• Egzamin Ósmoklasisty!

• Drodzy uczniowie,

Zbliża się dla Was ważny moment – egzamin ósmoklasisty, który jest kolejnym krokiem w Waszej edukacyjnej podróży. Pragniemy przekazać Wam słowa wsparcia i życzyć powodzenia w tym wyzwaniu.

Teraz nadszedł czas, abyście zaufali swoim umiejętnościom i wykorzystali wszystko, czego nauczyliście się do tej pory. Pamiętajcie, że nie jesteście sami – macie wsparcie swojej rodziny, nauczycieli i przyjaciół. Wasz sukces zależy od Waszego zaangażowania, ale również od zdolności do zachowania spokoju i koncentracji w trakcie egzaminu.

Życzymy Wam jasnych myśli, spokoju i pewności siebie podczas rozwiązywania zadań. Miejcie wiarę w swoje umiejętności i pamiętajcie, że jesteście w stanie osiągnąć wszystko, co sobie założycie. Wasze marzenia są w zasięgu ręki, a ten egzamin to tylko kolejny krok na drodze do ich realizacji.

Trzymamy kciuki za Was wszystkich! Niech ta energia i pozytywne myśli towarzyszą Wam podczas egzaminu. Pamiętajcie, że jesteście niezwykli, a Wasza przyszłość jest pełna nieskończonych możliwości.

Powodzenia!

• Zapraszamy na przedstawienie

• Po raz kolejny mamy przyjemność zaprosić dzieci i dorosłych, zwłaszcza związanych z naszą szkołą na spektakl komediowy Dobrze, Lepiej, Katastrofa.
            Będzie on wystawiany na dziedzińcu naszej szkoły za tydzień w dn. 29.05.2023 o godz. 17:30. Wstęp bezpłatny.

Kilka dni później 3.06. w sobotę będziemy organizować nasz szkolny festyn, który w tym roku odbędzie się pod tytułem Życie w PRL-u. Dlatego może stać się dodatkową inspiracją na tę okoliczność :)

Jedno i drugie wydarzenie tematycznie nawiązują do tego samego okresu sprzed prawie 50-ciu lat, gdy życie w czasach PRL-u stało się bardziej znośne, a miejscami wręcz komiczne, lub jak niektórzy wolą tragi-farsą.

Dobrze, lepiej, katastrofa to spektakl osadzony w rzeczywistości Polski z lat 70- tych.  To okres często nierealnie utożsamiany z czasem dobrobytu, podczas gdy nasz kraj był wówczas co najwyżej najweselszym barakiem w obozie socjalistycznym. Czy z historii dekady lat siedemdziesiątych można wysnuć prawdę uniwersalną, wartą popularyzacji? Widzimy dwie takie prawdy. Pierwsza mówi o systemie socjalistycznym  nienadającym się do zreformowania na tyle, aby móc zaspokoić potrzeby konsumpcyjne obywateli. Dowcip z tamtych lat ujmował to tak: gdyby nasz system wprowadzić na Saharze, to po tygodniu zabrakłoby piachu. Druga: nawet zaspokojenie wszystkich potrzeb materialnych nie spowoduje zaniechania potrzeby wolności! Taka jest chyba natura, jeśli nie człowieka w ogóle, to części ludzi na pewno. Sytość nie może zagłuszyć potrzeby wolności, ani też  zmącić jasności widzenia, czy oceny  tego, co dzieje się wokół nas.

Czy komediowa forma spektaklu może mierzyć się z tym tematem? Przekonajcie się sami.

Spektakl łączy pokolenia,  zapraszamy więc całymi rodzinami od dziecka po seniora. Dzieci odkryją zupełnie nową dla nich rzeczywistość lat 70-tych, dorośli odetchną z ulgą ,  że to już minęło, a seniorzy pewnie uśmiechną się na wspomnienie swojej młodości.
            Dobra zabawa gwarantowana!

Spektakl powstał w ramach programu OFF Polska organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz środków budżetowych Miasta Poznania.

Cieszymy się, że po raz kolejny Teatr Ewolucji Cienia zaprezentuje nam swoje przedstawienie i że możemy zaprosić na nie wszystkich: dzieci, dorosłych, seniorów, którzy są związani z naszą szkołą.

• Wiosna w obiektywie

• Prezentujemy wyniki konkursu fotograficznego
            "Wiosna w obiektywie"

Daniel Miaczkowski kl.2b

Samuel Malinowski kl.2c

Maria Matylla kl.3b

Zosia Matylla kl.4b

Dominik Gutowski kl.8b

Maja Krzywińska kl.4a

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!
            Dyplomy oraz nagrody zostaną wręczone w dniu zakończenia roku szkolnego.

• Wyniki konkursu

• Zamieszczamy długo wyczekiwane wyniki konkursu z języka niemieckiego pt. Frohe Ostern! Hallo Frühling!

I miejsce:Dominik Gutowski, kl. 8b

II miejsce: Maria Pinkowska, kl. 6a

III miejsce: Martyna Gruszka, kl. 5b oraz Filip Gruszka, kl. 8b

wyróżnienie: Zuzanna Zabielska, kl. 4b

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

• Kopciuszek

• Kilka dni temu mieliśmy okazję obejrzeć szkolne przedstawienie pt. "Kopciuszek", wystawione przez uczniów klas ósmych naszej szkoły. Przedstawienie to z pewnością zasługuje na pochwałę za poziom przygotowania oraz profesjonalizm.

Przedstawienie rozpoczęło się w sposób bardzo zaskakujący i intrygujący. Wszyscy aktorzy byli ubrani w stroje z epoki, co natychmiast przeniosło widzów w świat baśniowej opowieści. W trakcie trwania spektaklu aktorzy wykazali się nie tylko świetnymi umiejętnościami aktorskimi, ale także niesamowitą energią i zaangażowaniem, co pozwoliło publiczności na całkowite wciągnięcie się w historię Kopciuszka.

W trakcie przedstawienia nie brakowało także momentów humorystycznych, które skutecznie rozbawiły publiczność.

Na koniec, należy pochwalić aktorów za świetną grę zespołową, której efektem był naprawdę niezapomniany spektakl. Zarówno scenografia, jak i kostiumy były dopracowane w najmniejszym szczególe, co pozwoliło na pełne zanurzenie się w klimacie baśniowej opowieści.

Spektakl ten na pewno zostanie na długo zapamiętany przez widzów.

Reżyseria: Marzena Ratajczyk

Fotografia: Jacek Kaczurba