• Imprezy i wydarzenia

   • ROK SZKOLNY 2022/2023


    VII WILDECKI TURNIEJ KARNAWAŁOWY

    Gratulujemy grupie Sowy za udział w Wildeckim Turnieju Karnawałowym i zajęcie 3 miejsca!

    Więcej informacji i zdjęcia w zakładce "Co słychać u Sów". 


    ŚWIĄTECZNY CZAS W PRZEDSZKOLU

    21 grudnia wszyscy, jak jedna wielka wielka, przedszkolna rodzina zasiedliśmy do wigilijnego obiadu. W korytarzu pięknie udekorowane stoły. Był opłatek, życzenia, wigilijne potrawy i śpiew kolęd. Pachniało barszczem, kapustą z grzybami, piernikami. Atmosfera była bardzo podniosła. W tym świątecznym nastroju odwiedził nas długo wyczekiwany Gwiazdor z prezentami. To był bardzo miły i wyjątkowy dzień. Zdjęcia do obejrzenia w GALERIA PRZEDSZKOLA NR 115.


    KONKURS CHOINKA Z RÓŻNYCH STRON ŚWIATA

    Bardzo dziękujemy  i składamy gratulacje dla naszych wspaniałych Przedszkolaków i ich Rodziców za udział w konkursie Choinka z różnych stron świata. Wszystkie konkursowe prace plastyczne były niezwykle kreatywne. Głównym celem konkursu było rozwijanie inwencji twórczej dzieci oraz poznanie zwyczajów ubierania choinki w różnych rejonów świata. Niewątpliwie Święta Bożego Narodzenia kojarzą nam się również z pięknie przystrojoną choinką. Mimo, że te drzewka ubierane są na całym świecie, to zwyczaje z nimi związane różnią się w zależności od kraju i kręgu kulturowego. Prace konkursowe pokazały nam zwyczaj ubierania choinki w różnych zakątkach świata. Jesteśmy pełni podziwu dla pomysłowości małych artystów. Postanowiliśmy nie wybierać pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca, ale wyróżnić wszystkie dzieci biorące udział. Nagrodziliśmy wszystkich uczestników konkursu imiennymi dyplomami oraz książkami o tematyce bożonarodzeniowej. Wszystkim Dzieciom i ich Rodzicom jeszcze raz  serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z wystawy i wręczenia nagród w zakładce GALERIA PRZEDSZKOLA NR 115.


    TYDZIEŃ WIELOKULTUROWY

    W grudniu nasze przedszkole przystąpiło do udziału w projekcie Tydzień wielokulturowy pod patronatem Unicef. Podczas spotkania integracyjnego, na które zaprosiliśmy do przedszkola Rodziców mieliśmy okazję wprowadzić uczestników w radosny, świąteczny nastrój oraz poznać międzykulturowe tradycje bożonarodzeniowe. 13 oraz 15.XII. br. w ramach Tygodnia Wielokulturowego odbyły się zajęcia pt:. Wielobarwne stroje. Prezentowaliśmy tradycyjne stroje polskie z regionu Podhala: strój górala podhalańskiego oraz Małopolski: strój krakowski, strój wietnamski i ukraiński. W oparciu o prezentację multimedialną poznaliśmy tradycje i życie dzieci z innych stron świata. Na podstawie oryginalnych, tradycyjnych strojów ubieraliśmy sylwety dzieci w charakterystyczne elementy garderoby. Zwieńczeniem udziału w projekcie był konkurs Choinka z różnych stron świata. Zdjęcia do obejrzenia w GALERIA PRZEDSZKOLA NR 115.


    ZUCHY PRZEKAZUJĄ ŚWIATEŁKO BETLEJEMNSKIE PRZEDSZKOLAKOM

    W dniu 20 grudnia 2022r. w naszym przedszkolu mieliśmy okazję uroczyście powitać Betlejemskie Światło Pokoju. Historia Światełka Betlejemskiego zaczyna się w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem, gdzie płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat. Takim darem skauci z całej Europy, a wśród nich harcerki i harcerze ZHP pragną podzielić się ze wszystkimi. Niosąc lampiony ze Światłem do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów, dzielą się radosną nowiną i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju.
    Dlatego właśnie Betlejemskie Światełko do naszego przedszkola zostało uroczyście wprowadzone przez zuchy uczęszczające do Zespołu Szkół nr 5 w Poznaniu. To dla zuchów wyjątkowa możliwość, aby poprzez służbę Bogu, Polsce i ludziom dawać innym nadzieję na pokój. Światełko Betlejemskie jest symbolem pokoju i pojednania, przekazywanym od 1991 roku. Hasło tegorocznego Światełka to Światło dla Ciebie. Każda grupa zapaliła swoją świecę od Światełka Betlejemskiego. Było to niezwykłe spotkanie, bardzo wzruszające i piękne dla każdej i każdego z nas. Wzbudziło refleksję, a przebywanie przy Światełku Betlejemskim stało się wspólnym czasem oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.


    SZLACHETNA PACZKA

    Jeśli choć jedną dobrą myśl, wniosłeś do czyjegoś umysłu,
    jedno dobre uczucie zaszczepiłeś w czyjeś serce,
    jedną godziną szczęścia rozpromieniłeś jakieś smutne, szare życie,
    spełniłeś zadanie Anioła na ziemi
    Emil Zola

    Za nami Weekend Cudów akcji Szlachetna Paczka. Wszystkie zebrane dary trafiły do rodziny Pani Darii i Pana Roberta oraz ich syna Alana. Serdecznie dziękuję Rodzicom z Przedszkola nr 115 Sportowa Drużyna, którzy włączyli się do akcji i przynieśli żywność, środki higieniczne, artykuły papiernicze oraz bony podarunkowe do drogerii Rossman i do sklepu odzieżowego CROPP.
    Podziękowania składam również Rodzicom z Zespołu Szkół nr 5, którzy aktywnie przyłączyli się do akcji.

    Chciałabym także wyrazić wdzięczność Pracownikom Przedszkola nr 115, którzy ufundowali Rodzinie bon podarunkowy do sklepu budowlanego Bricomarche. Dziękuję, że jesteście, a dzięki Wam na ludzkich twarzach pojawia się uśmiech i wiara w to, że może być lepiej. Dziękuję za nieocenione wsparcie, serce i empatię.

     

    Koordynator
    Marta Trawińska

     

                                                                                     

     


    INTEGRACJA Z RODZICAMI

    W piątek - 2 grudnia, zaprosiliśmy do Naszego Przedszkola Rodziców. Podczas spotkania integracyjnego zatytułowanego: „Międzykulturowe Tradycje Bożonarodzeniowe” (patronat Unicef) , mieliśmy okazję wprowadzić uczestników w radosny, świąteczny nastrój. Rodzice wraz z dziećmi: tańczyli, śpiewali, oglądali prezentację multimedialną, wykonywali świąteczne prace plastyczne. Czas upłynął w serdecznej atmosferze. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć w zakładce GALERIA PRZEDSZKOLA NR 115.


    DZIEŃ MISIA

    Dnia 25.11 obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Pluszowego Misia. Wszystkie grupy spotkały się razem i świętowały ten wspaniały dzień. Każde dziecko tego dnia przyniosło do przedszkola swojego ukochanego misia. Wspólnie śpiewaliśmy „Sto lat” dla naszych pluszowych solenizantów.  Były zagadki związane ze znanymi misiami- każda grupa mogła się wykazać swoją wiedzą na ten temat. Na koniec odbyła się parada misiowa do muzyki. Następnie dzieci w swoich salach obejrzały bajkę „Miś Uszatek” i wykonały pracę plastyczną. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć w zakładce GALERIA PRZEDSZKOLA NR 115.


    KONKURS RODZINNY PLASTYCZNY „POLSKA TO MOJA OJCZYZNA”

    Składamy serdeczne podziękowania i gratulacje dla naszych wspaniałych Przedszkolaków i ich Rodziców za przyniesione prace konkursowe. Wszystkie oddane prace plastyczne były kreatywne i bardzo oryginalne. Konkurs miał na celu wspieranie wychowania patriotycznego poprzez formy aktywności artystycznej oraz kształtowanie świadomości narodowej. Jesteśmy pełni podziwu dla pomysłowości małych artystów i ich Rodziców. Postanowiliśmy nie wybierać pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca, ale wyróżnić wszystkie dzieci biorące udział. Nagrodziliśmy wszystkich uczestników konkursu imiennymi dyplomami oraz książkami o tematyce niepodległościowej. Wszystkim dzieciom i ich Rodzicom jeszcze raz  serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z wystawy i wręczenia nagród w zakładce GALERIA PRZEDSZKOLA NR 115.


    NASI PRZEDSZKOLACY ŚWIĘTUJĄ UROCZYŚCIE ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

    Ten Wielki Dzień Przedszkolacy obchodzili bardzo uroczyście już od samego rana. Wszystkie dzieci ubrane na galowo i udekorowane w wykonane przez siebie kotyliony odśpiewały hymn Polski. Grupa Pszczółki przygotowała uroczysty program artystyczny. Był polonez, przedszkolny poczet sztandarowy oraz piosenki patriotyczne. W tym dniu dzieci udały się także na spacer, aby złożyć kwiaty pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich.

    Nie są to jednak działania jednorazowe związane z konkretnym świętem narodowym. Nasi przedszkolacy uczą się patriotyzmu na co dzień już od najmłodszych lat. Poznają symbole Polski, takie, jak godło i flaga. Uczą się znaczenie słów: OJCZYZNA I PATRIOTA, ale także poznają życiorysy sławnych Polaków, m.in. w książce Wioletty Piaseckiej, pt. „Ignaś – opowieści patriotyczne” – mówiącej o dziecięcych latach przyszłego patrioty i wielkiego pianisty Jana Ignacego Paderewskiego. Dzieciom nie są również obce przygody niedźwiadka Wojtka, który towarzyszył żołnierzom armii gen. Andersa w walce od Persji po Szkocję. Bardzo ważne miejsce w wychowaniu patriotycznym każdego Polaka ma również wiersz Władysława Bełzy, pt. „ Katechizm polskiego dziecka”. Wiersz, który znają całe pokolenia Polaków, a którego większość z nas uczyła się właśnie w przedszkolu. Poniżej parę zdjęć z obchodów patriotycznych. Wszystkie zdjęcia dostępne będą w GALERII PRZEDSZKOLA w zakładce PRZEDSZKOLE. Zachęcamy do obejrzenia.


    DZIEŃ JEŻA

    W połowie listopada mieliśmy okazję obchodzić w naszym przedszkolu „Dzień Jeża”. Dzieci dowiedziały się z zajęć, że jeż jest objęty częściową ochroną gatunkową. Odkryły ważną informację- jeż nie je jabłek! A żywi się m. in.: dżdżownicami, ślimakami i owadami. Wszystkie grupy przysłuchiwały się ilustrowanej bajce w formie prezentacji multimedialnej. Tańczyliśmy z kasztanami i śpiewaliśmy piosenkę o jeżyku. Młodsze dzieci bawiły się przy zabawie „Gdzie schowały się dżdżownice?”. Ich zadaniem było wyciągnięcie za pomocą klamerek ukrytych w kaszy sylwet dżdżownic i ślimaków. Dzieci starsze miały za zadanie dokończyć rytm przy tablicy multimedialnej. Przeliczały i przyczepiały klamerki, zgodnie z wskazaną cyfrą lub liczbą oczek na sylwecie jeża. Nawlekały też sznurek na kredkę, by nakarmić ilustrowanego jeżyka. Na koniec słuchały 15 ciekawostek o jeżach. Uwieńczeniem zajęć było wykonanie przez wszystkie grupy w swoich salach pracy plastycznej o jeżyku, każda grupa inną techniką. Dziękujemy wszystkim dzieciom za piękną zabawę podczas Dnia Jeża. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć w zakładce GALERIA PRZEDSZKOLA NR 115.


    KONCERT LUTNICZE LABOLATORIUM

    Dnia 18.11.2022 odbył się w naszym przedszkolu koncert pt „Lutnicze laboratorium”. Podczas występu dzieci usłyszały jak grają poszczególne instrumenty: altówka, skrzypce i wiolonczela. Poznały zawód lutnika oraz usłyszały wiele pięknych i znanych utworów. Na koniec Pani prowadząca zaśpiewała dla dzieci uwielbianą piosenkę „Mam tę moc”. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć w zakładce GALERIA PRZEDSZKOLA NR 115.


    PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

    Dnia 15.11 odbyło się w naszym przedszkolu Pasowanie na Przedszkolaka. Jest to wyjątkowa uroczystość dla każdego dziecka. Dzieci w tym dniu przyszły ubrane na galowo. W swoich salach razem z Paniami przywitały Panią Dyrektor, która pasowała każde dziecko dużą kredką. Po pasowaniu odbyło się przedstawienie. Mali artyści zaprezentowali przygotowane wcześniej piosenki, tańce i wierszyki. Wszystkie dzieci były bardzo szczęśliwe z okazji tego wydarzenia. Każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć w zakładce GALERIA PRZEDSZKOLA NR 115.


    SPOTKANIE Z POLICJANTEM

    W dniu 11.10 nasze przedszkole odwiedzili policjanci. Przypomnieli dzieciom zasady bezpiecznych zachowań na drodze i wobec obcych. Mówili również o obowiązku jeżdżenia w fotelikach z zapiętymi pasami i noszeniu odblasków. Pani policjant zademonstrowała sposób na łatwe zapamiętanie numeru alarmowego do służb ratunkowych. Dzieci z zainteresowaniem oglądały wyposażenie stróżów prawa: kajdanki, pałka policyjna i „lizak”. W podziękowaniu za ciekawe spotkanie przedszkolacy wręczyli gościom laurki. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć w zakładce GALERIA PRZEDSZKOLA NR 115.

    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    ROK SZKOLNY 2021/2022

    WYCIECZKA DO ZOO

    Dnia 17.05.2022r. wszystkie grupy z naszego przedszkola wraz paniami wybrały się na wycieczkę do poznańskiego ZOO. Zwiedzając ogród zoologiczny przedszkolaki miały okazję poznać wiele gatunków zwierząt pochodzących z różnych stref klimatycznych świata. Największy entuzjazm u dzieci wzbudziły lwy i słonie.
    Mimo zmęczenia, w drodze powrotnej dzieci żywo dzieliły się wrażeniami i naśladowały spotkane w ogrodzie zoologicznym zwierzęta. Była to nie tylko ciekawa przygoda, ale także przyjemna lekcja przyrody.

    Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wspaniałego dnia:

    Wycieczka do ZOO


    DZIEŃ RODZINY

    KOCHANA MAMO, KOCHANY TATO,

    BARDZO KOCHAMY WAS GŁÓWNIE ZA TO,

    ŻE ZAWSZE O NAS OGROMNIE DBACIE

    I NAS NA PEWNO MOCNO KOCHACIE!

    Dzień Mamy i Taty, to jedno z najpiękniejszych  świąt w roku - pełne miłości, życzeń i uścisków. Z tej okazji nasze przedszkolaki zaprezentowały program artystyczny dla swoich rodziców. Słowem, śpiewem, tańcem i muzyką wyraziły miłość i szacunek do bliskich.

    Wszystkim rodzicom i dzieciom życzymy wielu pięknych chwil w rodzinnym gronie. 


    DZIEŃ DZIECKA

    Drodzy Rodzice,

    dzisiaj dla naszych Milusińskich z okazji Dnia Dziecka mieliśmy wiele atrakcji.  Były konkursy na boisku szkolnym, szukanie skarbów, malowanie na płótnie, dzieci puszczały bańki mydlane, bawiły się w berka i przebijały balony w celu odnalezienia brakujących części układanki, która złożona w całość odkrywała miejsce, w któym był schowany skarb dla każdej grupy. Dzieci doskonale poradziły sobie z zadaniami. Po powrocie do przedszkola skarby w postaci lodów już czekały w sali. Potem była zabawa i małe upominki.

    Zachęcamy do obejrzenia wszystkich zdjęć:

    Dzień Dziecka


      2 MAJA DZIEŃ FLAGI


    ŚWIĄTECZNE WARSZTATY Z GLINY

    Drodzy Rodzice!

    W naszym przedszkolu dzieci się nie nudzą. Niedawno wszyscy przedszkolacy wzięli udział w warsztatach z lepienia ozdób świątecznych z gliny. W ruch poszły wałki, radełka, patyczki drewniane i pisaki. Dzieci zarówno te najmłodsze jak i starszaki mogły doskonalić swoje zdolności manualne i samodzielnie wykonać jajo, zajączka, baranka lub ptaszka. Ale oczywiście najpierw trzeba było rozwałkować glinę, co nie było takie proste. Wszystkie podpisane ozdoby zostały zabrane do wypalenia w specjalnym piecu. Pani Ola, która ma taki specjalny piec do wypalania gliny  przywiozła wypalone i utwardzone prace dzieci. Na Święta Wielkanocne będą mogły ozdobić koszyczek lub stół wielkanocny. Zdjęcia z warsztatów można obejrzeć jak zawsze w naszej GALERII PRZEDSZKOLA. Zachęcamy, aby tam systematycznie zaglądać.


    KONKURS "MIAUCZY KOTEK MIAU"

    Drodzy Rodzice !

    Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i wykonanie tak pięknych, pomysłowych i oryginalnych kotów na konkurs. Ponieważ prace były tak bardzo zróżnicowane zarówno pod względem materiałów, z którch były wykonane, wielkości i zastosowanej techniki postanowiliśmy nie przyznawać pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca. Wszystkie prace zasługiwały na wyróżnienie. Jak zawsze na dzieci czekały dyplomy i nagrody w postaci książek tematycznie związanych z kotem. Mamy nadzieję, że wspólnie spędzony czas podczas tworzenia kotów przyniósł Państwu i dzieciom wiele radości. 

    Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z wystawy i wręczenia nagród w zakładce GALERIA PRZEDSZKOLA NR 115


    ZBIÓRKA DARÓW DLA SCHRONISKA

    Składamy serdeczne podziękowania rodzicom za aktywny udział w zbiórce darów dla schroniska. Dzięki dużemu zaangażowaniu i zrozumieniu potrzeb zwierząt zgromadziliśmy spore ilości karmy i innych akcesoriów. 

    Dary zostały przekazane do schroniska w Poznaniu dzięki pomocy w ich przetransportowaniu przez tatę Bianki z grupy Kangury.

    Szczęśliwe zwierzęta długo nie zapomną Waszych dobrych i wielkich serc.

    W imieniu zwierząt serdeczne podziękowania składa schronisko w scpecjalnym dyplomie dla naszego przedszkola. 

    Zachęcamy do dalszych działań i pomocy! 

                  


    BALIK KARNAWAŁOWY 

    17 lutego w naszym przedszkolu odbył się Balik Karnawałowy. Dzieci z niecierpliwością wyczekiwały tego wyjątkowego dnia. Zgodnie z hasłem baliku „Z czterech stron świata” nasi Przedszkolacy zachwycili pomysłami na przebranie. Nie zabrakło Indian, kowbojów, Krakowiaków, a także wróżek, piratów, superbohaterów czy zwierząt. Każda grupa świetnie się bawiła ze swoimi paniami uczestnicząc w tańcach, pląsach a także licznych konkursach. Mimo zmęczenia uśmiech nie schodził dzieciom z twarzy. W przerwach dzieci odpoczywały przy małych, specjalnych na tę okazję przekąskach.

    Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i zorganizowanie pięknych strojów dla dzieci. 

    Nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na następny Balik… 

    Zdjęcia z tego dnia można obejrzeć w galerii przedszkola. 

    Zapraszamy! 

     


    AKCJA BOHATER-ON

    W związku z udziałem naszych starszych przedszkolaków z grup: Pszczółki, Kangury i Sowy - w akcji patriotycznej "Bohateron" pielęgnującej pamięć o uczestnikach Powstania Warszawskiego - nasze Przedszkole otrzymało dyplom upamiętniający 77 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

     


    ŚWIATOWY DZIEŃ KLOCKÓW LEGO

    Dn. 28.01.2022 obchodziliśmy Światowy Dzień Klocków Lego. Święto to powstało na cześć złożenia patentu na klocki LEGO w 1958 roku. Układanie klocków pobudza kreatywność i wyobraźnię malucha. Dziecko może wymyślać swoje własne budowle, a także odtwarzać rytmy i określone wzory. 

    Przedszkolacy poznali historię twórcy najsławniejszych klocków na świecie oraz dowiedzieli się, że nazwa Lego pochodzi od słów LEg GOdt”, co oznacza „baw się dobrze”. Tego dnia nie zabrakło nie tylko wspólnego budowania z klocków, czego efektem były wspaniałe ​konstrukcje wykonane przez dzieci, ale także zabaw z klockami w roli głównej. 

    Zdjęcia z tego święta można obejrzeć, jak zawsze w zakładce "GALERIA PRZEDSZKOLA".


    MUREM ZA POLSKIM MUNDUREM

    Drodzy Rodzice, nasi przedszkolacy dołączyli do akcji: "Murem za Polskim Mundurem" i wykonali książeczkę w postaci kartek świątecznych dla Żołnierzy ochraniających polską granicę.

    Tym gestem chcieliśmy wyrazić nasz szacunek i wsparcie dla Pograniczników, którzy każdego dnia narażają swoje życie i zdrowie, aby chronić nasz kraj.

    Mamy nadzieję, że dzięki życzeniom złożonym przez dzieci Święta dla Obrońców naszych granic były choć odrobinę weselsze.

     


    AKCJA BOHATER-ON

    Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w kampanii patriotycznej Bohater-on, której celem jest                              promowanie postaw patriotycznych oraz uwrażliwianie dzieci już od najmłodszych lat na pamieć o żyjących jeszcze bohaterach, którzy brali udział w Powstaniu Warszawskim.

    Zgodnie z założeniem akcji na podstawie przesłanych materiałów w najstarszych grupach zostały przeprowadozne zajęcia edukacyjne. Przedszkolacy wykonali również piękne laurki bozonarodzeniowe dla wybranych Powstańców Warszawskich. Mamy nadzieję, że sprawiły one wiele radości naszym bohaterom. Więcej informacji o akcji można znaleźć na stronie Strona główna | Bohateron.

     


    WIGILIA W PRZEDSZKOLU

    W czwartek 16 grudnia nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość, na którego z niecierpliwścią czekały wszystkie dzieci. Gwiazdor z workiem prezentów sprawił wielką radość naszym przedszkolakom. Dzieci przed miłym gościem zaprezentowały swoje umiejętności wokalne oraz recytatorskie.

    Nie zabrakło także wspólnego śpiewania kolęd. to był wspaniały dzień, który zakończył się uroczystym obiadem wigilijnym i piernikową ucztą. 

    Zdjęcia z tego dnia można obejrzeć w galerii przedszkola. Zapraszamy! 

     


    OBCHODY ŚWIĘTA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI


    W odpowiedzi na pomysł zorganizowania wystawy z fotorelacji uczestnictwa w obchodach Święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości, Rodzice przynieśli piękne zdjęcia. To prawdziwy fotoreportaż przedstawiający całe rodziny uczestniczące w różnych patriotycznych wydarzeniach w dniu 11 listopada.

    Dzieci były bardzo dumne ze swoich zdjęć. Za udział w tym wydarzeniu otrzymały przepiękne książki- kolorowanki z wierszem W. Bełzy, pt: "Katechizm polskiego dziecka". Jeszcze raz dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i piękne zdjęcia.


    KONKURS PLASTYCZNY „NASZ PRZYJACIEL JEŻ”

    Bardzo dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy razem z dziećmi wzięli udział w konkursie plastycznym „Nasz przyjaciel jeż”. Ilość wykonanych jeżyków przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Prace były różnorodne, wykonane z rozmaitych materiałów, co tylko świadczy o talencie i wielkiej wyobraźni rodziców i dzieci. Za wykonane jeżyki dzieci otrzymały nagrody oraz dyplomy. Wszystkie prace można obejrzeć w zakładce GALERIA PRZEDSZKOLA, do czego serdecznie zachęcamy.  


    ROK SZKOLNY 2020/2021

    LETNI PLENER PLASTYCZNY NA BOISKU

    We wtorek 29 czerwca odbył się w naszym przedszkolu na zakończenie roku szkolnego letni plener plastyczny. Dzieci przeniosły się w świat mórz i oceanów. Każde dziecko malowało na folii to, co mu wyobraźnia podpowiadała. Było morze, koniki morskie, ośmiornice, muszle i wiele inych motywów morskich. Na zakończenie każda grupa w mniejszych zespołach ozdabiała rybki ze srebrnej tektury tworząc własne kompozycje. Dzieci były zadowolone, uśmiechnięte, pełne inwencji twórczej. Pogoda dopisała, było słonecznie i gorąco, ale na szczęście mogliśmy schronić się w cieniu drzew. Zachęcamy do obejrzenia wszystkich zdjęć w linku poniżej.

    >>>Plener plastyczny <<<


    DZIEŃ DZIECKA Z ANIMATOREM

    Z okazji Dnia Dziecka odbyła się dla naszych Przedszkolaków wesoła impreza na boisku szkolnym. Było bardzo ciekawie i okrywczo. Animatorzy, którzy prowadzili imprezę przenieśli dzieci do świata dzikiego zachodu, Japonii, a także do krainy lodu. Było bardzo wesoło, skocznie i tanecznie. Dzieci miały różne zadania do wykonania: wieszały skarpetki, skakały w workach, łapały kolorowe piłeczki, a to wszystko przy akompaniamencie wesołej muzyki. Całą imprezę sfinansowała Rada Rodziców. Wszystkie zdjęcia z imprezy można obejrzeć w zakładce " GALERIA PRZEDSZKOLA " .

    DZIEŃ MAMY

    Wszystkim Mamom w tym szczególnym dniu życzymy dużo radości, przepięknych laurek i życzeń od swoich pociech. Kolorowych i pachnących bukietów kwiatów, samych słodkości i  miłego wypoczynku.

    Ze względu na pandemię nie możemy niestety w sposób tradycyjny przygotować występów na Dzień Mamy. Jednak każda grupa przygotuje we własnym zakresie krótki program artystyczny, który zostanie nagrany, a następnie przesłany wszystkim Mamom poprzez iPrzedszkole. 


    DZIEŃ ZIEMI - EKOLOGICZNE PRACE DZIECI 

    Z okazji Dnia Ziemi dzieci z grupy Sowy oraz Misie wykonały prace plastyczne z odpadów, wpisując się tym samym w tematykę ekologiczną, która górowała w tych dniach w naszym przedszkolu. Wszystkie prace są bardzo ciekawe i  pomysłowe. Dzieciom i ich rodzicom serdecznie gratulujemy. Prace można obejrzeć w linku poniżej.

    >>>prace dzieci


    MALUCHY UCZĄ SIĘ HYMNU POLSKI

    Drodzy Rodzice,

    w naszym przedszkolu, już od najmłodszych lat są kształtowane u dzieci postawy patriotyczne. Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmiku. Link poniżej

    >>>Maluszki śpiewają hymn Polski


    KARTKA ŚWIĄTECZNA DLA HOSPICJUM

    Nasze Przedszkolaki dołączyły się do szkolnej akcji " Świąteczna ozdoba dla Hospicjum Palium".  Wszystkie prace są umieszczone w linku >>> świąteczne prace


    RODZINNY KONKURS PLASTYCZNY " Najpiękniejsze zakątki Poznania"

    Dziękujemy wszystkim Rodzinom za udział w konkursie plastycznym. Prace są bardzo ciekawe i pomysłowe jeżeli chodzi o zastosowane techniki plastyczne. Wszyscy uczestnicy wykazali się wielkim zaangażowaniem i bogatą wyobraźnią. 

    Dzieci biorące udział w konkurskie otrzymały pamiątkowe dyplomy, a autorzy najciekawszych prac dyplomy i nagrody w postaci książek.  Gratulacje!

    Nadesłane prace można obejrzeć klikając w poniższy link. Jeszcze raz dziękujemy za udział i zapraszamy do kolejnych konkursów!

     

    >>>>prace konkursowe

     


    WYSTAWA PRAC PLASTYCZNYCH O POZNANIU

    Na przełomie lutego i marca w naszym przedszkolu dzieci utrwalały wiedzę na temat naszego miasta. Odbyła się wirtualna wycieczka bimbą po Poznaniu, a dzieci próbowały odgadnąć gdzie te miejsca się znjadują. Nie zabrakło także gwary poznańskiej. Wszystkie szczuny i mele po zjedzeniu pyr z gzikiem rychtowały się do konkursu z wiedzy o Poznaniu. Nawet największe rojbry wykonały prace plastyczne, które zdobią nasze wejście do przedszkola. Poniżej link z pracami dzieci, wystarczy kliknąć.

     

    >>>>prace plastyczne  


    BYŁ SOBIE BALIK

    Było wesoło, kolorowo, z muzyką i tańcami jak przystało na prawdziwy balik. Dzieci miały piękne stroje i wszyscy się świetnie bawili. Jedna grupa wymyślała nawet układ taneczny do piosenki o wirusie. Poniżej kilka zdjęć.

     

     

     


    DZIEŃ BABCI I DZIADKA - występy zdalne

    Chociaż mamy pandemię to nie zapomnieliśmy o babciach i dziadkach. Uroczyste występy dla babci i dziadka odbyły się, chociaż w nieco innej formie. Każda grupa nakręciła film z wystepów, który następnie został przesłany rodzicom w celu przekazania go dalej babciom i dziadkom. A oto kilka zdjęć z występów.

     

     


    KONKURS Z OKAZJI DNIA MISIA

    Drodzy Rodzicec i kochane Dzieci!

    Dziękujemy serdecznie za udział w konkursie. Wszystkie nadesłane prace plastyczne,  wiersze jak i opowiadania były bardzo oryginalne i ciekawe. Różnorodność prac świadczy o wielkim zaangażowaniu i bogatej wyobraźni zrówno dzieci jak i rodziców. Gratulacje!!!

    Dzieci biorące udział w konkurskie otrzymały dyplomy, a prace były pokazywane w poszczególnych grupach.

    Wszystkie nadesłane prace można obejrzeć klikając w poniższy link. Jeszcze raz dziękujemy za udział i zapraszamy do kolejnych konkursów!

     

    >>>>https://drive.google.com/drive/folders/1l8RJLAcZvzAsoDRvkkQlSkz7PRfFWVQZ?usp=sharing


    Prace plastyczne " Moja Ojczyzna"

    Drodzy Rodzice, 

    dziękujemy za nadesłanie prac plastycznych, które były tematycznie związane z rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości. Prace są bardzo piękne i różnorodne. Widać w nich zaangażowanie zarówno rodziców jak i rodzeństwa. Mamy nadzieję, że wspólna praca dała wszystkim dużo radości. Szkoda, że nie możemy wywiesić prac tradycyjnie na naszych tablicach w hollu przedszkola. Na szczęście mamy mozliwość udostępnienia zdjęć drogą elektroniczną. Jeszcze raz gratulujemy pomysłowości, chęci i patriotycznego zaangażowania. Poniżej link z nadesłanymi pracami dzieci.

    >>>>https://photos.app.goo.gl/xjhfvmKsL9h9Udec8


    PODARUJ UŚMIECH HOSPICJUM

    Drodzy Rodzice,

    nasze przedszkolaki przyłączyły się do szkolnej akcji " PODARUJ UŚMIECH HOSPICJUM". Prace, które wykonały będą dostarczone jeszcze w tym tygodniu do hospicjum. A oto parę zdjęć wykonanych prac. 


    PRACA PLASTYCZNA " Moja Ojczyzna "

    Drodzy Rodzice,
    z okazji świętowania 102 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zapraszamy chętnych do wspólnego rodzinnego wykonania pracy plastycznej związanej z tematyką niepodległościową. Wystarczy zrobić zdjęcie wykonanej pracy (technika dowolna) i przesłać na iPrzedszkole (kontakt - Karolina Masiakowska grupa Pszczółki). Wszystkie przesłane zdjęcia prac będą umieszczone na naszej przedszkolnej stronie internetowej.  Dzieci, których ojczyzną jest inny kraj mogą zatytułować pracę "Mieszkam w Polsce". Prosimy, aby prace były podpisane - imię dziecka, pierwsza litera nazwiska oraz grupa. Termin nadsyłania zdjęć - 20.11.2020. 
    Serdecznie zachęcamy 

     

    Prace nie muszą być skomplikowane, liczą się chęci i zaangażowanie. Chociaż w ten sposób w tym trudnym czasie pandemii możemy wyrazić naszą patriotyczną postawę. Serdecznie zachęcamy do udziału.---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    ROK SZKOLNY 2021/2022

    WYCIECZKA DO ZOO

    Dnia 17.05.2022r. wszystkie grupy z naszego przedszkola wraz paniami wybrały się na wycieczkę do poznańskiego ZOO. Zwiedzając ogród zoologiczny przedszkolaki miały okazję poznać wiele gatunków zwierząt pochodzących z różnych stref klimatycznych świata. Największy entuzjazm u dzieci wzbudziły lwy i słonie.
    Mimo zmęczenia, w drodze powrotnej dzieci żywo dzieliły się wrażeniami i naśladowały spotkane w ogrodzie zoologicznym zwierzęta. Była to nie tylko ciekawa przygoda, ale także przyjemna lekcja przyrody.

    Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wspaniałego dnia:

    Wycieczka do ZOO


    DZIEŃ RODZINY

    KOCHANA MAMO, KOCHANY TATO,

    BARDZO KOCHAMY WAS GŁÓWNIE ZA TO,

    ŻE ZAWSZE O NAS OGROMNIE DBACIE

    I NAS NA PEWNO MOCNO KOCHACIE!

    Dzień Mamy i Taty, to jedno z najpiękniejszych  świąt w roku - pełne miłości, życzeń i uścisków. Z tej okazji nasze przedszkolaki zaprezentowały program artystyczny dla swoich rodziców. Słowem, śpiewem, tańcem i muzyką wyraziły miłość i szacunek do bliskich.

    Wszystkim rodzicom i dzieciom życzymy wielu pięknych chwil w rodzinnym gronie. 


    DZIEŃ DZIECKA

    Drodzy Rodzice,

    dzisiaj dla naszych Milusińskich z okazji Dnia Dziecka mieliśmy wiele atrakcji.  Były konkursy na boisku szkolnym, szukanie skarbów, malowanie na płótnie, dzieci puszczały bańki mydlane, bawiły się w berka i przebijały balony w celu odnalezienia brakujących części układanki, która złożona w całość odkrywała miejsce, w któym był schowany skarb dla każdej grupy. Dzieci doskonale poradziły sobie z zadaniami. Po powrocie do przedszkola skarby w postaci lodów już czekały w sali. Potem była zabawa i małe upominki.

    Zachęcamy do obejrzenia wszystkich zdjęć:

    Dzień Dziecka


      2 MAJA DZIEŃ FLAGI


    ŚWIĄTECZNE WARSZTATY Z GLINY

    Drodzy Rodzice!

    W naszym przedszkolu dzieci się nie nudzą. Niedawno wszyscy przedszkolacy wzięli udział w warsztatach z lepienia ozdób świątecznych z gliny. W ruch poszły wałki, radełka, patyczki drewniane i pisaki. Dzieci zarówno te najmłodsze jak i starszaki mogły doskonalić swoje zdolności manualne i samodzielnie wykonać jajo, zajączka, baranka lub ptaszka. Ale oczywiście najpierw trzeba było rozwałkować glinę, co nie było takie proste. Wszystkie podpisane ozdoby zostały zabrane do wypalenia w specjalnym piecu. Pani Ola, która ma taki specjalny piec do wypalania gliny  przywiozła wypalone i utwardzone prace dzieci. Na Święta Wielkanocne będą mogły ozdobić koszyczek lub stół wielkanocny. Zdjęcia z warsztatów można obejrzeć jak zawsze w naszej GALERII PRZEDSZKOLA. Zachęcamy, aby tam systematycznie zaglądać.


    KONKURS "MIAUCZY KOTEK MIAU"

    Drodzy Rodzice !

    Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i wykonanie tak pięknych, pomysłowych i oryginalnych kotów na konkurs. Ponieważ prace były tak bardzo zróżnicowane zarówno pod względem materiałów, z którch były wykonane, wielkości i zastosowanej techniki postanowiliśmy nie przyznawać pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca. Wszystkie prace zasługiwały na wyróżnienie. Jak zawsze na dzieci czekały dyplomy i nagrody w postaci książek tematycznie związanych z kotem. Mamy nadzieję, że wspólnie spędzony czas podczas tworzenia kotów przyniósł Państwu i dzieciom wiele radości. 

    Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z wystawy i wręczenia nagród w zakładce GALERIA PRZEDSZKOLA NR 115


    ZBIÓRKA DARÓW DLA SCHRONISKA

    Składamy serdeczne podziękowania rodzicom za aktywny udział w zbiórce darów dla schroniska. Dzięki dużemu zaangażowaniu i zrozumieniu potrzeb zwierząt zgromadziliśmy spore ilości karmy i innych akcesoriów. 

    Dary zostały przekazane do schroniska w Poznaniu dzięki pomocy w ich przetransportowaniu przez tatę Bianki z grupy Kangury.

    Szczęśliwe zwierzęta długo nie zapomną Waszych dobrych i wielkich serc.

    W imieniu zwierząt serdeczne podziękowania składa schronisko w scpecjalnym dyplomie dla naszego przedszkola. 

    Zachęcamy do dalszych działań i pomocy! 

                  


    BALIK KARNAWAŁOWY 

    17 lutego w naszym przedszkolu odbył się Balik Karnawałowy. Dzieci z niecierpliwością wyczekiwały tego wyjątkowego dnia. Zgodnie z hasłem baliku „Z czterech stron świata” nasi Przedszkolacy zachwycili pomysłami na przebranie. Nie zabrakło Indian, kowbojów, Krakowiaków, a także wróżek, piratów, superbohaterów czy zwierząt. Każda grupa świetnie się bawiła ze swoimi paniami uczestnicząc w tańcach, pląsach a także licznych konkursach. Mimo zmęczenia uśmiech nie schodził dzieciom z twarzy. W przerwach dzieci odpoczywały przy małych, specjalnych na tę okazję przekąskach.

    Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i zorganizowanie pięknych strojów dla dzieci. 

    Nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na następny Balik… 

    Zdjęcia z tego dnia można obejrzeć w galerii przedszkola. 

    Zapraszamy! 

     


    AKCJA BOHATER-ON

    W związku z udziałem naszych starszych przedszkolaków z grup: Pszczółki, Kangury i Sowy - w akcji patriotycznej "Bohateron" pielęgnującej pamięć o uczestnikach Powstania Warszawskiego - nasze Przedszkole otrzymało dyplom upamiętniający 77 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

     


    ŚWIATOWY DZIEŃ KLOCKÓW LEGO

    Dn. 28.01.2022 obchodziliśmy Światowy Dzień Klocków Lego. Święto to powstało na cześć złożenia patentu na klocki LEGO w 1958 roku. Układanie klocków pobudza kreatywność i wyobraźnię malucha. Dziecko może wymyślać swoje własne budowle, a także odtwarzać rytmy i określone wzory. 

    Przedszkolacy poznali historię twórcy najsławniejszych klocków na świecie oraz dowiedzieli się, że nazwa Lego pochodzi od słów LEg GOdt”, co oznacza „baw się dobrze”. Tego dnia nie zabrakło nie tylko wspólnego budowania z klocków, czego efektem były wspaniałe ​konstrukcje wykonane przez dzieci, ale także zabaw z klockami w roli głównej. 

    Zdjęcia z tego święta można obejrzeć, jak zawsze w zakładce "GALERIA PRZEDSZKOLA".


    MUREM ZA POLSKIM MUNDUREM

    Drodzy Rodzice, nasi przedszkolacy dołączyli do akcji: "Murem za Polskim Mundurem" i wykonali książeczkę w postaci kartek świątecznych dla Żołnierzy ochraniających polską granicę.

    Tym gestem chcieliśmy wyrazić nasz szacunek i wsparcie dla Pograniczników, którzy każdego dnia narażają swoje życie i zdrowie, aby chronić nasz kraj.

    Mamy nadzieję, że dzięki życzeniom złożonym przez dzieci Święta dla Obrońców naszych granic były choć odrobinę weselsze.

     


    AKCJA BOHATER-ON

    Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w kampanii patriotycznej Bohater-on, której celem jest                              promowanie postaw patriotycznych oraz uwrażliwianie dzieci już od najmłodszych lat na pamieć o żyjących jeszcze bohaterach, którzy brali udział w Powstaniu Warszawskim.

    Zgodnie z założeniem akcji na podstawie przesłanych materiałów w najstarszych grupach zostały przeprowadozne zajęcia edukacyjne. Przedszkolacy wykonali również piękne laurki bozonarodzeniowe dla wybranych Powstańców Warszawskich. Mamy nadzieję, że sprawiły one wiele radości naszym bohaterom. Więcej informacji o akcji można znaleźć na stronie Strona główna | Bohateron.

     


    WIGILIA W PRZEDSZKOLU

    W czwartek 16 grudnia nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość, na którego z niecierpliwścią czekały wszystkie dzieci. Gwiazdor z workiem prezentów sprawił wielką radość naszym przedszkolakom. Dzieci przed miłym gościem zaprezentowały swoje umiejętności wokalne oraz recytatorskie.

    Nie zabrakło także wspólnego śpiewania kolęd. to był wspaniały dzień, który zakończył się uroczystym obiadem wigilijnym i piernikową ucztą. 

    Zdjęcia z tego dnia można obejrzeć w galerii przedszkola. Zapraszamy! 

     


    OBCHODY ŚWIĘTA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI


    W odpowiedzi na pomysł zorganizowania wystawy z fotorelacji uczestnictwa w obchodach Święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości, Rodzice przynieśli piękne zdjęcia. To prawdziwy fotoreportaż przedstawiający całe rodziny uczestniczące w różnych patriotycznych wydarzeniach w dniu 11 listopada.

    Dzieci były bardzo dumne ze swoich zdjęć. Za udział w tym wydarzeniu otrzymały przepiękne książki- kolorowanki z wierszem W. Bełzy, pt: "Katechizm polskiego dziecka". Jeszcze raz dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i piękne zdjęcia.


    KONKURS PLASTYCZNY „NASZ PRZYJACIEL JEŻ”

    Bardzo dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy razem z dziećmi wzięli udział w konkursie plastycznym „Nasz przyjaciel jeż”. Ilość wykonanych jeżyków przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Prace były różnorodne, wykonane z rozmaitych materiałów, co tylko świadczy o talencie i wielkiej wyobraźni rodziców i dzieci. Za wykonane jeżyki dzieci otrzymały nagrody oraz dyplomy. Wszystkie prace można obejrzeć w zakładce GALERIA PRZEDSZKOLA, do czego serdecznie zachęcamy.  


    ROK SZKOLNY 2020/2021

    LETNI PLENER PLASTYCZNY NA BOISKU

    We wtorek 29 czerwca odbył się w naszym przedszkolu na zakończenie roku szkolnego letni plener plastyczny. Dzieci przeniosły się w świat mórz i oceanów. Każde dziecko malowało na folii to, co mu wyobraźnia podpowiadała. Było morze, koniki morskie, ośmiornice, muszle i wiele inych motywów morskich. Na zakończenie każda grupa w mniejszych zespołach ozdabiała rybki ze srebrnej tektury tworząc własne kompozycje. Dzieci były zadowolone, uśmiechnięte, pełne inwencji twórczej. Pogoda dopisała, było słonecznie i gorąco, ale na szczęście mogliśmy schronić się w cieniu drzew. Zachęcamy do obejrzenia wszystkich zdjęć w linku poniżej.

    >>>Plener plastyczny <<<


    DZIEŃ DZIECKA Z ANIMATOREM

    Z okazji Dnia Dziecka odbyła się dla naszych Przedszkolaków wesoła impreza na boisku szkolnym. Było bardzo ciekawie i okrywczo. Animatorzy, którzy prowadzili imprezę przenieśli dzieci do świata dzikiego zachodu, Japonii, a także do krainy lodu. Było bardzo wesoło, skocznie i tanecznie. Dzieci miały różne zadania do wykonania: wieszały skarpetki, skakały w workach, łapały kolorowe piłeczki, a to wszystko przy akompaniamencie wesołej muzyki. Całą imprezę sfinansowała Rada Rodziców. Wszystkie zdjęcia z imprezy można obejrzeć w zakładce " GALERIA PRZEDSZKOLA " .

    DZIEŃ MAMY

    Wszystkim Mamom w tym szczególnym dniu życzymy dużo radości, przepięknych laurek i życzeń od swoich pociech. Kolorowych i pachnących bukietów kwiatów, samych słodkości i  miłego wypoczynku.

    Ze względu na pandemię nie możemy niestety w sposób tradycyjny przygotować występów na Dzień Mamy. Jednak każda grupa przygotuje we własnym zakresie krótki program artystyczny, który zostanie nagrany, a następnie przesłany wszystkim Mamom poprzez iPrzedszkole. 


    DZIEŃ ZIEMI - EKOLOGICZNE PRACE DZIECI 

    Z okazji Dnia Ziemi dzieci z grupy Sowy oraz Misie wykonały prace plastyczne z odpadów, wpisując się tym samym w tematykę ekologiczną, która górowała w tych dniach w naszym przedszkolu. Wszystkie prace są bardzo ciekawe i  pomysłowe. Dzieciom i ich rodzicom serdecznie gratulujemy. Prace można obejrzeć w linku poniżej.

    >>>prace dzieci


    MALUCHY UCZĄ SIĘ HYMNU POLSKI

    Drodzy Rodzice,

    w naszym przedszkolu, już od najmłodszych lat są kształtowane u dzieci postawy patriotyczne. Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmiku. Link poniżej

    >>>Maluszki śpiewają hymn Polski


    KARTKA ŚWIĄTECZNA DLA HOSPICJUM

    Nasze Przedszkolaki dołączyły się do szkolnej akcji " Świąteczna ozdoba dla Hospicjum Palium".  Wszystkie prace są umieszczone w linku >>> świąteczne prace


    RODZINNY KONKURS PLASTYCZNY " Najpiękniejsze zakątki Poznania"

    Dziękujemy wszystkim Rodzinom za udział w konkursie plastycznym. Prace są bardzo ciekawe i pomysłowe jeżeli chodzi o zastosowane techniki plastyczne. Wszyscy uczestnicy wykazali się wielkim zaangażowaniem i bogatą wyobraźnią. 

    Dzieci biorące udział w konkurskie otrzymały pamiątkowe dyplomy, a autorzy najciekawszych prac dyplomy i nagrody w postaci książek.  Gratulacje!

    Nadesłane prace można obejrzeć klikając w poniższy link. Jeszcze raz dziękujemy za udział i zapraszamy do kolejnych konkursów!

     

    >>>>prace konkursowe

     


    WYSTAWA PRAC PLASTYCZNYCH O POZNANIU

    Na przełomie lutego i marca w naszym przedszkolu dzieci utrwalały wiedzę na temat naszego miasta. Odbyła się wirtualna wycieczka bimbą po Poznaniu, a dzieci próbowały odgadnąć gdzie te miejsca się znjadują. Nie zabrakło także gwary poznańskiej. Wszystkie szczuny i mele po zjedzeniu pyr z gzikiem rychtowały się do konkursu z wiedzy o Poznaniu. Nawet największe rojbry wykonały prace plastyczne, które zdobią nasze wejście do przedszkola. Poniżej link z pracami dzieci, wystarczy kliknąć.

     

    >>>>prace plastyczne  


    BYŁ SOBIE BALIK

    Było wesoło, kolorowo, z muzyką i tańcami jak przystało na prawdziwy balik. Dzieci miały piękne stroje i wszyscy się świetnie bawili. Jedna grupa wymyślała nawet układ taneczny do piosenki o wirusie. Poniżej kilka zdjęć.

     

     

     


    DZIEŃ BABCI I DZIADKA - występy zdalne

    Chociaż mamy pandemię to nie zapomnieliśmy o babciach i dziadkach. Uroczyste występy dla babci i dziadka odbyły się, chociaż w nieco innej formie. Każda grupa nakręciła film z wystepów, który następnie został przesłany rodzicom w celu przekazania go dalej babciom i dziadkom. A oto kilka zdjęć z występów.

     

     


    KONKURS Z OKAZJI DNIA MISIA

    Drodzy Rodzicec i kochane Dzieci!

    Dziękujemy serdecznie za udział w konkursie. Wszystkie nadesłane prace plastyczne,  wiersze jak i opowiadania były bardzo oryginalne i ciekawe. Różnorodność prac świadczy o wielkim zaangażowaniu i bogatej wyobraźni zrówno dzieci jak i rodziców. Gratulacje!!!

    Dzieci biorące udział w konkurskie otrzymały dyplomy, a prace były pokazywane w poszczególnych grupach.

    Wszystkie nadesłane prace można obejrzeć klikając w poniższy link. Jeszcze raz dziękujemy za udział i zapraszamy do kolejnych konkursów!

     

    >>>>https://drive.google.com/drive/folders/1l8RJLAcZvzAsoDRvkkQlSkz7PRfFWVQZ?usp=sharing


    Prace plastyczne " Moja Ojczyzna"

    Drodzy Rodzice, 

    dziękujemy za nadesłanie prac plastycznych, które były tematycznie związane z rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości. Prace są bardzo piękne i różnorodne. Widać w nich zaangażowanie zarówno rodziców jak i rodzeństwa. Mamy nadzieję, że wspólna praca dała wszystkim dużo radości. Szkoda, że nie możemy wywiesić prac tradycyjnie na naszych tablicach w hollu przedszkola. Na szczęście mamy mozliwość udostępnienia zdjęć drogą elektroniczną. Jeszcze raz gratulujemy pomysłowości, chęci i patriotycznego zaangażowania. Poniżej link z nadesłanymi pracami dzieci.

    >>>>https://photos.app.goo.gl/xjhfvmKsL9h9Udec8


    PODARUJ UŚMIECH HOSPICJUM

    Drodzy Rodzice,

    nasze przedszkolaki przyłączyły się do szkolnej akcji " PODARUJ UŚMIECH HOSPICJUM". Prace, które wykonały będą dostarczone jeszcze w tym tygodniu do hospicjum. A oto parę zdjęć wykonanych prac. 


    PRACA PLASTYCZNA " Moja Ojczyzna "

    Drodzy Rodzice,
    z okazji świętowania 102 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zapraszamy chętnych do wspólnego rodzinnego wykonania pracy plastycznej związanej z tematyką niepodległościową. Wystarczy zrobić zdjęcie wykonanej pracy (technika dowolna) i przesłać na iPrzedszkole (kontakt - Karolina Masiakowska grupa Pszczółki). Wszystkie przesłane zdjęcia prac będą umieszczone na naszej przedszkolnej stronie internetowej.  Dzieci, których ojczyzną jest inny kraj mogą zatytułować pracę "Mieszkam w Polsce". Prosimy, aby prace były podpisane - imię dziecka, pierwsza litera nazwiska oraz grupa. Termin nadsyłania zdjęć - 20.11.2020. 
    Serdecznie zachęcamy 

    Prace nie muszą być skomplikowane, liczą się chęci i zaangażowanie. Chociaż w ten sposób w tym trudnym czasie pandemii możemy wyrazić naszą patriotyczną postawę. Serdecznie zachęcamy do udziału.