• Zajęcia antydyskryminacyjne

Architektura dawnych cywilizacji w Minecraft

Podczas zajęć dodatkowych realizujemy wiele ciekawych projektów. Jednym z nich było wykorzystanie znanej uczniom gry Minecraft do utrwalania wiedzy na temat architektury starożytnych cywilizacji, którą poznawaliśmy przy okazji analizowania ich historii oraz zasad tam panujących.

Naszą drogę w budownictwie rozpoczęliśmy od jaskiń okresu prehistorycznego, następnie przeszliśmy do osad neolitycznych, starożytnej Mezopotamii i Egiptu. Projekt powstał z inspiracji i zainteresowań uczniów. Efekt naszych prac przedstawia poniższy film.

Życzymy miłego oglądania!

Architektura dawnych cywilizacji w Minecraft

Baśnie z różnych krajów

Każdy z nas zna baśń  ,,O rybaku i złotej rybce" czy ,,Kopciuszku". Ale jakie bajki i baśnie poznają nasi rówieśnicy w innych częściach świata? Jak wygląda świat w nich przedstawiony? Czy różni się od naszego? Czy jest bardzo podobny?

Na naszych zajęciach dodatkowych wspólnie zastanawialiśmy się nad tym i zaczytywaliśmy się w bajkach i baśniach z różnych krajów świata. Postanowiliśmy wybrać kilka i nagrać je, by móc ich mądrość szerzyć dalej. Poniżej mogą Państwo poznać efekty naszej pracy.

Życzymy miłego oglądania!

Baśnie z różnych stron świata

Wspomnienia wojenne - czytanie performatywne

Okres II wojny światowej to tragiczny czas w naszej historii. Dowiadujemy się o nim z licznych książek i filmów. Często zapominamy jednak o jednym ważnym źródle informacji – wspomnieniach.

Na naszych zajęciach dodatkowych, wraz z uczniami klas siódmych i ósmych, poznawaliśmy losy osób doświadczonych II wojną światową. Wspólnie czytaliśmy, analizowaliśmy i dyskutowaliśmy o przyczynach jej wybuchu, panującej w tych czasach dyskryminacji oraz losach bohaterów wspomnień. W ramach naszych działań powstał projekt ,,Wspomnienia wojenne - czytanie performatywne", w którym użyczyliśmy naszych głosów autorom wybranych wspomnień. Film z projektu będą mogli Państwo niedługo zobaczyć na naszej stronie.