• Biblioteka zdalnie

• Drodzy Czytelnicy, Mali i Duzi !

Biblioteka Szkolna, podobnie jak szkoła przez pewien czas będzie zamknięta.

Zostańcie w domu i czytajcie książki –  zarówno te z własnej biblioteczki jak i online.

Biblioteki cyfrowe, archiwa i wirtualne muzea – to miejsca, które są dostępne przez całą dobę!

Polecam Wam listę bibliotek i instytucji  z ofertą książek online i ebooków, z której, mam nadzieję, skorzystacie.

Zajrzyjcie., sprawdźcie … Może warto …

Biblioteka zdalnie

Lektury zdalnie

Życzymy miłych chwil z książką!

Dbajcie o siebie.  Do zobaczenia w szkole!

• WYNIKI KONKURSU NA NAJPIĘKNIEJSZĄ SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

• 1 grudnia 2021r. zakończył się konkurs na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową zorganizowany przez Radę Rodziców.

Uczestnicy wraz z rodzinami przygotowali prace, które nawiązywały do tajemnicy Bożego Narodzenia z Betlejem.

Tradycja budowy szopek bożonarodzeniowych trwa po dziś dzień. Szopki symbolizujące pokój, miłość i nadzieje, towarzyszą corocznym obchodom Bożego Narodzenia. Buduje się je w kościołach, zdobią nasze domy, szkoły, rynki polskich miast, instytucje i organizacje. Chcąc podtrzymywać i kultywować tę tradycję Rada Rodziców SP42  zorganizowała konkurs Szopek Betlejemskich.

Oto zwycięzcy:

W kategorii klas 4 - 8:
            1 miejsce Hubert J. kl. 4a
            Wyróżnienie 1: Bazyli J.7b
            Wyróżnienie 2: Amelia i Stanisław K. kl. 6a i 7c

W kategorii klas 1 - 3:
            I miejsce: Julia G. kl. 2b
            Wyróżnienie 1: Dawid K. 1c
            wyróżnienie 2: Maja K. 3a

Serdecznie gratulujemy!

Uczestnicy konkursu zostaną nagrodzeni podczas świątecznych spotkań klasowych.

Już we wtorek Rada Rodziców rozpocznie świąteczne licytacje najpiękniejszych ozdób wykonanych przez uczniów i ich rodziców.

Zapraszamy do udziału - Rada Rodziców SP nr 42 | Facebook