• Co słychać u Pszczół

    • WYCIECZKA DO FRYZJERA 

     ​​​​​10 kwietnia udaliśmy się na wycieczkę do salonu fryzjerskiego "Akademia Piękna" prowadzonym przez Panią Izabelę Woźniak. Pani Izabela fantastycznie pokazała nam jak wygląda praca fryzjera oraz jakimi narzędziami pracuje. Na koniec chętne dzieci miały okazję zasiąść na fotelu, a Pani Izabela wykonała dzieciom profesjonalne fryzury! Dziękujemy Pani Izabelo za zaproszenie- to było super spotkanie!

      

     WYCIECZKA DO MUZEUM SZTUK UŻYTKOWYCH

     9 kwietnia wybraliśmy się na wycieczkę do Muzeum Sztuk Użytkowych. Widzieliśmy niezwykłe eksponaty! Uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej "Czuję sztukę. Spacer po 5-ciu zmysłach". Tworzyliśmy własne przepiękne kolorowe papierowe talerze, które przypominały te z ceramiki w muzeum! Zwiedziliśmy również taras widokowy i podziwialiśmy panoramę miasta, było... fantastycznie!

      

     ODWIEDZINY MAMY MARYSI

     8 kwietnia w progach naszego przedszkola powitaliśmy mamę Marysi. Z dużym entuzjamem dzieci, spotkały się wiersze przyniesione przez mamę "Wiersze Jana Brzechwy". Dzieci chórem nawet podczas czytania recytowały tekst! Mama Marysi przeczytała nam również książkę "Pchła Szachrajka". Dzieci uważnie słuchały jej przygód. Na koniec zajęć każde dziecko stworzyło obrazek, na którym narysowało jedną zapamiętaną przygodę Pchły. Dziękujemy i zapraszamy do nas!

      

     WYCIECZKA DO MUZEUM BAMBRÓW POZNAŃSKICH

     5 kwietnia wybraliśmy się na wycieczkę do Muzeum Bambrów Poznańskich. Jaka to była ciekawa wycieczka! Poznaliśmy historię Bambrów, mogliśmy oglądać oryginalne przedmioty codziennego użytku, a nawet założyliśmy na głowy... kornet bamberski - panieńskie nakrycie głowy noszone przez bamberki! Poznaliśmy również nazwy poszczególnych elementów stroju, który zakłada bamberka na różne uroczystości. Pani przewodnik przebrała nawet jedną z naszych Pań za bamberkę!

      

     KODOWANIE NA DYWANIE

     Na początku kwietnia w naszej sali pojawił się tajemniczy przybysz z innej planety- Robot Doc. Zaprosił nas do wspólnej zabawy! Razem pomogliśmy mu odnaleźć drogę do domu i zakodowaliśmy jego podróż powrotną. Robot powiedział, że niebawem znów nas odwiedzi.

      

     ZAJĄCZEK W PRZEDSZKOLU

     Po Śniadanku Wielkanocnym wybraliśmy się poszukać Zajączka. Nie było to proste zadanie, ale udało się. Dziękujemy Zajączku za piękne prezenty!

      

     ŚNIADANKO WIELKANOCNE

     26 marca zasiadliśmy wspólnie do Wielkanocnego Śniadanka. Zjedliśmy przygotowane potrawy i spędziliśmy czas razem. Przed nami piękne dni!

      

     PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

     22 marca powitaliśmy Pania Wiosnę! Od rana przygotowywalismy się na przepiękny kolorowy korowód. Wszyscy ubraliśmy się w tym dniu na zielono. Dzieci zabrały na korowód ze sobą gałązki przystrojone kolorową bibułą i butelki wypełnione kolorowym ryżem. Razem z Panią Wiosną przeliśmy ulicami i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia!

      

     AKADEMIA REISSA - ZAJĘCIA POKAZOWE

     22 marca odbyły się zajęcia pokazowe Akademii Reissa. Wszystkie dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych przygotowanych przez trenerów. Zajęcia bardzo nam się podobały!

      

     UBIERAMY PANIĄ WIOSNĘ

     21 marca ubraliśmy Pania Wiosnę. Zadaniem naszej grupy było przygotowanie wiosennej kamizelki. Udekorowaliśmy ją kolorowymi kwiatami. Pani Wiosna jest przepiękna!

      

     SIEJEMY OWIES I OBSERWUJEMY JAK PIĘKNIE WYRASTA

     20 marca zasialiśmy wielkanocny owies. Każdego dnia uważnie obserwowaliśmy wzrost naszych roślinek. Dbaliśmy o nie i podlewaliśmy. Tydzien póżniej zabraliśmy owies do domu, aby w czasie Świąt udekorował nasz wielkanocny stół w domu.

      

     ODWIEDZINY MAMY JANINKI - AKCJA "CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM"

     18 marca do naszego przedszkola zawitała mama Janinki. W ramach akcji "Cała Polska czyta Dzieciom" przeczytała nam książkę "HIstoryjki o Alicji". Uważnie słuchaliśmy opowiadań o dziewczynce, która zawsze wpadała w kłopoty. A na koniec sami stworzyliśmy swoje śmieszne iluistrowane historyjki "Gdzie mogła wpaść Alicja..". Dziękujemy za super spotkanie i zapraszamy!

      

     WYCIECZKA DO MDK NR 1 W POZNANIU

     15 marca wybraliśmy się na wycieczkę do Młodzieżowego Domu Kultury nr 1. Uczestniczyliśmy w małych zawodach sportowych oraz tworzyliśmy prace plastyczną techniką bibuły malowanej wodą.

      

     PRACA WEDŁUG INSTRUKCJI - MÓJ POJAZD

     13 marca zmierzyliśmy się ze stworzeniem pracy plastycznej "Mój pojazd" według przedstawionej instrukcji. Dokładnie po kolei przyklejaliśmy w wyznaczone miejca koła origami. Na koniec naszym oczom ukazał się piękny pojazd!

      

     WYCIECZKA DO MUZEUM WOJSKOWEGO

     12 marca wybraliśmy się na wycieczkę do Muzeum Wojskowego na lekcję muzealną "Pasowanie na rycerza". Poznaliśmy historię naszego kraju. Słuchaliśmy wielu ciekawych historii. Mieliśmy okazję przymierzyć elementy stroju rycerskiego. Pani przewodnik oprowadziła nas po całym Muzeum Wojskowym. Uroczyście chłopcy zostali pasowani na Rycerza, a dziewczynki na Damę Orderową! Otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy.

      

     DZIEŃ MAŁEGO SPORTOWCA

     11 marca w naszym przedszkolu wykonaliśmy dużo ćwiczeń, ponieważ obchodziliśmy Dzień Małego Sportowca. W każdej sali ustawione były sprzęty do różnorodnych ćwiczeń. W zdrowym ciele, zdrowy duch!

      

     DZIEŃ KOBIET

     8 marca obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Kobiet. Nasze kochane dziewczynki dostały przepiękne kwiaty od swoich kolegów oraz prezenty. Bardzo się cieszyły! Tego dnia narysowaliśmy na kartkach najważniejszą kobietę w naszym życiu - naszą Mamę.

      

     POZNAŃ - TO MOJE MIASTO

     Ostatni tydzień lutego upłynął nam pod hasłem "Poznań - moje miasto". Uczyliśmy się piosenki pod tym tytułem. Dzieci poznały zabytki naszego miasta. W kwietniu wybierzemy się na wycieczkę do Muzeum Bambrów, by pogłebić naszą wiedzę. Wzięliśmy też udział w minikonkursie o naszym mieście.

      

     DZIEŃ UŚMIECHU I PRZYJAŹNI

     14 lutego mieliśmy okazję obchodzić Dzień Przyjaźni i Uśmiechu. Dzieci układały wyrazy z zakodowanych kopert. Dzięki Aniołkowi Amorkowi mogliśmy wykonywać proste działania matematyczne. Graliśmy w memory. Na koniec zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia. Czas ferii tak szybko nam upływa!

      

     ZIMOWY TURNIEJ WILDECKI

     7 lutego wybraliśmy się do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 18 na Zimowy Turniej Wildecki, który odbył się pod patronatem Osiedla Wilda. Dzieci z Pszczółek fenomenalnie zaprezentowały okrzyk grupy, piosenkę z chustkami oraz dzielnie walczyły w konkurencjach plastycznych i zagadkach logicznych. Nasza grupa zajęła zaszczytne II miejsce! Pszczółki jesteście fantastyczne! Brawo!

      

     BALIK KARNAWAŁOWY

     5 lutego odbył sie wyczekiwany balik w przedszkolu. Był to fantastyczny bal, pod hasłem "Witajcie w naszej bajce". Dzieci zamieniły się w swoich ulubionych bohaterów bajek! Mogliśmy zaprezentować nasz taniec oraz tańczyliśmy do muzyki dziecięcej. Dzieci miały przepiękne stroje!

      

     WYCIECZKA DO MUZEUM NARODOWEGO "PORTRETY"

     30 stycznia wybraliśmy się na wycieczkę do Muzeum Narodowego na lekcję "Portrety". Dowiedzieliśmy się, że rodzina Raczyńskich kolekcjonowała dzieła sztuki! Od dziś wiemy również co znaczy wyrażenie "perspektywa powietrzna".

      

     DZIEŃ BABCI I DZIADKA

     19 stycznia w progach przedszkola powitaliśmy naszych Kochanych Dziadków. Zaprezentowaliśmy bardzo bogaty program artystyczny. Najpierw przedstawiliśmy "Jasełka", które spotkały się z owacjami na stojąco! Następnie dzieci przedstawiły program artystyczny dla Babci i Dziadka. Cała uroczystość była niezwykle wzruszająca. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy podarować najpiękniejszy prezent dla Dziadków - nasze wstępy dla Nich! W sali była również kawiarenka ze słodkościami.

      

      

     WYCIECZKA DO MŁODZIEŻOWEGO DOMU KULTURY

     5 stycznia wybraliśmy się na wycieczkę do Młodzieżowego Domu Kultury. Na zajęciach plastycznych tworzyliśmy piękne portrety naszych Kochanych Dziadków. Wykorzystaliśmy pastele i liście laurowe oraz czerwone wstążeczki. Na zajęciach sportowych omijaliśmy z uwagą przeszkody, a wszystkie zadania wykonywaliśmy w atmosferze fair-play.

      

     JASEŁKA DLA RODZICÓW

     21 grudnia w przedszkolu gościliśmy naszych Kochanych Rodziców. Przedstawienie "Jasełka" było niezwykłe. Dzieci zamieniły się w biblijne postacie i przepięknie prezentowały swoje role, układy taneczne, śpiewały kolędy. Atmosfera panującego w sali półmroku i migoczących świec sprawiła, że trudno było powstrzymać wzruszenie. Przed nami Święta Bożego Narodzenia -  dlatego zaprosiliśmy Kochanych Rodziców właśnie do żłóbka, gdzie "Maleńka Miłość w żłobie śpi..."

      

     WIGILIA W PRZEDSZKOLU

     19 grudnia odbyła się w przedszkolu uroczysta "Wigilia". Mogliśmy złożyć sobie nawzajem życzenia i podzielić się opłatkiem. W przedszkolu czuć już świąteczną atmosferę. Gwiazdor odwiedził naszych przedszkolaków i przyniósł im przepiękne prezenty, Dziękujemy!

      

     MUZEUM NARODOWE 'LEGENDA O MIKOŁAJU"

     12 grudnia wybraliśmy się na wycieczkę do Muzeum Narodowego. Lekcja muzealna była fantastyczna! Pani przewodnik opowiedziała nam o Świętym Mikołaju i jego życiu. Wiemy jak wazna jest pomoc innym ludziom. Pani ukazała nam również strój Mikołaja i poszczególne jego elementy i przebrała nawet w niego jedną z naszych Pań!

      

     ODWIEDZINY KLASY 3B Z ZS NR 5

     11 grudnia odwiedziła nas klasa 3B z Zespołu Szkół nr 5 w ramach akcji "Cała Polska czyta Dzieciom". Mieliśmy posłuchać fragmentów "Bajek na Boże Narodzenie". Dziękujemy wychowawczyni Pani Martynie za super spotkanie i zapraszamy!

      

     KARTKI DLA HOSPICJUM PALLIUM

     8 grudnia jak co roku wykonaliśmy kartki dla Hospicjum Pallium. Chcemy dać radośc ludziom osamotnionym, chorym, aby w tym szczególnym czasie Świąt Bożego Narodzenia na ich twarzach pojawił sie uśmiech.

      

     PIECZEMY I DEKORUJEMY PIERNIKI 

     7 grudnia upiekliśmy pierniki, a w kolejnych dniach je dekorowaliśmy. Były przepyszne. Miały piękne błyszczące (i jadalne:)) elementy. Jesteśmy dumni!

      

     MIKOŁAJKI

     6 grudnia znaleźliśmy upominki od Św. Mikołaja! Tworzyliśmy również element puzzla, który był częścią układanki - wizerunku Mikołaja. Zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia, a cały dzień spędziliśmy w świątecznej atmosferze.

      

     PISZEMY LIST DO ŚW. MIKOŁAJA

     5 grudnia mieliśmy dużo pracy! Narysowaliśmy nasze wymarzone prezenty. Wszystkie listy spakowaliśmy do dużej koperty.

      

     DEKORUJEMY SKARPETĘ ŚWIĄTECZNĄ

     4 grudnia rozpoczęliśmy przygotowania do Mikołajek. Udekorowaliśmy skarpetę świąteczną pięknymi gwiazdkami samodzielnie wykonanymi przez dzieci. Czekamy na Ciebie Mikołaju...!

      

     KALENDARZ ADWENTOWY U PSZCZÓŁEK

     Grudzień rozpoczęliśmy od przygotowania w naszej sali kalendarza adwentowego. Każdego dnia dzieci wyciągały z odpowiedniej kieszonki oznaczonej datą - zadanie dnia. Zadania były rozmaite, ale wszystkim dzieciom bardzo się podobały. Dzieci czekały każdego dnia na losowanie. W przyszłym roku też chcemy kultywować tę tradycję!

      

     OGÓLNOPOLSKI PROGRAM "UCZYMY DZIECI PROGRAMOWAĆ"

     Pszczoły w tym roku przystąpiły do programu "Uczymy Dzieci Programować". Dzielnie wykonaliśmy zadania przewidziane w programie. A zabawa z kubeczkami, stałą się naszą ulubioną. Otrzymaliśmy również pamiątkowe dyplomy dla każdego dziecka.

      

     PSZCZÓŁKI WŁĄCZAJĄ SIĘ DO AKCJI GÓRA GROSZA

     Nasza grupa chętnie włączyła się w tym roku do zbiórki "Góra Grosza". Dziękujemy wszystkim Dzieciom i Rodzicom, którzy wspierają tę akcję!

      

     ANDRZEJKI U PSZCZÓŁEK

     30 listopada obchodziliśmy w naszej grupie Andrzejki. Wykonywaliśmy różne zadania. Dzieci w tym dniu mogły przebrać się za prawdziwye wróżki i czarodziejów. "Czary Mary, Hokus Pokus..." Było magicznie.

      

     TYDZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

     20 listopada rozpoczęliśmy obchody Tygodnia Pluszowego Misia. Był korowód z naszymi najlepszymi pluszowymi przyjaciółmi- misiami. Każdego dnia dzieci wykonywały róznorodne zadania. Było nawet misiowe kino!

      

     AKCJA "BOHATERON" I ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

     10 listopada odbyły sę w przedszkolu obchody Święta Niepodległości. Odśpiewaliśmy uroczyście hymn państwowy. Z biało-czerowonymi flagami w rękach wybraliśmy się pod Pomnik Powstańców Wielkopolskich, by zapalicz znicz pamięci. Nasza grupa włączyła się w tym roku w akcję "Bohateron", aby pamiętać o tych którzy walczyli za naszą Ojczyznę.

      

     MATA EDUKACYJNA "PRZEJŚCIE DLA PIESZYCH"

     W listopadzie uczyliśmy się przechodzić przez przejście dla pieszych. Wykorzystalismy do zajęć matę edukacyjną i sygnalizator świetlny. Wiemy, że zanim przejdziemy przez przejście musimy się rozejrzeć na prawo i na lewo. 

      

     WIZYTA SIERŻANTA PYRKA W PRZEDSZKOLU

     9 listopada odwiedził nasze przedszkole Pan Policjant i sierżant Pyrek. Dowiedzieliśmy się dużo o ruchu drogowym, przypomnieliśmy sobie znaczenie najważniejszych znaków. Zrobiliśmy nawet pamiątkowe zdjęcie! Dziękujemy za super zajęcia!

      

     WYCIECZKA DO MUZEUM NARODOWEGO

     7 listopada wybralismy się na wycieczkę do Muzeum Narodowego na lekcję "Muzealny zwierzyniec". Dowiedzieliśmy sie dużo ciekawych faktów z życia zwierząt malowanych na przedstawionych obrazach.

      

     DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

     6 listopada mieliśmy okazję przebrać się w ulubione stroje swoich bohaterów bajek! Był przepiękny korowód, gdzie z dumą prezentowaliśmy swoje stroje. Już nie możemy doczekać się kolejnego balu!

      

     PSZCZOŁY WSPIERAJĄ AKCJĘ ALE KASZTAN! - ZBIÓRKĘ KASZTANÓW DLA CHOREJ MAI

     Dzieci z naszej grupy dzielnie wspierały akcję charytatywną Ale Kasztan!- zbiórkę na rzecz chorej Majeczki. Bardzo zaangażowały się w zbieranie kasztanów, a z jesiennych spacerów również przynosiliśmy kasztany potrzebne do zbiórki!

      

     KASZTANOWY ZAWRÓT GŁOWY

     W październiku często wykorzystywaliśmy kasztany do zajęć. Przeliczaliśmy, układaliśmy na wzorach, tworzyliśmy rytmy. Nawet udało nam się zagrać na kasztankach i wyklaskać rytm!

      

     ZAJĘCIA PLASTYCZNE U PSZCZÓŁ

     Październik był miesiącem różnorakich zajęć plastycznych. Tworzyliśmy w parach papierowy pojazd Straży Pożarnej. Duża trakcją dla dzieci było dyktando geometryczne "U krasnala", gdzie dzieci przyklejały po kolei poszczególne elementy kompozycji. Jesień to idealna pora na zajęcia plastyczne!

      

     PSZCZOŁY WSPIERAJĄ ZBIÓRKĘ PUSTYCH OPAKOWAŃ PO KLEJACH AMOS

     W październiku zaczęliśmy wspierać w tym roku szkolnym 2023/2024 zbiórkę klei AMOS. Wiemy, że jeśli skończą nam się kleje w naszej sali to nie wyrzucamy ich do kosza, ale wkładamy do specjalnego pojemnika w holu przedszkola - dbamy o środowisko!

      

     POŻEGNANIE HANECZKI

     27 października pożegnaliśmy naszą koleżankę Hanię. Wykonaliśmy dla niej pamiątkową giga laurkę. Był słodki poczęstunek i wiele wzruszającyh życzeń. Życzyliśmy Hani wielu niezapomnianych przygód w nowym przedszkolu!

      

     NASZE URODZINKI!

     24 października stworzyliśmy w naszej sali planszę z datami naszych urodzin. Dowiedzieliśmy się w jakim miesiącu obchodzimy urodziny i jaka panuje wtedy pora roku.

      

     ZAJĘCIA Z PANIĄ BIBLIOTEKARKĄ

     20 października odwiedziła nas Pani Marzenka, która jest bibliotekarką w naszej szkole. Pokazała i przeczytała nam fragmenty różnych książek. Poznaliśmy m.im. książkę "z dziurką" czy książkę "z kieszonką". Sami tworzyliśmy swoje książkowe kieszonki, a nawet rzucaliśmy do "kosza"! To były fascynujące zajęcia. Każde dziecko otrzymało zakładkę do książki. Teraz będziemy odwiedzać bibliotekę częściej. A Pani Marzenka flakonikiem tajemniczych "perfum" ofiarowała nam jeszcze więcej uśmiechu na naszych buziach! Dziękujemy za super zajęcia!

      

     WYCIECZKA NA POCZTĘ POLSKĄ

     18 października z okazji Święta Poczty Polskiej wybraliśmy się na wycieczkę na pocztę. Złożyliśmy Paniom tam pracującym najserdeczniejsze życzenia. Wysłaliśmy pocztówkę do przedszkola. Grupa otrzymała pamiątkowe upominki.

      

     DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

     13 października obchodziliśmy w przedszkolu Święto Edukacji Narodowej. Dziękujemy wszystkim Dzieciom i Rodzicom za piękne i wzruszające życzenia. 

      

     SPOTKANIE ZE STRAŻĄ MIEJSKĄ

     11 października odwiedziła nasze przedszkole Pani ze Straży Miejskiej. Dużo dowiedzieliśmy się o ruchu drogowym, przypomnieliśmy sobie znaki drogowe. W parach mieliśmy okazję przejść przez specjalną matę "Przejście dla pieszych". Koniecznie musieliśmy przestrzegać jednej zasady- musimy się rozglądać w prawo i w lewo zanim przejdziemy przez przejście. Dziękujemy za ciekawe spotkanie!

      

     WYCIECZKA DO MUZEUM NARODOWEGO

     10 października wybraliśmy się na wycieczkę do Muzeum Narodowego na lekcję "W świecie arcydzieł". Dowiedzieliśmy się co odróżnia rzeźbę od obrazu. Poznaliśmy historię sekwoi. Wiemy jak namalować perspektywę i jak tworzyć kompozycję. To była bardzo ciekawa wycieczka, a następna wyprawa do Muzeum Narodowego już w listopadzie!

      

     ZAJĘCIA ARTYSTYCZNE W MDK NR 1 W POZNANIU

     6 października wybraliśmy się pierwszy raz na wycieczkę do Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 w Poznaniu. Co miesiąc uczestniczyć będziemy w zajęciach artystycznych czyli ruchowo-plastycznych. Na październikowych zajęciach ćwiczyliśmy swoje ciało w konurencjach sportowych, a na zajęciach plastycznych wykonaliśmy wiewiórkę technika pasteli.

      

     ZABAWY POPOŁUDNIOWE U PSZCZÓŁ

     Wrześniowe popołudnia upłynęły nam w rytmie muzyki i prac plastycznych. Mogliśmy tworzyć przepiękne kompozycje, posłuchać szumu morza z muszli czy poznać zabawę w klasy w troszkę innym - muzycznym wydaniu...:)

      

     DZIEŃ CHŁOPAKA

     29 września odbył się Dzień Chłopaka. Chłopcy z naszej grupy otrzymali przepiękne papierowe czapeczki i upominki. Również dziewczynki dostały małe prezenty. Ten dzień był niezapomniany, świetnie się razem bawiliśmy!

      

     ZAJĘCIA INTEGRACYJNE Z RODZICAMI

     26 września w progach przedszkola powitaliśmy naszych Kochanych Rodziców. Odbyły się zajęcia integracyjne "Mamo, Tato, ćwicz z nami". Wszystkie Dzieci z Rodzicami pięknie wykonywały przygotowane w każdej sali różnorakie ćwiczenia, a na koniec dzieci otrzymały pamiątkowe medale. Dziękujemy za tak fantastyczne spotkanie!

      

     PIERWSZY DZIEŃ JESIENI - ODWIEDZIŁ NAS GOŚĆ

     22 września rankiem odwiedził naszą grupę tajemniczy Gość- była to Pani Jesień! Przyniosła kosz pełen liści i zabaw dla dzieci. Musieliśmy odkodować drogę według instrukcji, układać rytmy oraz przeliczać dary jesieni. Na koniec każde dziecko otrzymało opaskę ze symbolem jesieni i przy dźwiękach muzyki dobieraliśmy się w pary. Zapraszamy Panią Jesień za rok!

      

     DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

     20 września odbył się Dzień Przedszkolaka. Dzieci chętnie uczestniczyły w tym dniu, a na koniec była mała niespodzianka- otrzymaliśmy medale i pamiątkowe dyplomy. Mama Adasia z naszej grupy przygotowała piękne medale dla wszystkich dzieci z wizerunkiem Pszczółki, Dziękujemy! 

      

     ODWIEDZINY MAMY JANINKI - AKCJA CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

     15 września odwiedziła grupę Pszczoły mama Janinki. Z wielkim entuzjazmem czytała dzieciom opowiadania w ramach akcji "Cała Polska czyta Dzieciom". Poznaliśmy różne przygody przesympatycznej Cioci Jadzi oraz słuchaliśmy opowiadań "Moja Mama Czarodziejka". Dzieci były zachwycone! Dziękujemy za tak piękne spotkanie i zapraszamy!

      

     DZIEŃ KROPKI

     15 września obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Kropki. Uzupełnialiśmy karty pracy, tańczyliśmy do muzyki oraz wykonywaliśmy ćwiczenia "z kropką". Jednak najważniejszą częścią zajęć było oglądanie animowanego opowiadania o Vashti. Dzięki temu, później rozmawialiśmy o swoich talentach i mocnych stronach. Bo przecież KAŻDY Z NAS MA W SOBIE SUPER MOC! ...w naszej sali była nawet fotobudka :)

      

     DZIEŃ MAŁEGO SPORTOWCA

     11 września odbył się w naszym przedszkolu długo wyczekiwany Dzień Małego Sportowca. Wszystkie dzieci chętnie wykonywały przygotowane ćwiczenia w salach, bo "w zdrowym ciele, zdrowy duch"!