• Pani Halina Frąckowiak w naszej szkole
     • Pani Halina Frąckowiak w naszej szkole

     • W dniu 23.11.2023 r. mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole gwiazdę polskiej piosenki Panią Halinę Frąckowiak.  

      W związku z tym odbyły się dwa spotkania z uczniami. Pierwsze dla grupy starszej, w którym wzięli udział uczniowie klas siódmych i ósmych oraz niektóre klasy z poziomu 4, 5, 6. Przedstawiciele samorządu szkolnego przeprowadzili z Panią Haliną wywiad, podczas którego nasza Gwiazda odpowiadała na pytania, a także nawiązywała bezpośredni dialog z uczniami. Zwracała uwagę na to, że sam talent nie zawsze decyduje o tym czy ktoś odnosi sukces sceniczny, że równie istotny jest czas i okoliczności, w których akurat się znajdujemy, a które decydują o naszej dalszej drodze. Opowiadała o trudnościach, które wynikają z wykonywania zawodu piosenkarki. Pani Halina podkreślała, że istotna jest pracowitość i zwłaszcza przekonanie, że na pewno chce się tę konkretną rzecz robić w życiu. Starała się przekonać uczniów co do tego, że pieniądze nie są największą wartością w życiu, bo tego co najcenniejsze nie nabędzie się za pieniądze. A najcenniejsze jest, aby szukać dobra, prawdziwego piękna, osobistego rozwoju przez całe życie. Przyznała się uczniom, że sama aktualnie jest zapisana na dwa kierunki studiów, czyli nie przestaje się uczyć. 

      Drugie spotkanie z klasami 1-3 miało na celu zachęcenie uczniów do czytania. Pani Halina czytała dzieciom baśń o Warsie i Sawie. Rozmawiała z dziećmi na temat bajek. Dzieci chętnie zabierały głos. Potem był czas na wykonanie klasowych zdjęć z Gwiazdą. 

      Czas bardzo szybko uciekał podczas spotkania i trzeba było skrócić chwile przeznaczone na rozdawanie autografów. Nasz Gość musiał zdążyć na pociąg do Warszawy. Udało się jeszcze na koniec podziękować za spotkanie i pogratulować kwiatami 60-tej rocznicy pracy artystycznej, która przypadła w bieżącym roku. Dowiedzieliśmy się, że koncert Pani Haliny Frąckowiak odbędzie się w Poznaniu w lutym 2024 r. Zaprosiliśmy też Gwiazdę do kolejnych odwiedzin u nas. 

      Wszystkim zaangażowanym w zorganizowanie i przeprowadzenie tego wyjątkowego spotkania serdecznie dziękujemy. Z pewnością zostanie zapisane wśród najlepszych wydarzeń w historii naszej szkoły. 

    • Nagrody za Talenciaki
     • Nagrody za Talenciaki

     • Bardzo serdecznie dziękujemy za ogromne zaangażowanie podczas zbierania Talenciaków w ramach akcji Szkoła Pełna Talentów. Z przyjemnością informujemy, że dotarły do nas pierwsze nagrody. Jest to zestaw 11 gier planszowych.

      Dziękujemy za przekazywanie Talenciaków na konto naszej szkoły.

    • Zwiedzanie zakładu Volkswagen w Poznaniu-Antoninku
     • Zwiedzanie zakładu Volkswagen w Poznaniu-Antoninku

     • Uczniowie klasy 6b zwiedzili zakład Volkswagen Poznań. tak jak napisano na stronie zakładu, wycieczka była fascynująca podróżą w głąb nowoczesnej technologii-robotów, które zastąpiły ludzi w produkcji samochodów. Dzieci mogły zaobserwować, jak zorganizowany jest proces produkcji i jak logistycznie został on rozwiązany. Wycieczka miała nie tylko charakter zawodoznawczy, ale i zastosowanie fizyki w praktyce można było obejrzeć.

      Za tydzień grupa uczniów klas 7 i 8 będzie miała okazję również to zobaczyć.

    • Święto Odzyskania Niepodległości
     • Święto Odzyskania Niepodległości

     • Obchody Dnia Niepodległości w naszej szkole to nie tylko wspólne spotkanie w auli czy w klasie. To wyjątkowy moment, kiedy podczas rozmów czy spaceru możemy wspominać patriotów -  szlachetnych i bohaterskich ludzi, dzięki którym możemy żyć w niepodległym kraju. Dziękujemy!

    • Puchar Ursynowa
     • Puchar Ursynowa

     • Alicja Sikorska i Blanka Hudziak nie zwalniają tempa! 

      Kolejny turniej z rzędu podopieczne Pani Trener Luizy Wojewódzkiej spotkały się w finale! Tym razem w Warszawie, gdzie odbył się XXV Turniej Szermierczy „O Puchar Ursynowa”. Zwyciężczynią tego turnieju była Alicja, a Blanka wróciła ze srebrny medalem.