• Sezon 2021/22

• 26.11.2021r.  odbyły się zawody szermiercze szkół podstawowych w Wielkopolsce. Nie zabrakło tam oczywiście tam uczniów z naszej szkoły. Dzielnie reprezentowali ZS 5 na planszach w Śremie. Najlepszą zawodniczką w kategorii U-10 okazała się Mira Woźniak, która nie pozwoliła na zadanie nawet 1 trafienia swoim przeciwniczkom w fazie pucharowej. W ścisłej 8mce znalazła się również Alicja Dżumaga. W najstarszej kategorii u chłopców 8 miejsce zajął Eryk Woźniak, brat Miry, który dzielnie walczył do samego końca. W najstarszej kategorii wiekowej, uczennica 8 klasy Olimpia Czapracka wywalczyła 5 miejsce, czyli była tuż za podium. Z kolei w najmłodszej kategorii U-10 u chłopców Bruno Hęćka uczeń 3 klasy uplasował się na bardzo dobrym 7 miejscu. Poniżej podajemy wszystkie miejsca zawodników i serdecznie gratulujemy.

• Złota niedziela dla Miry Woźniak !

9.10.2021 odbyły się „Otwarte Mistrzostwa Bydgoszczy”  Dla jednych były to pierwsze zawody i sprawdzian swoich umiejętności na tle zawodników z całej Polski dla innych zdobywanie kolejnych doświadczeń.

W kategorii 2010-2011 I MIEJSCE ZAJĘŁA MIRA WOŹNIAK , która pokonała w finale Zofię Kociubińską z klubu IKS Leszno.

31 miejsce Emilia Lasik

33 miejsce Liliana Pieczyńska-Majewska

W kategorii najmłodszej nie schodząca z podium Lidia Weinrauder zajęła 3 miejsce tocząc bardzo dobre pojedynki w grupie i w pucharach

6 miejsce Alicja Sikorska

8 miejsce Nicola Sarnowska

9 miejsce Blanka Hudziak

10 miejsce Alicja Dżumaga

We florecie chłopców w najmłodszej kategorii pierwszy raz na turnieju Przemysław Szpruta zakończył zawody bardzo dobrym 6 miejscu.

13 miejsce Bruno Hęćka

W najstarszej kategorii 15 miejsce zajął Eryk Woźniak

• III Memoriał Michała Kosickiego

• PUDŁO LIDKI WEINRAUDER!!🤺🤺🤺 🇵🇱🇵🇱🇵🇱

Świetne 3 miejsce zajęła Lidka Weinrauder w III MEMORIALE IM.MICHALA KOSICKIEGO W BYDGOSZCZY W kategorii U-10 , jej koleżanka Alicja Dżumaga w szerokim finale zajęła bardzo dobre V miejsce.

Jednego trafienia zabrakło Mirze Woźniak, by awansować do szerokiego finału, ostatecznie Mira zajęła 11 miejsce.

W kategorii dziewcząt U-12 Lilianna Pieczynska-Majewska 28 miejsce i Emilka Lasik 31 miejsce.

We florecie chłopców w kategorii U-10 po bardzo dobrych walkach 9 miejsce zajął KASPER PIECZYNSKI-MAJEWSKI z klasy 2a