• Dziś wybaczcie nam dziewczętom,
            Bo jest przecież Wasze święto.
            Dla nas książki, ciężka praca,
            Nic nie znaczą w Dzień Chłopaka.
            W dniu dzisiejszym, uroczystym,
            Chce być każda mądrym, bystrym
            I pamiętać o chłopakach,
            O ich święcie, o ich latach.

Skoro dzisiaj świętujemy,
            To się uczyć nie będziemy.
            Więc naukę zostawiamy
            I życzenia wam składamy.
            Abyście piękni i mądrzy byli
            I radośnie, w podskokach do szkoły pędzili.
            Pomyślności, szczęścia, zdrowia,
            To od siebie każda doda.

• Zwycięzca konkursu języka angielskiego

• Miło nam poinformować, że reprezentant naszej szkoły -  MATEUSZ ZALEWSKI z KL.6a zdobył I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego MACMILLAN PRIMARY SCHOOL TOURNAMENT  w kategorii klas 4-6.

GRATULUJEMY!

• Dzień kropki

• Dzień Kropki to święto kreatywności i rozwijania ukrytego potencjału, bo przecież każdy ma talent, tylko nie zawsze umiemy go odkryć, potrzebujemy kogoś kto ten talent w nas zauważy.

Święto to swój początek zawdzięcza książce Petera H. Reynoldsa pt. „The Dot”, w której poznajemy historię Vashti, dziewczynki, która nie wierzyła w swoje możliwości plastyczne, ale dzięki malutkiej kropce i nauczycielce plastyki uwierzyła w siebie.

Uczniowie klas 2b i 3b wzięli udział w niezwykłym wydarzeniu – święcie kreatywności, odwagi i zabawy. Biorąc przykład z małej Vashti dzieci dzieliły się swymi mocnymi stronami i odkrywały to, co w nich najlepsze. W każdej klasie pojawiły się także „zadania w kropki”. Nie zabrakło także kropek trójwymiarowych, które można było stworzyć za pomocą specjalnej aplikacji.

Ten dzień przypomniał wszystkim, że w każdym z nas jest coś wyjątkowego.

• Szatnia na miarę mistrza

• Dzięki wolontariuszom ze sklepu "Leroy Merlin Posnania" oraz funduszom z "Fundacji Leroy Merlin Polska" nasi uczniowie mogą korzystać z wyremontowanych pomieszczeń.

W ramach projektu "Szatnia na miarę mistrza" zostały wyremontowane 2 szatnie oraz korytarz przy sali gimnastycznej. Poniżej zamieszczamy zdjęcia.

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i ogromny wkład pracy!