• Dzień Patrona - 20.04.2023r.

• W tym roku szkolnym Dzień Patrona obchodziliśmy 20 kwietnia. Wszyscy uczniowie zostali zaproszeni do włączenia się w przygotowanie uroczystości.

Uroczyste obchody rozpoczęły się odśpiewaniem hymnu szkoły w obecności sztandaru oraz przemówieniem pana Dyrektora.

Wcześniej przygotowane materiały zostały wykorzystane do wykonania plakatów przedstawiających życie i dokonania I króla Polski - Bolesława Chrobrego oraz różnych dziedzin życia ludzi w średniowieczu.

Każda klasa przygotowała pracę zgodnie z poniższymi tematami:

4a - Grody średniowieczne i drużyna władcy.

4b - Sztuka w średniowieczu – kościoły i katedry, denar.

5a - Średniowieczna kuchnia. Edukacja w średniowieczu.

5b. Urodziny, rodzice; koronacja; miejsce pochówku Bolesława Chrobrego; Złota kaplica.

6a. Średniowieczne stroje i wyposażenie domostw, handel.

6b. Ludność, powierzchnia, zmiany terytorium, lesistość, wykorzystywanie środowiska.

7a. Kroniki Galla Anonima i inne źródła wiedzy o państwie Bolesława Chrobrego.

8a. Święty Wojciech i Drzwi Gnieźnieńskie.

8b. Zjazd w Gnieźnie.

8c. Zmiany granic – wojny, podboje.

Klasy 1-3 wykonały wystawy portretów Bolesława Chrobrego oraz zapoznały się z jego postacią z prezentacji. Wszystkie plakaty brały udział w konkursie.

Uczniowie w głosowaniu wyłonili zwycięzców.

• I miejsce klasa 8c

• II miejsce klasa 4a

• III miejsce klasa 8b

Na zakończenie święta szkoły przewodniczący Samorządu Uczniowskiego oraz przewodniczący klas posadzili symboliczne drzewa - dęby.