• Życzymy wspaniałych wakacji :)
     • Życzymy wspaniałych wakacji :)

     • Kochane Dzieci, Szanowni Rodzice,

      Wszystkim życzymy wielu wspaniałych przeżyć podczas bezpiecznych wakacji. A po wakacjach z radością spotkamy się znów, aby przeżywać kolejne niezapomniane przygody.

      Wesołych Wakacji

      Dyrekcja, Nauczyciele i Pracownicy ZS 5

    • Zakończenie roku szkolnego 2020/21
     • Zakończenie roku szkolnego 2020/21

     • W piątek 25 czerwca 2021 r. zakończyliśmy rok szkolny. Uczniowie żegnali się z nauczycielami w klasach, na auli oraz na boisku szkolnym.

      Były łzy wzruszenia, ale też uśmiechy, że ten trudny rok się skończył. Oficjalna uroczystość pożegnania klas ósmych odbyła się w szkolnej auli. Dyrektor placówki Dobiesław Figuła życzył uczniom, nauczycielom i rodzicom udanych wakacji.

      To byl trudny rok dla nas wszystkich. Uczyliśmy się online, pozbawieni tradycyjnych kontaktów. Mimo to w naszej szkole wiele się działo. Uczniowie odebrali w klasach dyplomy oraz nagrody, to był też czas podziękowań nauczycielom.

      Wszystkim życzymy udanych wakacji!

    • Wyniki rekrutacji uzupełniającej do klas pierwszych
     • Wyniki rekrutacji uzupełniającej do klas pierwszych

     • Niniejszym podajemy do wiadomości listę uczniów zakwalifikowanych w wyniku rekrutacji uzupełniającej do klasy 1. sportowej oraz klas 1. ogólnodostępnych na rok szkolny 2021/22. 

      >>> Lista zakwalifikowanych <<<

      Informujemy równocześnie, że aby dokończyć skutecznie proces zapisu dziecka do szkoły należy złożyć  >>> potwierdzenie woli <<<, że będzie uczęszczać do naszej szkoły. Dotyczy to dzieci spoza rejonu szkoły oraz dzieci zapisywanych do klasy sportowej (wypełniano wnioski).  

      Potwierdzanie woli nie dotyczy dzieci, które zostały zgłoszone w rekrutacji i zamieszkują rejon naszej szkoły.  

    • Mali artyści
     • Mali artyści

     • Pogoda dopisuje, więc zorganizowaliśmy w dniu dzisiejszym plener malarski. Dzieciom, z klas pierwszych, zamarzyła się zabawa w malarza i prawdziwa sztaluga. Zrobiliśmy ją w opakowań do pizzy, zabraliśmy farby pod pachę i udaliśmy się na plener malarski- do pobliskiego parku. Uczniowie z klasy 1a oraz klasy 1b zamienili się w prawdziwych artystów. Wszyscy wspaniale się bawili i powstały cudowne dzieła małych malarzy.

    • Rekrutacja uzupełniająca do szkoły
     • Rekrutacja uzupełniająca do szkoły

     • W terminie od 14-15.06 czerwca można składać wnioski o przyjęcie dziecka do szkoły na rok szkolny 2021-22 do klasy ogólnodostępnej lub sportowej(wniosek wraz z załącznikami i oświadczeniami można pobrać internetowo lub osobiście w szkole). Wypełnione wnioski wraz z odpowiednimi załącznikami i stosownymi dokumentami potwierdzającymi spełnianie kryteriów należy złożyć  w sekretariacie Zespołu Szkół nr 5 lub mailowo.

      >>> NABÓR <<<

      Próby sprawnościowe do klasy sportowej odbędą się 17.06.2021 (po umówieniu telefonicznym). Ogłoszenie listy kandydatów, którzy uzyskali pozytywny wynik próby 21.06.2021 r. o godz. 12:00.

      Ogłoszenie listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych nastąpi 22.06.2021 o godz. 12:00.

      Od 22-23.06.2021 rodzice dzieci zakwalifikowanych składają pisemne potwierdzenie woli zapisu dziecka do szkoły. Brak złożenia takiej deklaracji oznacza rezygnację z zapisania dziecka do szkoły i dalszego procesu rekrutacji.

      25.06.2021 o godz. 12:00 zostanie ogłoszona lista dzieci przyjętych i nieprzyjętych do szkoły.

    • Kolejny turnus półkolonii w naszej szkole
     • Kolejny turnus półkolonii w naszej szkole

     • Informujemy, że nasza szkoła organizować będzie półkolonie letnie dla uczniów kl. 1-3 ze środków Urzędu Miasta Poznania. Liczba uczestników w jednym turnusie: 2 grupy po 15 dzieci. Półkolonie wiążą się z odpłatnością 150 zł. Uczeń może skorzystać z półkolonii dofinansowywanych przez miasto tylko raz (nie dotyczy organizowanych półkolonii z Rady Osiedla Wilda).

      Termin półkolonii w naszej szkole: 2-6.08.2021.

      Kartę kwalifikacyjną wraz z regulaminami półkolonii można pobrać. Kartę będzie można odebrać także w wersji drukowanej w dyżurce szkolnej od wtorku 15.06.2021.

      Wypełnioną i podpisaną kartę kwalifikacyjną wraz z załącznikami i regulaminami należy składać w sekretariacie szkoły wyłącznie w terminie 15-21.06.2021 w godzinach 7:30-15:00 (liczba miejsc ograniczona).

      Ogłoszenie listy przyjętych dzieci: 23.06.2021

       

      Dokumenty:

      KARTA KWALIFIKACYJNA UCZESTNIKA WYPOCZYNKU

      REGULAMIN półkolonii 2021

      Wzór oświadczenia o rozliczaniu podatku dochodowego

    • Rekrutacja uzupełniająca do przedszkola
     • Rekrutacja uzupełniająca do przedszkola

     • W terminie od 18-22 czerwca można składać wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola na rok szkolny 2021-22 (wniosek można pobrać internetowo lub osobiście w przedszkolu). Wypełnione wnioski wraz z odpowiednimi załącznikami i stosownymi dokumentami potwierdzającymi spełnianie kryteriów należy złożyć  w sekretariacie Zespołu Szkół nr 5 lub mailowo.

      >>> Dokumenty <<<

      Ogłoszenie listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych nastąpi 25.06.2021 o godz. 12:00.

      Od 26-29.06.2021 rodzice dzieci zakwalifikowanych składają pisemne potwierdzenie woli zapisu dziecka do przedszkola.

      30.06.2021 o godz. 12:00 zostanie ogłoszona lista dzieci przyjętych i nieprzyjętych do przedszkola.

    • Weekend z kulturą - Spektakl na dziedzińcu ZS5
     • Weekend z kulturą - Spektakl na dziedzińcu ZS5

     • Na zakończenie długiego weekendu planowane jest wydarzenie kulturalne w plenerze naszej szkoły.

      Teatr Ewolucji Cienia zaprasza na otwarty pokaz spektaklu  "Fin Amor", który odbędzie się w dniu 6 czerwca o godzinie 21.00 na Dziedzińcu ZS5 w Poznaniu. Spektakl w szczególności dedykowany jest młodzieży i dorosłym, ale można przyjść również z dziećmi.

      O spektaklu:

      Fin Amor czyli miłość dworna - to wzorzec miłości, jaki został stworzony przez literaturę XII wieku, później, w dobie romantyzmu został utrwalony,  a dziś, jak nam się wydaje, może nie w pełni uświadomiony, żyje w każdym z nas.

      Nawiązując do tego wzorca, a także czerpiąc inspiracje z dziejów Tristana i Izoldy stworzyliśmy pełną baśniowego klimatu opowieść o miłości. Jej fabuła wiedzie nas od irracjonalnego, pierwszego impulsu zakochania, przez trudną drogę sprostania kodeksowi rycerskiemu, walkę z pokusami, aż do zwieńczenia trudów i wyrzeczeń. Chociaż jednak akcja jest  bezpośrednio zanurzona w średniowieczu, to dzięki alegorii i symbolice ukrytej w spektaklu sprawiliśmy, że historia naszej pary bohaterów stała się opowieścią o miłości w ogóle, poza granicami Czasu i zmieniających się epok.

      Mamy nadzieję, że powyższa inicjatywa kulturalna znajdzie Państwa  zainteresowanie i ciepłe przyjęcie. 

      Zapraszamy.

    • Półkolonie w naszej szkole
     • Półkolonie w naszej szkole

     • Informujemy, że nasza szkoła organizować będzie półkolonie letnie dla uczniów szkół wildeckich lub dzieci mieszkających na Wildzie ze środków Rady Osiedla Wilda. Wiek dzieci:7-12 lat. Liczba uczestników w jednym turnusie: 2 grupy po 15 dzieci.

      Termin półkolonii w naszej szkole:

      I turnus 9-13.08.2021

      II turnus 16-20.08.2021

      (terminy w pozostałych szkołach wildeckich: na plakacie informacyjnym na stronie szkoły).

       

      Kartę kwalifikacyjną wraz z regulaminami półkolonii można pobrać tutaj. Kartę będzie można odebrać także w wersji drukowanej w dyżurce szkolnej od środy 02.06.2021.

      Wypełnioną i podpisaną kartę kwalifikacyjną wraz z załącznikami i regulaminami należy składać w sekretariacie szkoły wyłącznie w terminie 7-11.06.2021 w godzinach 7:30-15:00 (liczba miejsc ograniczona).

      Ogłoszenie listy przyjętych dzieci: 16.06.2021

      ROW Wildeckie Wakacyjne Półkolonie 2021

      Karta kolonijna 2021 - regulamin

      załącznik nr 1

      załącznik nr 2