogłoszeniem Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki o zasadach organizacji działalności jednostek oświatowych w dniach 29 marca-11 kwietnia przekazujemy Państwu informacje z Wydziału Oświaty dotyczące możliwości skorzystania z opieki w przedszkolu/oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej oraz wniosek.

     >>>pismo do Rodziców

     >>>wniosek


     TABLICA OGŁOSZEŃ - iPRZEDSZKOLE

     Drodzy Rodzice,

     prosimy o systematyczne sprawdzanie zakładki:  " Tablica ogłoszeń " na stronie iPrzedszkole. Będziemy tam umieszczać informacje ogólne skierowane do wszystkich rodziców, dotyczące pracy zdalnej i nie tylko .


     ZAMKNIĘCIE PRZEDSZKOLA !

     Uwaga Rodzice !

     Informujemy, że Przedszkole w dniach 29.03.2021 – 09.04.2021 będzie zamknięte.                                    Zapewniamy opiekę tylko dzieciom rodziców zatrudnionych w służbach medycznych lub mundurowych. Uprawnienie Rodzice powinni niezwłocznie wypełnić kartę zgłoszenia dziecka. Karty są do odbioru w placówce, na stronie internetowej oraz na iPrzedszkolu.

     WYPEŁNIONY DOKUMENT MOŻNA POZOSTAWIĆ W PRZEDSZKOLU LUB PRZESŁAĆ ELEKTRONICZNIE KONIECZNIE DO DNIA 26 MARCA  DO GODZ. 12:00

     Poniżej karta zgłoszenia do pobrania

     >>> druk karty zgłoszenia

     Pozdrawiam, życzę dużo zdrowia i Spokojnych Świąt Wielkanocnych.     

     Urszula Pańczak                                                     


     DEKLARACJA DYŻUR WAKACYJNY

     Szanowni Rodzice,

     Przekazuję Państwu informacje przekazane nam przez wiceprezydenta Miasta Poznania Pana Mariusza Wiśniewskiego i wicedyrektora Wydziału Oświaty Pana Wiesława Banasia dotyczące dyżuru wakacyjnego w naszym mieście ( pełny tekst w linkach poniżej ). Jednocześnie informuję, że w dniach 15 - 31 marca 2021r. należy złożyć w naszym przedszkolu deklarację o przyjęcie dziecka na dyżur wakacyjny w lipcu . Deklaracje są do odbioru w przedszkolu, a także gotowe do wydruku w linku poniżej. Wypełniony i podpisany dokument należy złożyć w przedszkolu lub drogą elektroniczną

     Z pozdrowieniami

     Urszula Pańczak zastępca dyrektora ds przedszkola
      

     >>>>deklaracja wakacje do wydruku

     >>>>dyżur wakacyjny pismo prezydenta

     >>>>informacja Wydział Oświaty

     >>>>harmonogram dyżuru wakacyjnego


     KOMUNIKAT

     Szanowni Rodzice,

     zawiadamiamy, że do 12 marca br. z powodu zakażenia koronawirusem nauczycielek z grupy Misie zostają zawieszone zajęcia w tej grupie.


     ZMIANA GODZINY OBIADU

     Szanowni Rodzice,

     informujemy, że z przyczyn organizacyjnych w najbliższą środę tj. 27.01.2021 roku obiad zostanie wydany o godzinie 12:30.


     Wszystkim Babciom i Dziadkom

     w dniu ich święta

     życzymy

     dużo zdrowia, szczęścia, radości z każdego dnia,

     a przede wszystkim pociechy z wnuków

     DZIEŃ BABCI I DZIADKA

     Drodzy Rodzice, a przede wszystkim Drogie Babcie i  Drodzy Dziadkowie!

     Z przykrością informujemy, że w związku z obecną sytuacją epidemiczną najbliższe  uroczystości związane z Dniem Babci i Dziadka, które tradycyjnie odbywały się w naszym przedszkolu w formie występów zostały odwołane.

     Dzieci jednak nie zapomniały o tym wyjątkowym dniu i przygotowały dla swoich Dziadków laurki i prezenciki. Nie rezygnujemy także z występów. Każda grupa przygotuje we własnym zakresie krótki program artystyczny, który zostanie nagrany, a następnie udostępniony poprzez iPrzedszkole, w celu pokazania go Babciom i Dziadkom.

     Film zostanie przesłany w późniejszym terminie ( pierwszy tydzień lutego ) ze względu na brak możliwości wcześniejszego przygotowania występów z powodu ferii zimowych. 


     INTENDENT - KOMUNIKAT!

     Szanowni Państwo,

     przypominam, że płatności za przedszkole należy regulować do 10-go dnia każdego miesiąca za miesiąc poprzedni.

     Wpłaty należy dokonywać wyłącznie na indywidualne konta przypisane do dziecka (osobno za pobyt i za żywienie). W związku z czym, proszę o uważne realizowanie płatności z uwzględnieniem sprawdzenia czy właściwa kwota jest wpłacana na odpowiedni numer konta.

     Wprowadzając tytuł przelewu proszę wpisywać wyłącznie nazwisko i imię dziecka (bez znaków specjalnych tj. przecinków, kropek, cudzysłowów i innych oraz bez dodatkowych informacji dotyczących np. nazwy i wysokości opłaty, grupy dziecka). Wszystkie dodatkowe dane w tytule przelewu są separatorami, przez które wpłaty nie są czytelne dla systemu iPrzedszkole.

     Zwracam również uwagę, iż zgodnie ze statutem Przedszkola nr 115 rozdziałem X § 32 Rada Pedagogiczna może podjąć uchwałę upoważniającą dyrektora do skreślenia wychowanka z listy dzieci uczęszczających do przedszkola w wypadku zalegania z należnymi opłatami za dwa miesiące.

     intendnet


     W ten świąteczny czas
     Niechaj dobro będzie w nas
     Pokój wokół niech panuje

     Życzymy zdrowych, radosnych,

     spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze,
     pełnych niespodziewanych prezentów
     Świąt Bożego Narodzenia,
     dających radość i odpoczynek oraz nadzieję na Nowy Rok
     - dyrekcja i wszyscy pracownicy Przedszkola


     ZMIANA GODZIN POSIŁKÓW 

     Informujemy, że dzieci, które będą uczęszczały do przedszkola w dniach od 28 grudnia do 31 grudnia ( zgodnie z wcześniejszymi zapisami ) będą miały zmienione godziny posiłków;

      8.40 - śniadanie

     12.00 - obiad

     14.00 - podwieczorek


     WIGILIA - PRZEDSZKOLE ZAMKNIĘTE 

     Informujemy, że w Wigilię 24 grudnia 2020r. przedszkole będzie zamknięte.


     PRZEDSZKOLE WIGILIA I JASEŁKA 

     KOCHANI RODZICE! 

     • 17 GRUDNIA ODBĘDZIE SIĘ UROCZYSTY OBIAD ŚWIĄTECZNY

     • 17 i 18 GRUDNIA DZIECI Z GRUPY KANGURY PRZEDSTAWIĄ „JASEŁKA”

     • 18 GRUDNIA GWIAZDOR POZOSTAWI DZIECIOM PREZENTY.

     PROSIMY, ABY DZIECI W TYCH DNIACH BYŁY UBRANE NA GALOWO.


     ŚWIĘTA I FERIE

     UWAGA RODZICE!

     W związku z zamknięciem roku budżetowego oraz zaplanowaniem żywienia dla dzieci uprzejmie prosimy o wpisanie na listę do 15.12.2020 dzieci, które będą obecne w przedszkolu w dniach 21-31 grudnia. Obecność można również zgłosić do intendeta na iprzedszkolu.


     UWAGA RODZICE!

     W związku ze zbliżającymi się FERIAMI ZIMOWYMI i zaplanowaniem żywienia dla dzieci uprzejmie prosimy o wpisanie na listę do 15.12.2020 r. dzieci, które będą obecne w tym czasie w przedszkolu. Obecność dziecka można również zgłosić do intendenta na iprzedszkolu


     PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

           

     Drodzy Rodzice dzieci nowo przyjętych!

     Informujemy, że w czwartek 26 listopada odbędzie się w naszym Przedszkolu uroczystość Pasowania na Przedszkolaka.  Dzieci będą pasowane we własnych salach w kameralnej atmosferze. Prosimy, aby w tym dniu nasze Przedszkolaki były ubrane na galowo.

     Zdjęcia z uroczystości będą dostępne na naszej stronie internetowej, o czym Państwa poinformujemy.


     PLATFORMA iPrzedszkole

     Drodzy Rodzice, 
     zachęcamy do zaglądania na naszą przedszkolną platformę iPrzedszkole. Poprzez ten komunikator możecie Państwo zadać pytanie dotyczące Waszego dziecka bezpośrednio do nauczycielki prowadzącej grupę. W obecnej sytuacji jest to doskonałe narzędzie do komunikacji z nauczycielem. W razie zagubienia loginu do iPrzedszkola proszę się kontaktować z intendentką panią Martyną Moskalik.


     ZEBRANIA Z RODZICAMI

     Drodzy Rodzice!

     Zapraszamy na spotkania organizacyjne z nauczycielkami poszczególnych grup w dniach:

     MISIE - poniedziałek - 14.09

     KANGURY - wtorek - 15.09

     SOWY - środa - 16.09

     KOZIOŁKI - czwartek - 17.09

     PSZCZÓŁKI - poniedziałek - 21.09

     Zebrania odbędą się w godzinach: 16.00 -17.00

     Prosimy Rodziców o przestrzeganie reżimu sanitarnego - obowiązek noszenia maseczek i dezynfekcja rąk. Na zebranie może przyjść tylko jeden z rodziców.


     SERDECZNIE WITAMY WSZYSTKICH RODZICÓW I DZIECI W NOWYM ROKU SZKOLNYM !

      

     Drodzy Rodzice dzieci nowo przyjętych!

     Ze wzgledu na zaistniałą sytuację pandemiczną jest nam bardzo przykro, że nie będziemy mogli w sposób wyjątkowy powitać Państwa pociech. Dołożymy wszelkich starań, aby Wasze dzieci czuły się u nas bezpiecznie, były radosne i szczęśliwe. 

     Prosimy o zapoznanie się z niżej wymienionymi informacjami, które dotyczą również Państwa dzieci.

     Szanowni Rodzice!

     1 września rozpoczynamy zajęcia edukacji przedszkolnej.

     Przekazujemy Państwu informacje dotyczące funkcjonowania placówki w nowym roku szkolnym.

     1. Przedszkole czynne jest w godz. 6.30 – 17.30.

     2. Przybliżone godziny posiłków: śniadanie – 8.30, II śniadanie – 11.00, obiad – 13.30

     3. Dzieci należy przyprowadzać do godz. 8.30, po tym czasie przedszkole będzie zamknięte i przeprowadzane będą niezbędne czynności odkażające

     4. Prosimy o przyprowadzanie i odbiór dzieci zgodnie z zadeklarowanymi godzinami pobytu

     5. Prosimy o zaopatrzenie dzieci w obuwie przedszkolne (najlepiej zapinane na rzepy, nie rekomendujemy klapek) oraz w rzeczy do przebrania – wszystko podpisane

     6. Dzieci nie mogą przynosić do przedszkola żadnych przedmiotów np. zabawek, żywności, ręczników, szczoteczek do mycia zębów itp

     7. Karty potwierdzające obecność dziecka w przedszkolu odbijane będą przez pracownika placówki

     8. Rodzic będzie mógł przebywać z dzieckiem tylko w części wspólnej przedszkola – tj w przedsionku i na klatce schodowej z zachowaniem dystansu społecznego min. 1,5 m odległości między rodzicami i dziećmi, przestrzegając wszelkich środków ostrożności (osłona ust i nosa, rękawiczki, odkażanie rąk)

     9. Dzieci do placówki przyprowadzane są przez osoby zdrowe

     10. Do przedszkola może być przyprowadzane tylko dziecko zdrowe. Nie tylko podwyższona temperatura ciała świadczy o chorobie. Dziecko z katarem, kaszlem nie może być przyjęte do przedszkola.

     11. Dzieci odbierane i wydawane będą przez pracownika przedszkola.

     12. Ważne informacje dotyczące zdrowia dziecka (alergie, choroby przewlekłe) prosimy przekazywać drogą elektroniczną na adres mailowy; przedszkole115@gmail.com

     13. Prosimy o ubieranie dziecka wygodnie i stosownie do pogody, nie zapominając o czapeczkach

     14. Kontakt z nauczycielem wyłącznie telefonicznie, numery telefonów umieszczone są na tablicy ogłoszeń.

     15. RODZICU, PAMIĘTAJ O WYPISANIU UPOWAŻNIENIA DO ODIORU DZIECKA I DOSTARCZENIU DOKUMENTU DO PRZEDSZKOLA. UPOWAŻNIENIA DO ODBIORU DZIECKA PRZEZ INNĄ OSOBĘ NIŻ RODZIC SĄ DO POBRANIA W ZAŁĄCZNIKACH

     16. Prosimy o pobranie wyłożonych w części wspólnej przedszkola dokumentów, podpisanie ich i zwrot pracownikowi placówki.

     17. Dzieci rodziców mających zaległość w odpłatności za przedszkole nie będą przyjęte do placóki , do czasu uregulowania należności

     18. Informacja o zebraniach z rodzicami przekazana będzie w terminie późniejszym

      

     ZAŁĄCZNIKI:

     dokumenty do zapoznania się:

     wrzesien_Procedury_p115_-_COVID-19.pdf

     regulamin_korzystania_z_elektronicznej_ewidencji_2020_2021.pdf

     wrzesien_2020_oswiadczenie_rodzica.pdf

     dokumenty do wydruku:

     upowaznienie_odbior_dziecka_z_przedszkola_2020_2021.pdf

      


     UWAGA RODZICE DZIECI NOWOPRZYJĘTYCH DO PRZEDSZKOLA!

     Informujemy, że w obecnej sytuacji epidemicznej nie przewidujemy zajęć adaptacyjnych. Na pewno trzeba dziecku kupić paputki zapinane na rzep, przygotować woreczek z rzeczami na przebranie i wszystko podpisać. Nie wiemy czy dzieci będą miały odpoczynek na leżakach, jak to było wcześniej w grupach dzieci najmłodszych. Proszę śledzić informacje umieszczone na naszej stronie internetowej. Podobnie jak Państwo wielu rzeczy jeszcze nie wiemy. Czekamy na wytyczne z MEN i GIS odnośnie przyjmowania dzieci do przedszkola od września.

     Z poważaniem

     Urszula Pańczak

     z-ca dyrektora ds przedszkola

      

      

     ******************************************************************************