• Zakończenie roku szkolnego

• W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły odbierali świadectwa za rok szkolny 2019/20. Każdy z uczniów i pracowników szkoły otrzymał też nagrodę w postaci porcji lodów naturalnych zasponsorowanych przez Radę Rodziców przy naszym Zespole Szkół. Wielka radość i wielkie podziękowanie.

Każde zakończenie roku szkolnego wiąże się z przyznawaniem wielu nagród i tytułów. Mamy przyjemność ogłosić, że Absolwentem Roku 2019/20 została Wiktoria K. z kl. VIIIa

Od bieżącego roku szkolnego nastąpiła (po przerwie funkcjonowania gimnazjów) reaktywacja tradycji przyznawania naszego wyjątkowego odznaczenia. Jest nim Medal im. Bolesława Chrobrego. To nagroda dla najlepszych, najaktywniejszych i najbardziej uspołecznionych w długim okresie czasu. Medal ten jest przyznawany od roku 1974. W tym roku uhonorowani zostali: Wiktoria K. z kl. VIIIa oraz Piotr P. z kl. VIIIb.

Wszystkim naszym uczniom składamy gratulacje w związku z zakończonym rokiem szkolnym oraz życzymy wspaniałych wakacji.

• Rekrutacja uzupełniająca do kl. I - terminy

• Od dnia 1.07.2020 r. rozpoczyna się rekrutacja uzupełniająca do klas I. Zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z harmonogramem. W sprawie prób sprawnościowych do klasy sportowej prosimy kontaktować się z trenerem: tel. 608763257.

1. Terminarz rekrutacji

2. Zgłoszenie do szkoły (dla dzieci z obwodu) - TUTAJ

3. Wniosek do szkoły (dla dzieci spoza obwodu) - TUTAJ

4. Informator dla rodziców - TUTAJ

5. Skrót informacji dla rodziców - TUTAJ

6. Oświadczenie do klasy szermierczej - TUTAJ

• Informacja dot. rekrutacji do szkół ponadpodstawowych

• Informujemy, że pojawiły się nowe informacje dotyczące rekrutacji ósmoklasistów do szkół ponadpodstawowych. Regulaminy oraz niezbędne dokumenty zostały opublikowane na stronie, na której odbywać się także będzie elektroniczna rekrutacja do ww. szkół: www.nabor.pcss.pl

Szukając szkoły dla siebie uczniowie mogą wybrać sześć szkół i w każdej szkole wybrać sobie nieograniczoną liczbę oddziałów.

Oto link do niezbędnych dokumentów podczas rekrutacji. Warto się z nimi zapoznać już teraz:

• Duży czy mały dzisiaj świętuje,

Dziś każdy jest dzieckiem i się raduje.

Małych przyjemności, wielkich miłości,

zdrowia, szczęścia i przyjemności.

Każdemu życzymy tego, co potrzebuje!

W Dniu Dziecka każdy z nas świętuje!

Niespodzianka

• Próby sprawnościowe do klas szermierczych

• Informujemy, że  związku z częściowym przywróceniem działalności szkoły odbędą się testy sprawnościowe do klas szermierczych w dniach 1-3.06 br.

Wszyscy zainteresowani powinni zostać telefonicznie powiadomieni i zaproszeni na indywidualne spotkanie w ww. dniach. Testy odbędą się z zachowaniem procedur sanitarnych na terenie boiska, lub w razie niepogody w sali gimnastycznej.

• Nowe terminy związane z rekrutacją do szkoły podstawowej

• W związku z planowanym częściowym uruchomieniem zajęć szkolnych zostanie dokończona procedura rekrutacji do szkoły podstawowej.

W dniach 1-3.06.2020 zostaną przeprowadzone próby sprawnościowe do klas szermierczych

5.06.2020 godz. 12:00 - ogłoszenie wyników prób sprawnościowych

17.06.2020 godz. 12:00 - ogłoszenie listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych

do 23.06.2020 - potwierdzanie woli rodziców kandydata o wyborze szkoły

29.06.2020 godz. 12:00 - publikacja listy przyjętych i nieprzyjętych kandydatów

>>>ZARZĄDZENIE <<<

• Częściowe wznowienie zajęć na terenie ZS 5 od 1.06.2020

• Informujemy, że od 1.06.2020 r. następuje częściowe odwieszenie zajęć stacjonarnych na terenie Szkoły Podstawowej nr 42 w zakresie zajęć opiekuńczo-wychowawczych, konsultacji oraz działalności biblioteki. Wszystkie niezbędne informacje i obowiązujące procedury wraz z dokumentami zostały przekazane zainteresowanym przez dziennik elektroniczny.

Nadal realizowana będzie edukacja zdalna jako podstawowa forma realizowania programów nauczania.

• Uruchomienie zajęć w przedszkolu od 25.05.2020 r.

• Informujemy, że od poniedziałku zostają wznowione zajęcia w przedszkole w ramach obostrzeń wynikających z zachowania reżimu sanitarnego związanego z COVID-19. Wszystkie informacje ne ten temat zostały przekazane rodzicom przez platformę iPrzedszkole.

Zarządzenie dyrektora opublikowano przez iPrzedszkole.

• Wyniki konkursu "Polska jest piękna i jestem z niej dumny"

• Drodzy Uczniowie!

Bardzo dziękuję za wszystkie piękne prace, które otrzymałam. Wykazaliście się dużą kreatywnością i pomysłowością. Sądzę, że wszyscy dorośli mogą się od Was czegoś dzięki nim nauczyć. Pokazaliście, jak Wy widzicie piękno naszego kraju. Cieszę się, że tak wspaniałe pokolenie rośnie pod naszymi skrzydłami. 😊

Wasze prace podzieliłam na dwie grupy wiekowe: 1-3 i 4-8. Poniżej przedstawiam wyniki konkursu.

Pierwsze miejsce – Zosia D. klasa 1a

Drugie miejsce – Melania Sz. Klasa 3b

Trzecie miejsce – Oliwia K. klasa 2b

Pierwsze miejsce – Wiktoria K. klasa 6c

Drugie miejsce – Basia K. klasa 5c

Trzecie miejsce – Iza M. klasa 7a

Wszystkim bardzo gratuluję!  Mam nadzieję, że na zakończenie roku będę mogła Was nagrodzić i wirus nam w tym nie przeszkodzi. 😊

Wszystkie otrzymane od Was prace umieściłam w >>> PREZENTACJI <<<, żeby pokazać, jak wygląda nasz kraj Waszymi oczami. Jeszcze raz wszystkim Wam gratuluję pomysłowości, kreatywności i zdolności. 😊

Serdecznie pozdrawiam

Katarzyna Witek

• Rozstrzygnięcie świetlicowego konkursu "Wiosna, ach to ty"

• Dziękujemy za wszystkie przesłane prace oraz wysiłek włożony w ich wykonanie. Efekt przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Dziękujemy za włożony trud i to, że pamiętaliście o świetlicy. Wszystkie prace były równie pomysłowe i oryginalne, więc postanowiłyśmy nie wyłaniać jednego zwycięzcy.

Wszyscy zasługujecie na pierwsze miejsce! GRATULUJEMY!