• Święto Odzyskania Niepodległości
     • Święto Odzyskania Niepodległości

     • "Naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości.”  

      Jutrzejsze Święto Odzyskania Niepodległości stało się okazją do nietypowych lekcji historii. Zaczęły się one od uroczystego spotkania w auli szkoły, gdzie chór zaśpiewał pieśni patriotyczne. Później uczniowie naszej szkoły odwiedzili Cmentarz Zasłużonych Wielkopolan oraz obiekty związane z wydarzeniami historycznymi - Bazar, Katedrę Poznańską czy Pomnik Powstańców Wielkopolskich. Młodsi uczniowie wykazali się kreatywnością i talentem artystycznym, tworząc tematyczne prace artystyczne.

      Nasi Przedszkolacy również świętowali uroczyście Rocznicę Odzyskania Niepodległości 

      Ten Wielki Dzień Przedszkolacy obchodzili bardzo uroczyście już od samego rana. Wszystkie dzieci ubrane na galowo i udekorowane w wykonane przez siebie kotyliony odśpiewały hymn Polski. Grupa Pszczółki przygotowała uroczysty program artystyczny. Był polonez, przedszkolny poczet sztandarowy oraz piosenki patriotyczne. W tym dniu dzieci udały się także na spacer, aby złożyć kwiaty pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich. 

      Nie są to jednak działania jednorazowe związane z konkretnym świętem narodowym. Nasi przedszkolacy uczą się patriotyzmu na co dzień już od najmłodszych lat. Poznają symbole Polski, takie, jak godło i flaga. Uczą się znaczenie słów: OJCZYZNA I PATRIOTA, ale także poznają życiorysy sławnych Polaków, m.in. w książce Wioletty Piaseckiej, pt. „Ignaś – opowieści patriotyczne” – mówiącej o dziecięcych latach przyszłego patrioty i wielkiego pianisty Jana Ignacego Paderewskiego. Dzieciom nie są również obce przygody niedźwiadka Wojtka, który towarzyszył żołnierzom armii gen. Andersa w walce od Persji po Szkocję. Bardzo ważne miejsce w wychowaniu patriotycznym każdego Polaka ma również wiersz Władysława Bełzy, pt. „Katechizm małego polskiego dziecka”. Wiersz, który znają całe pokolenia Polaków, a którego większość z nas uczyła się właśnie w przedszkolu. Poniżej parę zdjęć z obchodów patriotycznych. Wszystkie zdjęcia dostępne będą w GALERII PRZEDSZKOLA w zakładce PRZEDSZKOLE. Zachęcamy do obejrzenia. 

    • VI Ogólnopolski Turniej z okazji Święta Niepodległości
     • VI Ogólnopolski Turniej z okazji Święta Niepodległości

     • Bardzo intensywne dwa weekendy za nami. Ledwo ochłonęliśmy po zawodach w Bydgoszczy, a już tydzień później czekały nas zmagania w Toruniu! Toruń ugościł Nas piękną pogodą i.... medalami! Mira Woźniak po raz trzeci z rzędu stanęła na najwyższym stopniu podium. W finale przegrywała 1:5 - nie poddała się, pokazując silny charakter wygrała ostatecznie z zawodniczką z Wrocławia 8:6.

      Bardzo dobrze spisała się w najmłodszej kategorii Amelka Urbanek, która zajęła 7 miejsce. Amelka walczyła dzielnie i dzięki determinacji zakończyła turniej na tak dobrym miejscu.

      Floret kobiet

      21 miejsce Maria Pinkowska

      48 miejsce Weronika Martyniuk

      43 miejsce Alicja Sikorska

      13 miejsce Zofia Dróżdż

       

      Floret męski

      47 miejsce Kacper Mroziński

      38 miejsce Damian Dadej

      33 miejsce Damian Giec

      16 miejsce Robert Sammler

      33 miejsce Iwo Basiak

      27 miejsce Bruno Hęćka

      17 miejsce Tomasz Bitner

      16 miejsce Antoni Pałach

    • Program: Zbieraj baterie i telefony!
     • Program: Zbieraj baterie i telefony!

     • Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu edukacyjnego dla szkół: ZBIERAJ BATERIE i TELEFONY! Dzięki tej akcji możemy zdobyć nagrodę dla szkoły. Więcej szczegółów w linku:

      ZBIERAJ BATERIE I TELEFONY

      W tym roku Partnerem specjalnym programu jest firma T- Mobile, z którą organizowany jest dodatkowy konkurs dla użytkowników telefonów komórkowych pt.: "Planeta ma znaczenie. Zbieraj telefony".

      Konkurs: PLANETA MA ZNACZENIE!

      Szkoły, które do 31 grudnia br zbiorą największa masę telefonów komórkowych, mogą liczyć na cenne nagrody o łącznej wartości ponad 80 000 złotych, jak multimedialna sala językowa, gry planszowe.

      Włączcie się do programu!

    • Mira znów wygrywa!
     • Mira znów wygrywa!

     • Mira Woźniak drugi turniej z rzędu stanęła na najwyższym stopniu podium tym razem w Bydgoszczy. W grupie przegrała jedną walkę z zawodniczką, z która spotkała się później w finale, wyciągnęła wnioski i w pięknym stylu wygrała pojedynek. Na tym turnieju reprezentowało naszą szkołę inni zawodnicy:

      25 miejsce Damian Dadej

      27 miejsce Kacper Mroziński

      29 miejsce Robert Sammler

      39 miejsce Damian Giec

      12 miejsce Maria Pinkowska

      26 miejsce Antoni Pałach

      37 miejsce Tomasz Bitner

      39 miejsce Bruno Hęćka

      55 miejsce Basiak Iwo

      23 miejsce Blanka Hudziak

      27 miejsce Alicja Sikorska

    • Mira Woźniak wygrywa ogólnopolski turniej w Gdańsku
     • Mira Woźniak wygrywa ogólnopolski turniej w Gdańsku

     • W Gdańsku odbył się XV turniej „O Puchar Rajców Gdańskich”. W kategorii do lat 11 na najwyższym stopniu podium stanęła Mira Woźniak, która nie przegrała w turnieju ani jednej walki. Co więcej żadna z zawodniczek nie zbliżyła się w walkach bezpośrednich punktowo do Miry. Jest to ogromny sukces naszej uczennicy. Wielkie gratulacje!