• Co słychać u Jeżyków

   • KOCHAM MOJĄ BABCIĘ, KOCHAM MOJEGO DZIADKA!

    26 stycznia powitaliśmy w naszym przedszkolu Kochanych Dziadków. Przedstawiliśmy przygotowany specjalnie na tę okazję program artystyczny. Recytowaliśmy wiersze, śpiewaliśmy piosenki oraz pięknie tańczyliśmy. Na Dziadków czekał również słodki poczęstunek. Na koniec wręczyliśmy im prezenty. Wzruszeń nie było końca. Drogie Babcie, Drodzy Dziadkowie - Kochamy Was! - Wasze Wnuczęta.

             

     


     

    DZIEŃ POPCORNU

    19 stycznia można było poczuć zapach popcornu - to u Jeżyków dzieci wesoło obchodziły Dzień Popcornu! Od rana szykowaliśmy wspólnie z dziećmi salę na to wydarzenie. Najpierw powiesiliśmy napis, a dzieci czytały poszczególne litery. Na stole były pytania, na które dzieci chętnie odpowiadały. Dowiedzieliśmy się z czego powstaje popcorn. Mieliśmy okazję na żywo dotknąć i powąchać kolbę kukurydzy. Następnie dzieci układały ziarna kukurydzy na literach. Układały też tyle popcornu ile wskazywała cyfra na talerzyku. Zrobiliśmy również pracę plastyczną. Ale największą niespodzianką dla dzieci było samodzielne zrobienie popcornu w specjalnie do tego przeznaczonej maszynie. Na koniec zajęć na dzieci czekała nie lada atrakcja- prawdziwe kino! Dzieci podchodziły z biletami na film z serii "Franklin" do przygotowanej kasy biletowej, miały również kupon na popcorn!

             

     


     

    MALUJEMY SERDUSZKA Z MASY SOLNEJ DLA DZIADKÓW

    Z niecierpliwością Jeżyki czekały, aby serduszka z masy solnej wyschły. Gdy tak się stało, dzieci pomalowały je czerwoną farbą i sypały brokatem. Wszystkie przygotowane prezenty, w tym również serduszkowe magnesy będą przypominać Dziadkom jak bardzo wnuczęta ich kochają. Wszystkie dzieci z uśmiechem na twarzy pakowały prezenty do torebek.

             

     


     

    PRZYGOTOWUJEMY PREZENTY DLA BABCI I DZIADKA

    Styczeń w grupie Jeżyków był bardzo pracowity. Dzieci uczyły się swoich ról do występów. Poznały różne piosenki i  tańce przygotowane specjalnie na uroczystość Babci i Dziadka. W grupie Jeżyki przygotowywaliśmy również prezenty z okazji Święta Naszych Kochanych Dziadków. Dzieci wykonywały kolorowe papierowe ozdoby oraz serduszka z masy solnej.  

             

     


     

    PANI VIKTORIA CZYTA DZIECIOM BAJKĘ "WILK I 7 KOŹLĄTEK" W JĘZYKU UKRAIŃSKIM I POLSKIM

    W ramach Tygodnia Międzykulturowego pod patronatem UNICEF Pani Viktoria przeczytała dzieciom bajkę "Wilk i 7 koźlątek" w 2 językach: ukraińskim i polskim. Dzieci były bardzo zaciekawione i chętnie opowiadały o czym była bajka. Na koniec nagrodziły Panią Viktorię brawami.

       

     


     

    TYDZIEŃ MIĘDZYKULTUROWY - PATRONAT UNICEF

    15 grudnia odbyły się w naszej sali zajęcia pt:. "Wielobarwne stroje". Zaprosiliśmy również grupę Misie i grupę Koziołki. Poznaliśmy strój góralski, krakowski, ukraiński i wietnamski. Dzieci przepięknie prezentowały założone stroje. Oglądaliśmy bajkę edukacyjną "Dzieci z różnych stron świata". Ubieraliśmy przygotowane na sztalugach sylwety w elementy prezentowanych strojów. Ułożyliśmy też puzzle z obrazkiem prezentowanych strojów międzykulturowych. Atrakcją dla dzieci był podświetalny globus, gdzie wspólnie doczepialiśmy flagi prezentowanych państw. Na koniec zajęć zmierzyliśmy się z grą mutlimedialną. 

                         

     


     

    ODWIEDZAMY KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY W NASZYM PRZEDSZKOLU

    Grupa Jeżyki odwiedziła organizowany w przedszkolu kiermasz bożonarodzeniowy. Podziwialiśmy własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne, kolorowe kartki i upominki. Dzieci były zachwycone.

      

     


     

    PISZEMY LIST DO ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

    9 grudnia rozpoczęliśmy zajęcia od napisania listu do Św. Mikołaja. Dzieci wspólnie odliczają do Świąt Bożego Narodzenia.

      

     


     

    OBDAROWYWUJEMY KARTKAMI ŚWIĄTECZNYMI PODOPIECZNYCH DOMU OPIEKI SPOŁECZNEJ

    8 grudnia odwiedziliśmy podopiecznych Domu Opieki Społecznej przy ul. Niedziałkowskiego 22. Dzieci wcześniej przygotowały na zajęciach przepiękne kartki świąteczne. W dniu wycieczki za oknem zaczął padać śnieg. Mamy nadzieję, że śnieg, piękna atmosfera Świąt Bożego Narodzenia oraz zaniesione kartki i słodkie upominki sprawiły radość i wywołały uśmiech na twarzy podopiecznych. 

             

     


     

    MIKOŁAJKI W PRZEDSZKOLU

    6 grudnia otrzymaliśmy list adresowany do naszych Kochanych Jeżyków, napisany przez Mikołaja. Dzielnie wykonywaliśmy sportowe zadania i odpowiadaliśmy na zagadki. Wykonaliśmy też pracę plastyczną "Worek z prezentami". Na koniec czekało nas nie lada wyzwanie- szukanie upominków od Mikołaja. Nie było to łatwe zadanie, ale daliśmy radę, a dzieci zostały obdarowane od Mikołaja.

            

     


     

    MALUJEMY BOMBKI

    5 grudnia dzieci z naszej grupy malowały bombki. Zdobiły je pięknymi kolorami farby i mieniącym się brokatem. Dzieci bardzo się cieszyły, że uczestniczyły w tym wydarzeniu. Święta się zbliżają dużymi krokami.

             

     


     

    ZAJĘCIA EDUKACYJNE "ZIELONA CHOINKA"

    W ramach tygodnia "Tradycje Bożonarodzeniowe" dzieci poznały zwyczaj ubierania choinki. Dowiedziały się co symbolizują poszczególne elementy jej ubioru: anioł, gwiazda betlejemska, łańcuchy, światełka oraz co oznacza słowo "choinka". Układały guziki i nakrętki na sylwetach w małych zespołach. Losowały karty logopedyczne "Mała Choineczka", wykonując ćwiczenia "buzi i języka". Na koniec zajęć przepięknie zaprezentowały taniec do utworu "Świeci gwiazdka". Uwieńczeniem zajęć było wykonanie części łańcucha. Gdy dzieci zrobiły swoje łańcuchy, połączyliśmy je w całość i udekorowaliśmy naszą choinkę w sali.

             

     


     

    MAGIA ŚWIĄT - PIECZEMY PIERNIKI

    1 grudnia u Jeżyków było czuć magię Świąt Bożego Narodzenia. Od rana dzieci wykrwały z ciasta przepiękne kształty pierników. W kolejnym tygodniu grudnia ozdobiły je kolorową posypką oraz kolorowym lukrem. Dzieci pięknie zapakowały pierniczki. W sali długo unosił się zapach tego wypieku.

             

     


     

    POZNAJEMY ZAWODY - WYCIECZKA DO FRYZJERA

    30 listopada wybraliśmy się na wycieczkę do Akademii Fryzur Hair prowadzonym przez Panią Izabelę Woźniak. Pani Izabela przepięknie przedstawiła dzieciom jak wygląda salon, praca fryzjera oraz jakimi narzędziami pracuje. Na koniec chętne dzieci miały okazję zasiąść na fotelu i wykonać profesjonalne fryzury przez Panią Izabelę. Fryzjerka zaprosiła również naszą grupę na wiosnę, a wtedy na naszych głowach pojawią się kolorowe włosy!

             

     


     

    ANDRZEJKI U JEŻYKÓW

    29 listopada w grupie Jeżyki obchodziliśmy Andrzejki. Wróżyliśmy z magicznej kuli oraz wybieraliśmy eliksiry z zadaniem do wykonania. Dzieci uczestniczyły również w zabawie "Co przyniesie przyszłość?".

            

     


     

    DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

    7 listopada dzieci przyszły ubrane w piękne bajkowe stroje. Każde dziecko prezentowało swój strój, tańczyliśmy przy muzyce i wesoło się bawiliśmy. Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć z tego dnia.

       


     

    PAŹDZIERNIK U JEŻYKÓW: DZIEŃ ZWIERZĄT, POZNAJEMY ZAWÓD KUCHARZA ORAZ WYCIECZKA NA POCZTĘ POLSKĄ

    4 października obchodziliśmy "Dzień Zwierząt". Przeliczaliśmy zwierzęta na obrazkach i dopasowywaliśmy odpowiedną cyfrę lub liczbę oczek. Dzieci wykonały pracę plastyczną z użyciem plasteliny.

    Nasza grupa poznała zawód kucharza. Grupę odwiedził Pan Grzegorz z Panią Intendentką. Opowiadał dzieciom o przygotowywaniu posiłków w kuchni.

    18 października z okazji Święta Poczty Polskiej wybraliśmy się na wycieczkę na pocztę. Złożyliśmy Paniom i Panu listonoszowi najserdeczniejsze życzenia. Wysłaliśmy pocztówkę do przedszkola.Grupa otrzymała pamiątkowe koperty. Po powrocie do przedszkola samodzielnie ozdobiliśmy znaczek pocztowy.

          


     

    WRZEŚNIOWE ŚWIĘTA W GRUPIE JEŻYKI: DZIEŃ KROPKI, DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA, DZIEŃ JABŁKA ORAZ DZIEŃ CHŁOPAKA

    15 września obchodziliśmy "Dzień Kropki". Graliśmy do podanego rytmu oraz wykonywaliśmy ćwiczenia ruchowe.

    20 września uczestniczyliśmy w "Dniu Przedszkolaka". Wspólnie się bawiliśmy w detektywów. Przeliczaliśmy, ile mamy m.in: krzeseł, stolików czy okien w naszej sali. Każde dziecko otrzymało dyplom "Wspaniałego Przedszkolaka".

    27 września obchodziliśmy "Dzień Jabłka". Wykonaliśmy doświadczenie "Czy jabłko tonie czy pływa?". Była również degustacja tego owocu. Dowiedzieliśmy się jak nazywa się drzewo, na którym rosną jabłka oraz oglądaliśmy różne odmiany jabłek.

    30 września odbył się "Dzień Chłopaka". Dziewczynki zrobiły laurki dla chłopców oraz uroczyście wręczyły im dyplomy.