• Solidarni z Ukrainą

• Drodzy Rodzice i Uczniowie,

w związku z tragiczną sytuacją wojny na Ukrainie chcemy przyłączyć się do akcji Fundacji Bilingwo, która organizuje pomoc rzeczową dla rodzin ukraińskich. Fundacja współpracuje z ZS5, pomagając całym rodzinom, a w szczególności dzieciom obcojęzycznym, które uczęszczają zarówno do szkoły, jak i do naszego przedszkola, chcąc przystosować się do życia w naszym kraju.

Dlatego zachęcamy Państwa do przynoszenia artykułów pierwszej potrzeby, takich, jak: śpiwory, ciepłe koce, karimaty, ręczniki, ciepłą odzież (nie używaną, a jeżeli to czystą i w dobrym stanie), środki czystości (m. in. mydła, żele pod prysznic, chusteczki mokre i suche, pieluchy, środki higieny osobistej dla kobiet, ręczniki papierowe i inne), a także suchy prowiant (suche jedzenie z dłuższą datą przydatności) oraz soki.

Wszystkie te produkty będzie można przynosić do dyżurki naszej szkoły w godzinach jej pracy (8.00 - 15.00). Produkty można także dostarczyć do biura Fundacji na ul. Wrocławską 25/3 w Poznaniu.
            Telefon kontaktowy do Fundacji: 791 088 630.

Z góry dziękujemy za pomoc i ludzką solidarność.

• Laboratoria Przyszłości

• Z przyjemnością informujemy, o doposażeniu naszej szkoły w nowoczesne narzędzia i pomoce dydaktyczne potrzebne w rozwijaniu zdolności manualnych, technicznych, a także samodzielnego i krytycznego myślenia. Zakup pomocy był możliwy dzięki dotacji z rządowego programu Laboratoria Przyszłości.

• Światowy Dzień Kota

• 17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota. W Polsce obchodzony był po raz pierwszy w 2006 r. z inicjatywy miesięcznika "Kot" i Cat Club Łódź.

Ma podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, które miały kiedyś dom, ale go straciły, a także uwrażliwienie ludzi na często trudny koci los.

Urząd Miasta Poznania zaprasza do włączenia się w obchody Światowego Dnia Kota, który przypada 17 lutego 2022 r.

Przez dwa najbliższe tygodnie (14 - 27 lutego) w mieście planowana jest zbiórka karmy dla kotów, która zostanie przekazana osobom i fundacjom społecznie pomagającym zwierzętom.

Również nasza szkoła włączyła się do tej akcji. Możecie przynosić puszki, saszetki oraz suchą karmę do pani Małgorzaty Grygier.

Lubisz Koty? Przynieś karmę!

Nie lubisz kotów? Też przynieś! Okaż dobre serce dla tych sympatycznych zwierzaków.

Zachęcamy również do publikowania zdjęć Waszych kotów na padlecie:

NASI ULUBIEŃCY

W ramach obchodów tego dnia, klasa 3b przygotowała przedstawienie pt. "Kot w butach".

>>> Kot w butach <<<

• Wyniki VI Wildeckiego Konkursu Piosenki

• W tym roku szkolnym, ze względu na sytuację epidemiologiczną, konkurs odbył się w formie online. Komisja oceniła pliki z nagranymi występami dzieci w trzech kategoriach wiekowych.

Oto wyniki konkursu:

Natalia Kupiec SP25

Zespół "Maczki"SP25

Wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY!!!

Dyplomy i nagrody przekażemy przez opiekunów.

• Walentynki

• Zapraszam wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły do udziału w WALENTYNKACH online.

Chcesz powiedzieć komuś coś miłego? Napisać, że kogoś lubisz? Wyznać mu sympatię?

Możesz to zrobić na walentynkowym padlecie:

POCZTA WALENTYNKOWA ONLINE

Zasada jest prosta: klikamy na „+” i dodajemy życzenia.

Wpisy na padlecie będzie można umieszczać do 14 lutego 2022 r.

• Dzień Bezpiecznego Internetu - 8.02.2022

• Bezpieczeństwo w sieci staje się coraz większym wyzwaniem.  Zdalne lekcje, zdalna praca, wirtualne urzędy i sklepy – nasze życie przenosi się coraz bardziej do internetu i tym ważniejsze stają się wydarzenia, takie jak Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI).

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzimy w Polsce już po raz 18 sty!

Święto obchodzone jest w drugim dniu, drugiego tygodnia, drugiego miesiąca roku. W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu wypada 8 lutego, jednakże wydarzenia organizowane w ramach tej akcji trwają do końca marca.Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak i lokalnym.Obchodom święta towarzyszą liczne wydarzenia edukacyjne, które dążą do upowszechniania wiedzy dotyczącej problematyki bezpieczeństwa w internecie w szczególności dzieci i młodzieży. Wydarzenia można zgłaszać do końca marca 2022 r. za pomocą elektronicznego formularza na stronie DBI.pl.

Główny celem Dnia Bezpiecznego Internetu jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz:

• bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych,
            • zaznajomienia rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online,
            • promowania pozytywnego wykorzystywania internetu wśród wszystkich użytkowników sieci.

W Dzień Bezpiecznego Internetu pamiętajcie, że hasła typu: 12345, qwerty, password, iloveyou,111111, abc123,  654321, 123456789 czy admin - to niekoniecznie są najlepsze pomysły ;)