• Konkurs literacki: Różana Story

• Wraz z Radą Rodziców zapraszamy naszych uczniów do udziału w konkursie literackim pt. Różana Story.

Trzeba wymyślić i napisać najlepszą opowieść (opowiadanie, mini-powieść), której akcja rozgrywa się w Szkole Podstawowej nr 42 przy ul. Różanej w Poznaniu.

Gatunek literacki dowolny: kryminał, powieść akcji, romans, opowieść fantasy, przygodowa...

Będą dwie kategorie wiekowe: kl. 4-6 i 7-8. Szczegółowe zasady i terminy zostały ogłoszone i przesłane przez dziennik elektroniczny do wszystkich zainteresowanych.

Na zwycięzców w kategoriach wiekowych czeka wśród innych nagród jedna wyjątkowa: pełnienie funkcji dyrektora szkoły w dn. 1.06.2022 r.

Wszystkie prace konkursowe laureatów zostaną opublikowane na stronie internetowej. O innych nagrodach przeczytacie w regulaminie.

A zatem do dzieła: zaczarujcie tajemnicze mury naszej szkoły i wypełnijcie ją niebanalną historią, która znajdzie wielu chętnych czytelników. Wymyślajcie, piszcie, fantazją wypełnijcie szkolne korytarze i sale, obleczcie aurą tajemniczości boiska, rozpuśćcie elfy i wróżki, łyknijcie eliksiru miłości, rozwiążcie najmroczniejsze tajemnice, wezwijcie na pomoc straszydła wszelakie!

Bawcie się pysznie!

Już nie możemy się doczekać Waszych literackich wspaniałości!

• Ósmoklasisto!

• Ważne terminy:

• Czas na składanie wniosków o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej to 16–20 czerwca 2022 do godz. 15.
            • Czas na uzupełnienie wniosku o świadectwo ukończenia szkoły podstawowej oraz zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty to: 24 czerwca – 12 lipca 2022 do godziny 15.
        • Wielkanoc

• Już za parę dni Wielkanoc. To dobry moment, by złożyć wszystkim życzenia wytchnienia, odpoczynku i refleksji nad życiem i jego sensem. Zbierzmy siły i z optymizmem patrzmy na kolejne nadchodzące dni roku.

Wszystkiego najlepszego!

• Ostatni tydzień zapisów do kl. I

• Uprzejmie przypominamy, że rozpoczął się ostatni tydzień zapisów do klas I  w rekrutacji na rok szkolny 2022/23.

Zapisujemy do klasy sportowej oraz do klas ogólnodostępnych.

Wnioski i zgłoszenia należy składać maksymalnie do piątku 15.04.2022.

Wnioski do klas sportowych prosimy złożyć niezwłocznie ze względu na konieczność przeprowadzenia próby sprawnościowej.

Prosimy o przekazanie tej informacji zainteresowanym.

• Zajęcia sportowe

• Zapraszam wszystkie dzieci z klas 1 - 5 na dodatkowe zajęcia sportowe (piłka nożna)

14.00-15.00              Uczniowie klas 1-3

15.15-16.15              Uczniowie klas 4-5

14.30-15.30               Uczniowie klas 4-5

14.30-15.30              Uczniowie klas 1-3

Zajęcia odbywają się na boisku szkolnym lub w sali sportowej.

Nauczyciel wf

Przemysław Białasik

• Zapraszamy na spacer po naszej szkole

• W związku z prowadzonymi zapisami do klasy I chcemy zaprosić chętnych kandydatów / rodziców kandydatów na krótki spacer po naszej szkole. Chodzi o zobaczenie miejsca, w którym będą uczyć się dzieci. Będzie okazja do zadania pytań.

Proponujemy trzy terminy:

5.04.2022 godz. 15:30

7.04.2022 godz. 15:30

12.04.2022 godz. 15:30

Czas trwania spaceru ok. 30 min.

Zapraszamy 😊