• Co słychać u Misiów

  • BEZPIECZNE FERIE

   Pierwszy tydzień ferii w naszej grupie szybko minął podczas zimowych zabaw. Robilismy kodeks bezpiecznych ferii, malowaliśmy, eksperymentowaliśmy- robiąc własny śnieg, śpiewaliśmy i bawiliśmy się. 

    


   PTAKI ZIMĄZIMĄ

   W ostatnim tygodniu przed feriami mówiliśmy w naszej grupie o tym jak ptaki radzą sobie zimą. Odwiedzaliśmy karmniki przy naszym placu zabaw, gdzie wrzucaliśmy pokarm dla naszych ptasich przyjaciół. 


   STYCZNIOWE ZAJĘCIA

   W tym tygodniu (9.01-13.01) rozmawialiślmy na zajęciach o rodzinie. Utrwalaliśmy piosenki, tańce i wierszyki dla Babci i Dziadka. Bawiliśmy się na nowym dywanie oraz robiliśmy prezenty dla Babci i Dziadka. 

    


   NOWY ROK

   Styczeń rozpoczęliśmy od przywitania nowego roku i od sylwestrowych wspomnień. Bawiliśmy się i śpiewaliśmy. Wykonaliśmy pracę plastyczną związaną z powitaniem nowego roku. 


   DZIEŃ MAŁEGO SPORTOWCA

   Dnia 16.12 uczestniczyliśmy w Dniu Małego Sportowca. Wszyscy zostali powitani na korytarzu, gdzie odśpiewalismy hymn przedszkola i mieliśmy wspólną rozgrzewkę. Następnie udaliśmy się po kolei do sal, gdzie czekały na nas zadania sportowe.

    


   ZAJĘCIA O WIELOKULTOROWOŚCI

   Dnia 15.12 uczestniczyliśmy w zajęciach związanych z wielokulokulturowością. Braliśmy udział: w pokazie strojów innych krajów, oglądalismy bajkę o dzieciach z różnych stron świata, układaliśmy puzzle, dopasowywalismy stroje dzieci do sylwet i gralismy w grę interaktywną. Wszystkim zajęcia bardzo się podobały.


   MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU

   Dnia 6.12 Mikołaj zostawil dla nas list, który odnaleźliśmy w sali. Napisał nam, że jeśli wykonamy zadania, będziemy mogli szukać prezentów. Rozwiązywaliśmy zagadki, chodziliśmy w tunelu, rysowaliśmy prezenty w workacch i śpiewaliśmy piosenki. W szufladkach zostawiliśmy dla niego obrazki. Po wykonaniu zadań poszliśmy szukać Mikołaja w przedszkolu. Niestety nie udało nam się go znaleźć, ale kiedy wróciliśmy do sali, okazało się, że niezauważony zabrał nasze obrazki. ale zostawił pyszne prezenty.     


   PIECZEMY PIERNIKI

   Dnia 2.12 robiliśmy przepyszne pierniki, które po wypieczeniu ozdabialiśmy wg własnych pomysłów. 


   ANDRZDEJKI

   Dnia 29.11 obchodziliśmy w naszej grupie Andrzejki. Były wróżby, zabawy i tańce andrzejkowe z balonami. Na koniec wykonaliśmy pracę plastyczną- klucz ozdabiany cekinami.


   TYDZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

   W tygodniu od 21-25.11 w naszej grupie odbywały się zajęcia związane z misiami. Liczyliśmy, dobieralismy w pary, robiliśmy prace plastyczne, śpiewaliśmy i tańczyliśmy z misiami. W piątek 25.11 odbył się w naszym przedszkolu Dzień Pluszowego Misia- bralismy udział w paradzie misiowej, śpiewaliśmy "sto lat" i odgadywaliśmy zagadki o znanych misiach. 


   MISIOWE ZAJĘCIA

   W październiku w naszej grupie Misie odbywały się zajęcia i zabawy o tematyce  jesiennej. Dzieci  tworzyły zbiory, segregowały liście, rozpoznawały kolory i miały wiele innych ciekawych zajęć. Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć.