• Zapisy do klas I

• Informujemy, że od dnia 28.03 do 14 kwietnia 2022 r. trwają ZAPISY DO KLAS I-ych (ogólnodostępnych i sportowej) Szkoły Podstawowej nr 42 im. Bolesława Chrobrego.

W naszej szkole zapraszamy do klas pierwszych:

- klasa sportowa o profilu szermierka

- klasy ogólnodostępne.

Rekrutacja do kl. I będzie odbywać się elektronicznie. Dzieci do klasy sportowej będą także zapraszane do odbycia próby sprawnościowej po złożeniu wniosku.

Można zapisać dziecko:

Znajdują się tutaj także niezbędne załączniki do składanych wniosków (do klas ogólnych i sportowej)

Do klasy sportowej należy dodatkowo złożyć oświadczenie:

>>> Oświadczenie do klasy sportowej <<<

Testy sprawnościowe do klasy sportowej są planowane od 4-8.04.2022 r. W tej sprawie będziemy kontaktować się bezpośrednio z rodzicami dzieci wnioskującymi o przyjęcie do klasy szermierczej. Z tego też powodu sugerujemy, aby wnioski do lasy sportowej składać do 4.04.2022. Wyniki prób sprawnościowych zostaną opublikowane 12.04.2022 r.

Rodzice dzieci zamieszkałych w rejonie szkoły składają ZGŁOSZENIE (bez załączników)

Informator nt. rekrutacji i procedur można znaleźć tu:

>>> INFORMATOR <<<

Ogłoszenie wyników naboru podstawowego nastąpi 10.05.2022 r.

Kandydatów zapraszam

i wszystkich serdecznie pozdrawiam

Dyrektor Zespołu Szkół nr 5

• Zapisy do szkoły

• W związku z ogólną sytuacją zdrowotną nie organizujemy (jak w minionych latach) wielkiego grupowego spotkania w naszej szkole.

Proponujemy jednak "Wirtualne Drzwi Otwarte". Zapraszamy wszystkich: rodziców i dzieci do "zdalnego" odwiedzenia Szkoły Podstawowej nr 42. Mimo trudnych czasów chcemy dać się poznać.

Zdajemy sobie sprawę, że nie jest łatwo oddać atmosferę naszej szkoły, którą budujemy latami. Jednak chcemy przedstawić wyjątkowe miejsce, jakim jest Szkoła Podstawowa nr 42, przedstawić uczniów i ich życie, a także pracowników i nauczycieli. Mamy nadzieję, że będzie to namiastką osobistego kontaktu.

Wierzymy, że obejrzenie tych krótkich filmów przybliży rodzicom i dzieciom naszą szkolną społeczność, pomoże zweryfikować wyobrażenia i ułatwi podjęcie decyzji :)

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej szkoły.

Planujemy także inną formułę drzwi otwartych w postaci spacerów po szkole, o terminach będziemy informować na stronie www szkoły.

• 8 marca – niech to będzie dzień radosny.

Życzymy więc wszystkim KOBIETOM:

dużo kwiatów, dużo wiosny,

dużo zdrówka i miłości,

moc uśmiechów i słodkości.

Niech dla Pań i Koleżanek słońce świeci.

Niech Wam czas radośnie leci.

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet!

• DZIECI Z POLSKI - DZIECIOM Z UKRAINY

• Uczniowski Samorząd Szkolny wraz z Radą Rodziców organizuje akcję DZIECI Z POLSKI - DZIECIOM Z UKRAINY.

Dołączamy do akcji Fundacji Bilingwo.

Prosimy o jednorazowe pieluchy, mleko modyfikowane, jedzenie w słoiczkach dla niemowlaków, odżywki witaminowe dla dzieci, środki higieny dla niemowląt.

W holu szkoły przy dyżurce, od 8:00 do 15:30 będą stały kartony, do których można wkładać przyniesione dary.

JESTEŚMY SERCEM Z UKRAINĄ!!!!!