• Co słychać u Pszczół

PIECZEMY PIERNICZKI.

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i przedszkolaki z grupy "Pszczoły" poznają tradycje związane z tym pięknym czasem.                       02.12.2022 już od rana dzieci śpiewały "Pierniczkową piosenkę", która jest jednocześnie świetnym przepisem na świąteczne przysmaki                     i z radością oczekiwały na pieczenie. Całe przedpołudnie upłynęło na wesołej zabawie i pracy a sala pachniała cynamonem i goździkami.

.

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK.

07.11.2022.obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. Dzieci już od rana pięknie poprzebierane w bajkowe stroje z radością przychodziły do przedszkola. Cały dzień upłynął na ciekawych zabawach i konkursach.

MIELIŚMY GOŚCI

18 października nasza grupa miała okazję obejrzeć wyjątkowy spektakl, w wykonaniu dwóch lalek. Artur to chłopiec, który jeździ na wózku inwalidzkim, a Mia, to dziewczynka, która właśnie poznała Artura i w związku z tym miała do niego wiele pytań. Dzieci podczas spektaklu  były bardzo skupione i mocno zainteresowane rozmową, która się toczyła pomiędzy bohaterami. Po spektaklu zadawały pytania  i mówiły czego się dowiedziały. Potrafiły bardzo trafnie określić emocje i uczucia jakie towarzyszyły naszym aktorom. Spektakle oparte na Teatrze Lalek z niepełnosprawnością skierowane są do dzieci w wieku od 5­-12 lat. Mają na celu ukazanie, co to znaczy być osobą niepełnosprawną oraz przybliżenie wiedzy dotyczącej różnych niepełnosprawności. Etiudy te pomagają dzieciom poczuć się swobodnie w obecności osoby z niepełnosprawnością, a otwartość lalki i poprowadzona dyskusja z nią pomaga w obaleniu stereotypów i mitów na temat niepełnosprawności. Wszystko pokazane jest w sposób dynamiczny, śmieszny, pełen ekspresji.

"Teatr Lalek z Niepełnosprawnością Intelektualną i  Ruchową w przedszkolu i szkole", to projekt, z zakresu przeciwdziałania stereotypom i uprzedzeniom wobec osób niepełnosprawnych. Poniżej parę zdjęć.   K.M.                                                                                                                       .