• "Oprócz błękitnego nieba nic mi dzisiaj nie potrzeba"
     • "Oprócz błękitnego nieba nic mi dzisiaj nie potrzeba"

     • Za nami kolejny rok szkolny. Na dwa miesiące wszyscy zapomnimy o kartkówkach, zadaniach domowych i lekturach.

      W piątek odebraliśmy świadectwa i pożegnaliśmy nauczycieli i rówieśników. Klasy ósme zakończyły ważny etap swojej edukacji pięknym balem i uroczystością na auli. 

      Dziękujemy za wspólne spędzony rok. Teraz czas na odpoczynek, relaks i zabawę. A od września.... No dobrze. Jeszcze za wcześnie, żeby coś planować 😉 Do zobaczenia we wrześniu!

    • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
     • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

     • W bieżącym roku nasza szkoła została zakwalifikowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej do grupy szkół, które otrzymają dotację i przystąpią do realizacji rządowego projektu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2021–2025 – Priorytet 3.

      Celem tego programu jest stworzenie warunków dla wzrostu czytelnictwa w Polsce poprzez realizację programów stworzonych przez instytucje, które zdecydowały się ubiegać o fundusze na zakup książek.

      Nasza szkoła przystąpiła do realizacji tego przedsięwzięcia. Opracowany został szkolny projekt, zgodny z wymogami postawionymi przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, został zatwierdzony i szkole przyznano łącznie 15000 zł na zakup nowych książek.

      Priorytetem projektu jest wzmocnienie potencjału i roli bibliotek szkolnych poprzez zakup nowości wydawniczych pozostających w sferze zainteresowań uczniów. Dzięki temu czytelnicy będą mogli korzystać z najnowszych propozycji

      książkowych oferowanych na rynku wydawniczym. Książki kupowane będą zgodnie z oczekiwaniami i zainteresowaniami użytkowników biblioteki szkolnej. Aby tak się stało, w naszej szkole będzie przeprowadzona ankieta wśród uczniów, nauczycieli i rodziców, w ramach której zaproponują oni tytuły, autorów i serie wydawnicze książek. W związku z tym pragniemy zasięgnąć również Państwa opinii w sprawie zakupu książek w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

      Wszystkie opinie oraz sugestie uczniów, nauczycieli i rodziców będą podstawą do stworzenia listy książek, jakie powinny być zakupione do biblioteki w ramach tego projektu. Lista ta, po jej skompletowaniu, będzie przekazana do wglądu i zatwierdzenia przez Radę Rodziców, Radę Pedagogiczną oraz Samorząd Uczniowski.

    • Petycja w sprawie dzikich wysypisk na Wildzie
     • Petycja w sprawie dzikich wysypisk na Wildzie

     • Uczniowie klasy 8c brali w tym roku szkolnym udział w programie Centrum Edukacji Obywatelskiej Ekologiczna szkoła. Na lekcjach wychowawczych poznawali rozmaite zagadnienia edukacji ekologicznej i globalnej, a efektem końcowym był przeprowadzony przez zaangażowaną grupę projekt rzeczniczy Czysta Wilda. W jego trakcie powstała petycja młodzieży w sprawie likwidacji dzikich wysypisk na Wildzie, np. w okolicach Stadionu Szyca czy ul. Magazynowej.

      Petycja została przesłana do mediów i służb miejskich, a także umieszczona na platformie petycjeonline.pl, gdzie każdy zainteresowany tematem może ją podpisać. Zapraszamy do wsparcia zaangażowania naszych projektowiczów pod adresem:

      >>> PETYCJA <<<

    • Sukces najmłodszych szermierzy
     • Sukces najmłodszych szermierzy

     • ALICJA SIKORSKA I AMELIA URBANEK W SZEROKIM FINALE EUROPEJSKIGO FESTIWALU SZERMIERKI

      Udany występ naszych zawodniczek na międzynarodowym turnieju w Poznaniu.

      Świetne walki stoczyła uczennica klasy 3a Alicja Sikorska, ktora zajęła ósmą lokatę w kategorii 2011-2012 . Warto dodać, że Sikorka, Blanka i Julka walczyły z przeciwniczkami, które były od nich starsze o rok.

      Bardzo dobrze poradzila sobie uczennica klasy 2a Amelia Urbanek. Uplasowała się na ósmym miejscu w kategorii 2013 i mlodsi.

      Dodajmy, że dla Amelii były to pierwsze zawody w życiu.

      W kategorii (2011-2012) Blanka Hudziak z klasy 3a ukończyła zawody na 21 miejscu, przegrywajac pechowo z koleżanką klubową .

      Julia Olejniczak zajęła 42 miejsce, dla której były to również pierwsze poważne zawody.

      Gratulacje dla młodych zawodniczek!

    • 1 czerwca 2022 - NOWA DYREKCJA SZKOŁY URZĘDOWAŁA! 😊
     • 1 czerwca 2022 - NOWA DYREKCJA SZKOŁY URZĘDOWAŁA! 😊

     • Cóż to był za dzień!

      Nowa Dyrekcja Szkoły Pani  Aleksandra Szczukiewicz (wczoraj uczennica z kl. 5b)  i Pan Bazyli Jędrzejewski (wczoraj uczeń klasy 7b) mieli pełne ręce roboty.

      Oczywiście z samego rana Pani Sekretarka zaproponowała kawę lub kakao i to pozwoliło odprężyć się nowej Dyrekcji u progu dnia.

      Później jednak był natłok obowiązków: podpisywanie zamówień, faktur i innej dokumentacji, odpisywanie na korespondencję  i przygotowywanie pism do Wydziału Oświaty. No i dzień wypłat pensji dla nauczycieli – trzeba było dokonać przelewów w banku. Nieco później Pani Dyrektor zmuszona była przygotować w Librusie zastępstwa za chorych  nauczycieli i rozpisać zastępstwa na dyżurach. W wolnej chwili, w ramach nadzoru pedagogicznego,  Dyrekcja udała się na hospitację i obserwowała przebieg lekcji.

      Niestety, był i niemiły moment. Na dywaniku wylądowało u Dyrekcji czworo uczniów, którzy dokuczali dzieciom z kl. 3. Odbyła się rozmowa wychowawcza. Uczniowie musieli przeprosić pokrzywdzonych uczniów.

      Po godzinie 13:00 zrobiło się trochę spokojniej i Dyrekcja mogła udać się na inspekcję głównego strychu szkoły. To piękne pomieszczenie, powalające swym ogromem. Może kiedyś, w przyszłości,  uda się zdobyć Dyrekcji środki finansowe na zaadaptowanie strychu na ciekawe przedsięwzięcia, np. na szkolną galerię sztuki lub pracownie artystyczne, a może nawet na obserwatorium astronomiczne?!

      Co było później? -  nie wiemy! Dyrekcja zamknęła się w gabinecie i nad czymś ciężko pracowała. Mamy podejrzenie, że były to jakieś zarządzenia dla nauczycieli i życzenia dla uczniów z okazji DNIA DZIECKA 😊